Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 07:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: niedziela, 22 marca 2020, 12:53 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Coś fachowcy od złota zamilkli. Trudno muszę dać sobie radę sam ;) . Wpadłem na pomysł aby przepłukać wywaloną przez kreta ziemię z kopca który zrobił na podwórku obok stodoły. Jeżeli w tym coś znajdę to będzie to oznaka że to jednak pożyteczny zwierz :) . Sam jestem ciekaw co z tego wyniknie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: niedziela, 22 marca 2020, 15:07 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Potrzebujesz osadów z rzeki, strumienia, o możliwie najsilniejszym nurcie. Tylko tam jest możliwa kondensacja złota w takich ilościach, żeby można je było znaleźć. Miej na względzie najważniejszą cechę złota: ciężar. Fizyka zjawiska jest prosta jak konstrukcja cepa: woda zabiera co lżejsze, nie ma siły przesunąć cięższego. Mnożymy razy miliony lat i mamy złoto które gdzieś tam w tej rzece zostaje, najczęściej na kamienistym, twardym dnie nie mając możliwości opaść niżej.
Złoto nie utrzyma się w mule, zwykłej ziemi, piasku, bo ZAWSZE opadnie. Z bajora bez bieżącej wody złota nie wyciągniesz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: niedziela, 22 marca 2020, 18:19 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
J.H. napisał(a):
Potrzebujesz osadów z rzeki, strumienia, o możliwie najsilniejszym nurcie. Tylko tam jest możliwa kondensacja złota w takich ilościach, żeby można je było znaleźć. Miej na względzie najważniejszą cechę złota: ciężar. Fizyka zjawiska jest prosta jak konstrukcja cepa: woda zabiera co lżejsze, nie ma siły przesunąć cięższego. Mnożymy razy miliony lat i mamy złoto które gdzieś tam w tej rzece zostaje, najczęściej na kamienistym, twardym dnie nie mając możliwości opaść niżej.
Złoto nie utrzyma się w mule, zwykłej ziemi, piasku, bo ZAWSZE opadnie. Z bajora bez bieżącej wody złota nie wyciągniesz.


Dzięki za podpowiedż. Wiem że masz rację i założenia teoretyczne są takie a nie inne.
Praktyka czasem płata przyjemnego figla. Mam czas i muszę się czymś zająć bo od tego koronawirusa można ogłupieć. Zagrożenie jest potężne ale każdy dzień trzeba jakoś przeżyć ab o tym non stop nie myśleć.
Co do bieżącej wody to rozmyślam nad zrobieniem takiej płuczki, z materiałów które się w warsztacie walają.
Zaprząc do roboty chcę jaką pompkę i dwa zbiorniki wody, taki obieg zamknięty. Myślałem nad jednym zbiornikiem ale woda musi być jakoś odfiltrowana bo inaczej to wszystko za bardzo sensu by nie miało.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: niedziela, 22 marca 2020, 18:40 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
No więc tak się sprawy mają; kilka dni temu kret wywalił mi kopiec ziemi za stodołą i wpadłem na pomysł aby sprawdzić czy w tym kopcu ziemi aby czego nie znajdę. Jak nic nie będzie to pies go drapał, kopiec rozplantuję i tyle. Natomiast jak cokolwiek będzie to będzie to oznaka że kret, wbrew obiegowej opinii jdnak jest pożytecznym zwierzakiem :)
Zaczynam wstawiać foty
Jak widać wygląda to nawet obiecująco :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: niedziela, 22 marca 2020, 19:36 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3188
Lokalizacja: Dolny Śląsk
No no no!!! :o :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: niedziela, 22 marca 2020, 22:58 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Po dalszej obróbce coś tam widać, no jakieś światełko w tunelu jakby :)
Ekspertem nie jestem ale kret zrobił dobrą robotę :o
Zaskoczony jestem i jak widać krety są pożyteczne :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: poniedziałek, 23 marca 2020, 09:17 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 507
moim zdaniem to nie jest zloto na ostatniej fotce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: poniedziałek, 23 marca 2020, 12:04 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Najważniejszy jest ten kamyk :o , taki ładny i światło przepuszcza, no taki czerwony jakiś.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: poniedziałek, 23 marca 2020, 12:16 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 507
Masz racje. Rubiny wystepuja w miare czesto w Polsce z tego co wywnioskowalem ogladajac poradniki plukania.
Gdzies w sieci krazy taki instruktaz jakiegos Amerykanca jak na zwirowniach rozpoznawac struktury i naniesienia mogace zawierac zloto. Z tego co pamietam pisales cos o zwirowni. Jest tylko jedn warunek musi juz byc odlonieta sciana bo samemu to ciezko dokopac sie do takich pokladow. Rowy melioracyjne bym pominal ale warto atakowac strumyki. Tak czy siak dalej Ci kibicuje!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: poniedziałek, 23 marca 2020, 12:35 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Te to są małe ale są. Fakt że sam znalazłem i to w miejscach różnych to najważniejsze dla mnie. Do tej pory a naszukałem się sporo, trafił mi się jeden o wielkości nadającej się na jaki pierścionek. Będę teraz zawsze kładł monetę jeden grosz aby była widoczna wielkość znaleziska. Najważniejsze to fakt że szukać można wszędzie, nawet w kopcu kreta. Wypłukać to można w wiaderku wody. Na początek można jak widać użyć dostępnych w każdym domu sprzętów i nie musi to być sprzęt za tysiące złotówek. To tak samo jest skuteczne. Miska do płukania na all.... to teraz małe pieniądze i nie opłaci się samemu robić. Na upartego można miskę zrobić samemu i jakieś stare sitko do odsiania kamieni. Latarka uv to też groszowa sprawa. Na początku to trochę wkurza ale z upływem czasu nabiera się wprawy. Trochę chęci i nawet w bloku na balkonie można sobie coś tam popłukać.
Milionerem raczej się z tego nie zostanie ale coś tam się nazbiera. Lepsza taka forma spędzania czasu niż flacha i telewizor, jednak to i to jest dla ludzi, byle z umiarem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: poniedziałek, 23 marca 2020, 12:46 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 507
Ja mam swira na punkcie zlota. Nawet poszukiwania z detektorem ograniczylem tylko do zlota. Wazna sprawa kontakt z natura! A znajdki to bonusy! Powodzenia i wklejaj relacje foto!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: poniedziałek, 23 marca 2020, 14:15 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Przepłukałem próbkę na misce i taki efekt
Coś tam widać a fachowcy od fotek znajdą.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: piątek, 27 marca 2020, 00:35 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Takie tam drobiazgi z dzisiejszego płukania
Niby nic a cieszy


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: piątek, 27 marca 2020, 14:52 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): wtorek, 30 października 2012, 15:23
Posty: 676
Lokalizacja: Hamburg/Wieluń (Łódzkie)
To co swieci to samorodek jest? No to jesteś ustawiony :) A tak na poważnie nie warto w końcu zainwestować w porządná lampe, skoro takie kolega zacięcie ma?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: piątek, 27 marca 2020, 17:27 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Czy to samorodek?, tego nie wiem ale dużo by na to wskazywało. W świetle dziennym żółtawy taki i w świetle uv też żółtawy, Rubiny i inne mają inne kolory. Ekscytować się nie ma czym bo wielkość to jak łebek od dużego gwożdzia. Na wszelki wypadek powędrowało toto do fiolki i tyle. Jutro płukanie próbki ze strumyka leśnego. Może jaki ciekawy kamyk się trafi.
Nad lampą myślę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL