Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 06:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2019, 17:39 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Frank - ja tylko prywatnie powiem, że jest mi bardzo źle w obecnej sytuacji. Byłbym zadowolony, gdyby można było łatwo dostać zezwolenie, ale to jest bardzo trudne, a że przed policją nie zamierzam się chować ani tłumaczyć, więc ostatnio wykrywacz głównie się kurzy. Jak ktoś się nie przejmuje mundurowymi, to jego szczęście - życzę płytkich i pełnych dołków. Ale najeżdżanie na osoby, które mają zezwolenia jest dla mnie raczej dziwaczne, więc się czasem wypowiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2019, 19:53 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 20 marca 2018, 10:33
Posty: 75
Lokalizacja: Galicja
Nietajenko , a czy dostał Pan pozwolenie bez żadnych problemów? I mniej więcej ile czasu zajęło Panu uzyskanie zgody?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2019, 20:04 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Nietajenko napisał(a):
Nie kolego frank, jesteś w błędzie. Po prostu nie bardzo lubię jak ktoś zza klawiatury, bez ogarnięcia tematu, jedynie na podstawie zasłyszanych plotek wydaje generalne opinie. Ja dzielę się doświadczeniem.

Z mojego doświadczenia wynika,że nieco mniej tych nadleśnictw zgody wydaje niż nie wydaje niestety. Zależy to od wielu czynników. Bardzo bym chciała,żeby to były plotki ale nie są.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2019, 20:04 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1087
Lokalizacja: Olsztyn
Kosztowało to trzy wizyty u nadleśniczego szczególnie celem uzgodnienia map i weryfikacji terenów wyłączonych. Ogólnie było bardzo miło. Natomiast upierdliwe było rysowanie map. Całe szczęcie potrzeba było to robić tylko raz.


Ostatnio edytowano czwartek, 4 kwietnia 2019, 20:07 przez Nietajenko, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2019, 20:07 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1087
Lokalizacja: Olsztyn
Ach, i jeszcze jedno, kolego Mailo95. Na forum nie "panujmy" sobie. Pisz po prostu "Nietajenko". :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2019, 20:37 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Nietajenko napisał(a):
Nie kolego frank, jesteś w błędzie. Po prostu nie bardzo lubię jak ktoś zza klawiatury, bez ogarnięcia tematu, jedynie na podstawie zasłyszanych plotek wydaje generalne opinie. Ja dzielę się doświadczeniem.


Jesli to przytyk do mnie to się mylisz, bo mówię na podstawie własnych doświadczeń - składania wniosków i rozmów z leśniczymi. Z kilku złożonych wniosków dostałem tylko jedną zgodę. W jednym nadleśnictwie nie uzyskałem nawet zgody na badania archeologiczne - nadleśniczy powiedział, że nikomu nie wyda zgody dopóki nie dostanie decyzji nakazowej z WKZ. Z rozmów z leśnikami i pracownikami nadleśnictw wiem, że boją się wydawać zgody, bo do końca nie wiedzą jakie mogą być konsekwencje. Dlatego dla świętego spokoju wolą odmówić.

Z tego co wiem z innych źródeł, archeolodzy jeżdżą po nadleśnictwach i zniechęcają leśników do wydawania zgód strasząc ich m.in., że będą odpowiedzialni za znalezione podczas poszukiwań zabytki.

To nie są zasłyszane historie kol. Nietajenko tylko fakty. To, że Ty gdzieś tam dostałeś to nie znaczy, że wszędzie jest różowo. Z dużym prawodpodobieńtwem już w sąsiednim nadleśnictwie byś pozwolenia nie dostał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2019, 20:56 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Oj tam, Lipek
Fakt - zima nie jest najlepszym sezonem poszukiwań w lesie, ale za chwilę roślinki się zazielenią
''Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal'' - jak mówi stare przysłowie pszczół :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2019, 20:59 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Mi tego nie musisz mówić, ale w chwili słabości człowiek chciał sobie życie "ułatwić". Na szczęście już mi przeszło :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:29 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
:za


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: piątek, 5 kwietnia 2019, 07:39 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 20 marca 2018, 10:33
Posty: 75
Lokalizacja: Galicja
Nietajenko napisał(a):
Kosztowało to trzy wizyty u nadleśniczego szczególnie celem uzgodnienia map i weryfikacji terenów wyłączonych. Ogólnie było bardzo miło. Natomiast upierdliwe było rysowanie map. Całe szczęcie potrzeba było to robić tylko raz.


No to spoko , zobaczymy jak to u mnie będzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: piątek, 5 kwietnia 2019, 09:15 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Nietajenko napisał(a):
Moja rada jest taka w tej materii: Zgoda nadleśniczego jest zgodą uznaniową. Nie jest ona oparta na normatywie prawa stanowionego a na zarządzeniu GDLP. Stąd uważam, że chcąc skutecznie załatwić swoją sprawę należałoby osobiście stawić się u nadleśniczego i odpowiednio się "sprzedać". Zaraz podniosą się głosy, że "się należy", że "bezprawne decyzje" itp. Ja wolę jednak latać z miotłą niż biadolić za klawiaturą. Poza tym dobrze jest poznać gospodarza terenu po którym się lata. Wiele można na tym zyskać.

"To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: piątek, 5 kwietnia 2019, 09:17 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Poddańcza postawa wobec urzędnika z czasów carskich jest w jakiejś części narodu nadal żywa. Dlatego nic się na lepsze nie zmieni.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: piątek, 5 kwietnia 2019, 09:36 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1087
Lokalizacja: Olsztyn
Lipek napisał(a):
Poddańcza postawa wobec urzędnika z czasów carskich jest w jakiejś części narodu nadal żywa. Dlatego nic się na lepsze nie zmieni.

Oj Lipek, mądry facet jesteś a wypisujesz tu takie. Ja nie piszę o żadnym poddaństwie. Nadleśniczy jest urzędnikiem, któremu powierzono zarządzanie jakimś terenem. Ja chcąc na ten teren wejść muszę uzgodnić z nim warunki. On jako odpowiedzialny za teren ocenia mnie, a właściwie moją wiarygodność i udziela bądź nie zgody. Umawiając się na spotkanie tet'a'tet daję sobie większe szanse na pozytywną weryfikację mojej sprawy. I tyle. Państwo prawa opiera się na procedurach ale nie tylko. Ustawodawca daje urzędnikom pole do pewnej uzasadnionej uznaniowości. Oczywiście nie neguję istnienia patologii urzędniczej i ostrożności ponad miarę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: piątek, 5 kwietnia 2019, 10:03 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3643
Lokalizacja: Górny Śląsk
JaKuba napisał(a):
"To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać."

:D :za
I to jest najgorsze :666 , płaszczenie się przed wszechmogącym urzędasem, wypraszane zgody, potulne składanie wniosków na śmieszne zezwolenia jest niczym innym jak godzeniem się na obecną sytuację i mimowolnym przyzwoleniem na następne restrykcje. :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwania w lesie.
PostNapisane: piątek, 5 kwietnia 2019, 10:13 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Nietajenko , chrzanisz , to co jest ci wygodne. To nie ustawodawca daje prawo urzędnikowi do "pewnej uzasadnionej uznaniowości"(formułka naprawdę przednia :lol: ), tylko takie typy jak ty , które zamiast walczyć z oporem materii , chcą mieć szybciej i lepiej. Zresztą nie dotyczy,to tylko sfery poszukiwań,lecz każdej dziedziny życia w tym kraju.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL