Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 15:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 21:26 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 20 marca 2018, 10:33
Posty: 75
Lokalizacja: Galicja
Chciałem się dowiedzieć czy jak zapiszę się do do pze a taki mam zamiar , przejdę szkolenie , dostanę zgodę na poszukiwania od nadleśnictwa to nie muszę się niczego obawiać?. Chciałem dodać w poprzednim wątku , ale moderator je zamknął.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 21:40 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
To chyba oczywiste że jeśli będziesz miał wymagane zezwolenie na poszukiwania to ci nic ni grozi . Przynależność do stowarzyszeń nie ma na to wpływu. Czy rozumiesz to co.napisalem ? Czy o to ci chodziło?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 21:49 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2018, 11:38
Posty: 35
prymek napisał(a):
To chyba oczywiste że jeśli będziesz miał wymagane zezwolenie na poszukiwania to ci nic ni grozi . Przynależność do stowarzyszeń nie ma na to wpływu.

Trzeba pamiętać jednak o takim szczególe jak przechowywanie znajdek w domu. Po zakończeniu poszukiwań musisz napisać protokół co znalazłeś a także zanieść wszystkie znajdki do WKZetów. Tam oddadzą Ci te które ich nie interesują. Trzeba jednak pamiętać, żeby domagać się od WKZetów szczegółowego protokołu przedmiotów zwróconych Tobie po zakończeniu poszukiwań. Niestety nagminnym jest, że WKZety nie dają takich protokołów.Brak twego papierka może wpędzić Cię w niezłe kłopoty w sytuacji wizyty służb w domu i znalezieniem przedmiotów z poszukiwań. Tak to niestety wygląda w praktyce.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 22:13 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 20 marca 2018, 10:33
Posty: 75
Lokalizacja: Galicja
Prymek rozumiem , wolałem zapytać bo z tego co czytałem/ słyszałem to ludzie mieli różne problemy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 22:48 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
prymek napisał(a):
To chyba oczywiste że jeśli będziesz miał wymagane zezwolenie na poszukiwania to ci nic ni grozi . Przynależność do stowarzyszeń nie ma na to wpływu. Czy rozumiesz to co.napisalem ? Czy o to ci chodziło?

Być może Mailo uważa jednak,że przynależność do PZE może pomóc. Zgodnie z tym co pisał prezes tego związku. Czy o to chodzi Mailo ? I o jakich pozwoleniach konkretnie mówisz Mailo? :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 22:52 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
Kol.Mailo twoje pytanie jest z typu: czy jak zapłacę za kurs,zrobię prawo jazdy,będę starał się jezdzić przepisowo czy dostanę pózniej manadat? :ups: .Odpowiedz jest taka: jak dopilnujesz procedur i nic nie spartolisz to co ma Ci grozić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 23:03 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
O zachowaniu rozsądku napisali koledzy wyżej. Co do samego poszukiwania w lasach, PZE wynegocjowało dla swoich członków pewne ustępstwa ze strony Lasów Państwowych. W praktyce oznacza to, że może ci być łatwiej uzyskać zgodę z nadleśnictwa, chociaż gwarancji nie ma. Poza tym w razie nieuzasadnionego zatrzymania członek PZE ma zapewnioną pomoc prawną ze strony wyspecjalizowanych prawników. Ale ponownie: w obecnej sytuacji prawnej nikt ci nie da gwarancji, że się jakiś nadgorliwiec nie przyczepi. Niemniej szukając z ważnym pozwoleniem szansa na kłopoty jest niewielka, a radości dużo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 23:05 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 20 marca 2018, 10:33
Posty: 75
Lokalizacja: Galicja
Drucik właśnie o to mi chodziło , ja chaotyczny jestem trochę dlatego nikt mnie nie zrozumiał chyba . Wolę zapytać bo po prostu jestem zielony w tych sprawach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 23:06 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 507
Drucik a jak LP weryfikuje przynależność do PZE?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 23:07 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Dostaliśmy na szkoleniu specjalne druki wniosków do LP z logo PZE.

P.S. JaKuba niżej ma w sumie rację - nie weryfikuje, jak użyjesz takiego druku nie będąc w PZE, to nikt cię pewnie nie sprawdzi.


Ostatnio edytowano niedziela, 16 grudnia 2018, 23:10 przez Drucik, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 23:08 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Ha ha ha . Drucik proszę nie żartuj. Jesteś naprawdę spoko gość i szanuję Cię. Druk z logo PZE niczego nie gwarantuje. Jest po prostu zwykłym drukiem opracowanym przez PZE. To wszystko. Nadleśnictwo niczego nie weryfikuje. ;) Póki co, bo może się to jednak zmienić.


Ostatnio edytowano niedziela, 16 grudnia 2018, 23:13 przez JaKuba, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 23:12 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 507
Dzięki Drucik czyli podobnie jak poznański WKZet.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2018, 23:36 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 20 marca 2018, 10:33
Posty: 75
Lokalizacja: Galicja
Jak myślę o tym prawie co aktualnie obowiązuje , to wszystkiego się odechciewa , a tyle jest fajnych miejsc do przeszukania .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 10:57 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 4 stycznia 2017, 08:57
Posty: 3
Wyjścia z sytuacji są 3:

1 - zaprzestać chodzić w ogóle
2 - chodzić jak do tej pory, rozglądać się cały czas i liczyć, że nikt na nas nie doniesie,a żaden patrol nie zauważy
3 - dostosować się do obecnie panującej sytuacji i występować o pozwolenia do WKZ lub LP

Jeżeli chodzi o wniosek o pozwolenie od LP to najlepiej załączyć kserokopię legitymacji PZE jako dowód członkostwa u nich i po temacie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: wtorek, 1 stycznia 2019, 22:46 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2015, 21:46
Posty: 194
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Drucik napisał(a):
O zachowaniu rozsądku napisali koledzy wyżej. Co do samego poszukiwania w lasach, PZE wynegocjowało dla swoich członków pewne ustępstwa ze strony Lasów Państwowych. W praktyce oznacza to, że może ci być łatwiej uzyskać zgodę z nadleśnictwa, chociaż gwarancji nie ma. Poza tym w razie nieuzasadnionego zatrzymania członek PZE ma zapewnioną pomoc prawną ze strony wyspecjalizowanych prawników. Ale ponownie: w obecnej sytuacji prawnej nikt ci nie da gwarancji, że się jakiś nadgorliwiec nie przyczepi. Niemniej szukając z ważnym pozwoleniem szansa na kłopoty jest niewielka, a radości dużo.

Nie chce się czepiać ale pze powinno dbać o wszystkich poszukiwaczy a nie o ,,swoich,, polski związek powinien pomagać wszystkim Polakom kto chce może dopomóc jakaś składka...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL