Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 04:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 10:59 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Tak się zastanawiam czy to w Polsce możliwe ? tak wiele jest firm event-owych więc czy organizacja była by możliwa ? w teorii : niedzielne "rally" w pobliżu dużych aglomeracji , zgoda właściciela wielkopowierzchniowych pól , zgoda konserwatora , wynajęty archeolog itd . Sam pewnie bym dał 50zeta za całodzienne łażenie z wykrywką bez oglądania się za siebie . W teorii trochę by to uratowało nasze hobby a w praktyce ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 11:49 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
:roll: :n :n :n :n :n :n :n :n :n :n :n :n :n :n :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 13:15 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:43
Posty: 3282
Lokalizacja: Alta Ecclesia
Zły kierunek. To jak wędkowanie na stawie komercyjnym. Ryby są , ale tej jedynej w swoim rodzaju atmosfery jaką daje "dzikie" wędkarstwo nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 14:59 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 319
Juz za pozwolenia kasuja 82 pln, wiec co by nie wyszło z tego ze apetyt rośnie w miarę jedzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 17:55 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Ja powiem jak nasze hobby kiedyś ja uprawiałem. Ja najpierw naczytałem się wspomnień, przekazów, legend, kupowałem mapy, kserowałem mapy z bibliotek, podpytywałem znajomych czy tam szukali, potem ruszałem w teren i gadałem z ludźmi. Samo szukanie było ostatnim elementem całej zabawy. Oczywiście w większości przypadków mimo dobrego przygotowania można było wyjąć mydło z plecaka żeby ręce umyć bo się g...o znalazło :666 Ja najbardziej lubiłem tą fazę przygotowawczą, wyobraźnia podpowiadała sterty porzuconych karabinów, skrzynie złotych monet, zatopione tabory :) oczywiście wszyscy wiedzą jak wygląda rzeczywistość poszukiwacza :666 ale marzenia warto mieć. Samo szukanie to tylko kilka procent całej przygody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 19:04 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Komercyjne "kopanie" - zero funu, nawet mniej niż zero.
Watahy "kanarkowców" biegających po polach i lasach wzbudzają tylko niepotrzebne podniecenie u "opinotwórczych" pismaków i sygnalistów z szmatfonami.
Celebryci-jutubisie, szkoda strzępić klawiaturę.
Mapy "się skończyły". Lidary w dobie szmatfonistów w terenie "się skończyły".

Pozostały opowieści, baśnie i legendy.
Ach, są jeszcze biblioteki w tym cyfrowe. Jedyne miejsce gdzie 99.99% dziobaczy nie ma czasu siedzieć. Niedzielny dziobacz nie ma czasu i chęci spędzać miesięcy w bibliotekach cyfrowych, woli z partyzanta na pałę pocisnąć w pole po cynkowe fenole.

Kolega Filip ma rację. Te metody nadal działają, potrzeba tylko nieco cierpliwości by po miesiącach lub latach finalnie postawić stopę tam gdzie potrzeba.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 19:07 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
no jasne że takie rozwiązanie idealne nie jest jednak jak tak dalej pójdzie to się wykruszymy - zostanie parę dziadków borowych uprawiających partyzantkę jakieś stowarzyszenie ale dobre czasy już nigdy nie wrócą . Nie każdy ma ochotę i czas na bieganie za zezwoleniami od właścicieli terenu i konserwatora wiele osób po prostu chętnie by kupiło "bilet" i miło spędziło niedzielę na polu będącym np. 19/20 wiecznym nawiezionym śmietnikiem . Interesuje mnie czy przeniesienie imprez typu angielskiego rally jest w Polsce możliwe .

co do przygotowań , map , książek , bibliotek itp to do się sprawdzało w latach 90-tych , teraz już wszystkie sensowne miejscówki znane i odwiedzone wielokrotnie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 19:15 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 15 lutego 2011, 21:09
Posty: 5009
berthiot napisał(a):
potrzeba tylko nieco cierpliwości by po miesiącach lub latach finalnie postawić stopę tam gdzie potrzeba.

:D Tyle tylko, że przez te miesiące, czy lata Twojego szukania w bibliotekach, tysiące niedzielnych dziobaczy kanarkowców przeryje już ten teren :(
Nie ma się co czarować, koniec dobrych czasów nastąpił. Kto zaczynał wcześnie te zabawy, może sobie co najwyżej powspominać przy :zdr :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 20:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
W naszej sytuacji stosowniej być partyzantem niż kolaborantem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 20:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
W naszej sytuacji stosowniej być partyzantem niż kolaborantem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 20:24 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Jedno ja potwierdzam, wyjazdy totalnie na pałę zazwyczaj przynoszą lepsze efekty, niż takie przygotowywane miesiącami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 20:41 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2018, 14:32
Posty: 5
Dziś wypadzik na spontana bez żadnego przygotowania ze znajomym. Parę monet łuski od mausera ,pepszy i jeden guzik :za wszystko na jednej starej drodze są jeszcze nieprzechodzone miejscówki.
Pozdrówki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 20:46 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Chyba część z was nie zrozumiała Prymka - nie chodzi o to, żeby za pieniądze wejść na lepszą miejscówkę, ale o legalną rozrywkę z wykrywaczem. Czyli nie chodzi o to, co przywieziesz do domu, ale o to, żebyś mógł (nawet z rodziną) pokopać bez chowania się przed policją. Oczywiście jak ktoś ma swoje pole, to nie musi nikogo prosić.

Swoją drogą to już było kilka razy poruszane na tym forum i jakoś cisza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 21:06 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 3 kwietnia 2019, 20:15
Posty: 102
baży G2 napisał(a):
:D Tyle tylko, że przez te miesiące, czy lata Twojego szukania w bibliotekach, tysiące niedzielnych dziobaczy kanarkowców przeryje już ten teren :(

Czas na analizowanie najlepiej jak tęgie mrozy, a łowy od wiosny do początku zimy, choć pewność też nie ma na łowy udane:1 Terenów dziewiczych bardzo trudno, to tak samo jak z kobietami dziewictwo na wymarciu :lol:
baży G2 napisał(a):
Nie ma się co czarować, koniec dobrych czasów nastąpił. Kto zaczynał wcześnie te zabawy, może sobie co najwyżej powspominać przy :zdr :piwo

Doskonale piszesz i szczerą prawdę, gdzie wyjdziesz tam już ktoś był..pozostały wspomnienia, a zmiany tylko nastąpiły takie że mamy doskonały sprzęt, a miejscówek konkretnych brak...jedynie pozostały ochłapy a dodatku grożą nam sądami wiezieniem za zbieranie większość w 99.9% śmieci.

Moja zaraza do poszukiwań, zaczynała się jak kiedyś byłem w Ogrodzieńcu i widziałem kobietę co chodziła z wykrywaczem miedzy ludźmi, spory czas temu nawet nie pamiętam czy to festyn czy coś innego...akurat nadarzyła się okazja kupić pierwszy mój w życiu wykrywacz White's 5900 i zaczęła się przygoda.
Obecnie czas, nie pozwala na tyle co kiedyś...z roku na rok coraz mniej...a informatyka była moim konikiem...a też nadarzyła się okazją żeby się rozwijać w tym kierunku jeszcze bardziej i Polsce służyć, mając nawet więcej niż 50 lat, a liczy się wiedza i doświadczenie...już jestem na piątym etapie :)

Jakby kogoś interesowało dam namiary...podstawa Obywatelstwo Polskie, Niekaralność.
Nie daję linka, żeby ktoś coś nie pisał że spam lub naganiam ludzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Komercyjne "kopanie"
PostNapisane: środa, 29 maja 2019, 21:33 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): czwartek, 2 stycznia 2014, 21:51
Posty: 286
a ja się nie do końca zgadzam z tym co piszecie, jak znasz swój teren dobrze, to zawsze jest gdzie łopatę wbić i nie ma przechodzonych miejscówek - wiem co mówię, testowane dziesiątki razy, terenów nie przechodzonych jest tyle, że wszyscy razem nie przeszukali byśmy ich przez kolejne 50 lat...
ja w dołkach po poprzednikach to i denary kopałem i krzyżówki i inne...
ja od półtorej roku nie mogę kopać, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś na luzie pokopię
pozdro!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL