Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2019, 19:13 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 27 września 2013, 14:43
Posty: 262
Lokalizacja: Jura
Milicja dostaje zgłoszenie to musi zareagować. Nie rozumiem natomiast jak można się tak bezmyślnie wystawiać na ''strzał''.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2019, 19:23 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
Po prostu insynuują popełnienie przestępstwa i nadają temu bieg.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2019, 19:32 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2031
Lokalizacja: Konin
yanu.sh napisał(a):
Milicja dostaje zgłoszenie to musi zareagować. Nie rozumiem natomiast jak można się tak bezmyślnie wystawiać na ''strzał''.

Dlaczego bezmyślnie? To co, ci którzy nie chcą szukać zabytków albo żebrać o pozwolenie w WKZ, mają ukrywać się po lasach lub chodzić nocą?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2019, 19:50 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Dokładnie !
Też jestem ciekawy gdzie Kolega widzi ''bezmyślność'' ?
To że dzieciaków nasza dzielna policja z kościołów wywleka pewnie stanie się normą, ale w tym wypadku ? :o

A'propos - taki dowcip mi się z młodości przypomniał.

Spotyka się dwóch ZOMOwców i jeden się chwali :
- Napadła na mnie dziś banda reakcjonistów
- I co, i co ?
- Jak jednemu pałą przywaliłem to mu kredki z tornistra wypadły...


Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 listopada 2019, 19:59 przez Olek_65, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2019, 19:56 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 00:59
Posty: 236
Lokalizacja: zapiecek
Nasza dzielna policja spisuje sędziego na wokandzie to czego można się po nich spodziewać. Powiesz takiemu skacz to nie zapyta dlaczego tylko ile razy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2019, 21:10 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 27 września 2013, 14:43
Posty: 262
Lokalizacja: Jura
Darek64 chodzi mi ot że nie myślą o konsekwencjach, chyba że im to zwisa. Czy ktoś z szanownych kolegów chce narażać rodzinę na przezycia związane np z przeszukaniem domu czy ciąganiem po sądach


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2019, 22:19 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2031
Lokalizacja: Konin
Yanu.sh, takie zagrożenia są niestety wpisane w nasze hobby. Sądzisz, że posiadane zezwolenie z WKZ uwalnia Cię od ryzyka? Wystarczy tylko, że jakaś wesz na Ciebie doniesie albo padnie Twoje nazwisko podczas prowadzonego postępowania w innej sprawie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2019, 22:39 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 27 września 2013, 14:43
Posty: 262
Lokalizacja: Jura
Zgadzam się, ale zawsze lepiej minimalizować to ryzyko chociażby wyborem miejsc do szukania


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2019, 22:57 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Czyli partyzantka ?
I tu dochodzimy do sedna - ja siebie nie uważam za przestępce ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2020, 19:50 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2031
Lokalizacja: Konin
Dziś miałem kolejną przygodę z :cop Tym razem w kuj-pom. Scenariusz bardzo podobny do tego pierwszego. Chodziłem przy głównej drodze, podjechali i stanęli w pewnej odległości ode mnie, obok mojego samochodu. Powoli, cały czas przemiatając cewką doszedłem do nich. Chciałem zrobić nawrót ale wysiedli z auta. Nie miałem dokumentów i trochę trwało zanim mnie odnaleźli w systemie. Na początku wsiedli na mnie ale po wymianie zdań spuścili z tonu. Pytali czy wiem, że zaraz obok jest stanowisko i powiedziałem, że wiem :) Wyjaśniłem, że nie szukam zabytków i pozwolenie jest mi niepotrzebne. Zapytali czego w takim razie szukam to im pokazałem czego i na dowód pokazałem co mam w pudełku w kieszeni. Otworzyli oczy zdziwieni, że chciało mi się jechać taki hektar po takie duperele. To im opowiedziałem pewną historię jaką kiedyś mi opowiedział Siwy :1 :1 Pośmiali się i zapytali co bym zrobił jakbym znalazł garnek ze złotem a ja na to, że nie powiem :) To się znowu pośmiali i po złożeniu życzeń na Święta pojechali w siną dal.
Dodam jeszcze, że podobna przygoda spotkała mnie z miesiąc temu ale w woj. łódzkim :666 i też odbyło się wszystko bezproblemowo. Fakt faktem, że wtedy podszedł do nas właściciel pola i okazało się, że się znają no ale łódzkie to łódzkie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2021, 22:27 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2031
Lokalizacja: Konin
A teraz taka sytuacja. Zadzwonił do mnie wczoraj rano zaprzyjaźniony rolnik, że da radę już wbić szpadel więc niewiele myśląc szybko się spakowałem i w drogę. Po godzinie byłem na miejscu. A tutaj niespodzianka bo dwa poletka obok ujrzałem innego poszukiwacza. To dla mnie dość rzadki widok bo odkąd tam jeżdżę, nigdy nikogo nie spotykam na polu. Odpaliłem sprzęt i wio. Moje poletko późną jesienią rolnik zaorał głębiej niż zwykle więc była szansa na coś grubszego. Jednak po dosłownie kilku minutach, widzę jak ten ktoś idzie do mnie szybkim krokiem. Stanąłem więc, wbiłem szpadel, oparłem o niego wykrywacz i czekam. Jakież było moje zdziwienie jak zamiast przywitania, usłyszałem, że mam opuścić pole bo on będzie tu w najbliższych dniach prowadził badania z ramienia toruńskiego WKZ... :o W pierwszej chwili zwątpiłem, ale tak patrzę na niego i pytam kim on właściwie jest. Myślę sobie, może jakiś archeo lub ktoś taki z WKZ faktycznie. A on mi na to, że to mało ważne bo on ma tu wyłączność na wszystkie pola od właściciela i, żebym wracał do Grudziądza (mam auto na grudziądzkich blachach). Ja na to, już konkretnie poirytowany, że znam tego rolnika od lat, często tu kopię i nigdy mi o nim nie wspomniał. Wywiązała się dosyć ostra dyskusja i powoli zaczęło się zanosić na mordobicie. W którymś momencie wykrzyczał, że on jest z jakiegoś tam stowarzyszenia, że on ma pozwolenie a ja jestem tu nielegalnie :1 No i tym tekstem tak mnie zagotował, że w kilku żołnierskich słowach powiedziałem co myślę o nim, jego pozwoleniu i całym tym jego stowarzyszeniu. On wyjął telefon i powiedział, że zadzwoni na :cop jak nie zejdę z pola. No to ja zadzwoniłem do rolnika i pytam czy dawał komuś zgodę na chodzenie po jego polu. I wyjaśniło się, że w lecie był u niego jakiś człowiek, mówił, że jest konserwatorem z Torunia i czy może po żniwach pochodzić po jego polach i przeprowadzić jakieś badania na powierzchni, bez wykopalisk. To się zgodził i podpisał mu jakiś papier. Opowiedziałem mu w skrócie o całej akcji na co on, że zaraz podjedzie. I faktycznie, za parę minut był. Ale jak usłyszał, że to nie żaden konserwator tylko zwykły poszukiwacz, który go zrobił w członka, to tak się wściekł, że złapał tamtego za fraki i puścił konkretną wiązankę wraz z obietnicą, że jak go jeszcze raz zobaczy to... :666 "Konserwator" jakoś mu się wyrwał i pobiegł po swój sprzęt a potem do auta i odjechał. I taki był koniec badań WKZ z Torunia na polach mojego rolnika :za


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2021, 22:33 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2236
Lokalizacja: Banditenkreis
Się nie ciesz tak :) Pewnie spisał Twoje numery rejestracyjne i pójdzie donosik. Lepiej czyść chałupę.

Szkoda, że nie wiesz jakie to "stowarzyszenie".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2021, 22:38 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Jestem na 99% pewien, z którego był stowarzyszenia :lol: Też miałem kiedyś podobną akcję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2021, 22:40 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 502
Moze to "stowarzyszenie" to tez bajka na uzytek konkurencji... ja bym go gonil do ostatniego tchu.
Ale jesli prawda to owe stowarzyszenie powinno go splawic o ile maja cos takiego jak kodeks poszukiwacza...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bliskie spotkanie 3-go stopnia.
PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2021, 22:43 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 21 listopada 2012, 14:44
Posty: 1371
Ciekawe czy ten "konserwator" z Torunia czyta ten temat. Pewnie tak -jesteś waść zwykłą kurą i nic więcej :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL