Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 01:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 11:01 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2255
Lokalizacja: Banditenkreis
W lesie to tak, ale na polach to Ci powodzenia życzę ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 11:17 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2014, 21:24
Posty: 670
Oj tam oj tam :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 11:54 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
To ostatnie zdjęcie jest wizualizacją przyszłorocznego Zlotu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 12:25 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:43
Posty: 3284
Lokalizacja: Alta Ecclesia
Zlot 2018 . :( Po obsianym nie chodzą. :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 12:48 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2014, 21:24
Posty: 670
"W dniu wczorajszym w miejscowości Sokolniki-Parcela (woj. łódzkie) patrol policji dostrzegł 29-latka, który za pomocą innych urządzeń technicznych poszukiwał meteorytów na pobliskim polu. Mężczyzna na widok patrolu wyrzucił w górę łopatę i zaczął biec do zaparkowanego przy miedzy auta. Następnie nie zważając na to, że policjanci nie próbują go zatrzymać (tylko patrzą zdziwieni na całą sytuację), gwałtownie ruszył środkiem pola i docisnął gaz do dechy. Po przejechaniu kilkuset metrów, najechal na muldę ziemi, która wyrzuciła auto w powietrze. Opel dachował kilkukrotnie. Na szczęście kierujący nim 29-latek nie odniósł większych obrażeń. Policjanci pomogli mu wydostać się z auta i pozbierać porozrzucane dookoła rzeczy, które wypadły z bagażnika (kalosze, rękawiczki, baterie i ołowiane kulki)".


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:15 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2016, 21:40
Posty: 907
Lokalizacja: woj.łódzkie
I co człowiek ze strachu jest w stanie zrobić :o


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:16 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2255
Lokalizacja: Banditenkreis
Hahaha, nie no hit! ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:18 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 17 października 2014, 10:49
Posty: 1139
Lokalizacja: Podlasie
Można powiedzieć że panowie :cop z prowokowali kolegę i przez to spowodowali wypadek :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 9 stycznia 2005, 17:27
Posty: 1679
Lokalizacja: Bikini Dolne
przecież to fake :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:26 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2255
Lokalizacja: Banditenkreis
Łódzkie - tam to już nic nie zdziwi :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:27 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 6 września 2013, 21:36
Posty: 2346
Lokalizacja: Areszt śledczy
Fake, nie fake, ale doskonale obrazuje teraźniejszą panikę co nie których, a do stycznia jeszcze miesiąc.
Zachowania w stylu "żywcem mnie nie wezmą"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:33 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:43
Posty: 3284
Lokalizacja: Alta Ecclesia
Te "inne urządzenia techniczne " z milicyjnej notatki to co to może być?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:36 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): niedziela, 13 września 2009, 09:29
Posty: 2467
Lokalizacja: z Nienacka
Sitko?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:39 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): czwartek, 2 stycznia 2014, 21:51
Posty: 286
wahadełko...

PS. Alek pisałem do ciebie na @...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tak sobie myślę...
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:58 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:43
Posty: 3284
Lokalizacja: Alta Ecclesia
:A tak na serio może się po prostu ubezpieczyć ?
Jak nie pogubić się w setkach przepisów i paragrafów? Jak skutecznie zabezpieczyć swoje interesy bez ryzyka straty finansowej nawet w przypadku przegranej? Co daje poczucie bezpieczeństwa niezależnie od powagi sytuacji? Pytań jest wiele. Odpowiedź jedna.

Nieznajomość prawa szkodzi, lecz nie zwalnia od jego przestrzegania. A że trudno swobodnie poruszać się w gąszczu kodeksów i przepisów, nie zajmując się profesjonalnie prawem na co dzień, a ryzyko uczestniczenia w sporze prawnym może przytrafić się każdemu z nas, warto zaufać zawodowcom. Zwłaszcza, że taki spór nie musi być naszym wyborem, ale może również nastąpić na skutek działań innej osoby, na co nie mamy żadnego wpływu. Realizacja roszczeń na drodze postępowania sądowego lub obrona swych praw w procesie karnym bywa długotrwała i niekiedy bardzo kosztowna. Wysokość wydatków niejednokrotnie sprawia, że rezygnujemy z dochodzenia naszych praw.

Ubezpieczenie ochrony prawnej

Samodzielna walka o obronę swoich praw lub o udowodnienie racji często jest nie tylko stresująca, ale przede wszystkim kosztowna, gdyż na opłacenie prawnika nie zawsze posiadamy wolne środki finansowe. Ubezpieczenie ochrony prawnej zapewnia więc ochronę przed ryzykiem ponoszenia wydatków związanych z prowadzeniem sporów prawnych, a dzięki polisie osoba ubezpieczona może sobie pozwolić na własnego pełnomocnika lub obrońcę: adwokata czy radcę prawnego – koszty z tego tytułu pokryje towarzystwo ubezpieczeń. Nie jest ona ofertą kancelarii prawnej, ale stwarza możliwość dostępu do usług prawniczych, a także do środków niezbędnych do opłacenia adwokatów, radców prawnych i pełnomocników, a nawet koniecznych kaucji.

Ochrona nawet w razie przegranej

Niezależnie od tego, czy domagamy się należnego odszkodowania, bronimy w sprawie karnej lub o wykroczenie albo dochodzimy swoich praw z tytułu naruszenia prawa do nieruchomości, ubezpieczenie pokrywa koszty związane z sądowym etapem prowadzenia sporu, w szczególności wynagrodzenie prawnika, koszty sądowe wszystkich instancji, koszty zasądzone na rzecz strony przeciwnej oraz koszty postępowania egzekucyjnego. Polisa zapewnia również unikalną ochronę ubezpieczeniową w zakresie zabezpieczenia się od ryzyka poniesienia kosztów przegranego procesu.

Ochrona nawet w razie przegranej

Niezależnie od tego,czy domagamy się należnego odszkodowania, bronimy w sprawie karnej lub o wykroczenie albo dochodzimy swoich praw z tytułu naruszenia prawa do nieruchomości, ubezpieczenie pokrywa koszty związane z sądowym etapem prowadzenia sporu, w szczególności wynagrodzenie prawnika, koszty sądowe wszystkich instancji, koszty zasądzone na rzecz strony przeciwnej oraz koszty postępowania egzekucyjnego. Polisa zapewnia również unikalną ochronę ubezpieczeniową w zakresie zabezpieczenia się od ryzyka poniesienia kosztów przegranego procesu.

Zakres ubezpieczeń i przedmiot ubezpieczenia

Ochrona prawna może działać praktycznie w każdej sferze życia prywatnego, zawodowego lub związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przedmiot ubezpieczenia może obejmować prawie każdy problem prawny.
Przedmiot ubezpieczenia może dotyczyć:
- posiadania lub kierowania pojazdem, tzw. ochrona prawna właściciela lub posiadacza pojazdu lub kierowcy,
- spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej lub wykonywaniem wolnego zawodu,
- posiadania lub korzystania z nieruchomości jako właściciel, najemca, dzierżawca, tzw. ochrona prawna nieruchomości,
- zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, tzw. ochrona prawna pracownika,
- doznania nieszczęśliwego wypadku, tzw. ochrona prawna w razie nieszczęśliwego wypadku,
- ochrony prawnej konsumenta, tzw. ochrona prawna w życiu prywatnym.

W zależności od przedmiotu ubezpieczenia, zakres ochrony może dotyczyć następujących problemów prawnych, jakie łączą się z ww. sferami aktywności życiowej:
- ochrona prawna związana z dochodzeniem odszkodowań od sprawcy lub innej osoby odpowiedzialnej cywilnie albo jego ubezpieczyciela,
- ochrona prawna w sprawach karnych lub o wykroczenie;
- ochrona prawna w zakresie ochrony praw na nieruchomości;
- ochrona prawna w zakresie sporów wynikających z umów, w tym ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń majątkowych,
- ochrona prawna pracownika w sporach powstających ze stosunku pracy,
- ochrona prawna przedsiębiorców w sporach ze stosunku pracy,
- ochrona prawna w sprawach sądowych z zakresu prawa podatkowego.

Rynek ubezpieczeń ochrony prawnej stale się rozwija i dostępnych na nim jest wiele ofert różniących się zakresem nie zapewniają pełnej ochrony, dlatego przy wyborze polisy należy zwrócić uwagę nie tylko na to, w jakich sytuacjach zapewnia pomoc, ale także na tzw. „wyłączenia”, które mogą uniemożliwić dochodzenie swoich roszczeń (np. we wszystkich sporach z firmą, w której jesteśmy ubezpieczeni).

Korzyści

Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu ochrony prawnej osoba ubezpieczona nie musi ponosić kosztów własnej obsługi prawnej oraz zapłaty kosztów postępowania przed sądem nawet w razie przegrania sprawy sądowej. Oznacza to nie tylko oszczędności w wymiarze finansowym, ale także w wymiarze czasowym – dobre ubezpieczenie ochrony prawnej zapewnia stały dostęp do wiedzy prawniczej wykwalifikowanych specjalistów z danej dziedziny prawa..?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL