Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 01:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poszukiwanie złota
PostNapisane: piątek, 21 lutego 2020, 02:38 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Szukanie złota i kamieni szlachetnych i ozdobnych w żwirowniach. Ma to sens?, chodzi o fakt czy coś znajdę a nie że za jeden dzień zostanę milionerem ;) . Szukał kto?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: piątek, 21 lutego 2020, 02:43 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
Jeżeli to nie jest miejsce naturalnego ich występowania to czeka cię dożywotnie przerzucanie piachu,otatnimi czasami uparłem się na taczkowanie piachu na własną drogę,35 ton ,marnie to widzę , :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: piątek, 21 lutego 2020, 05:13 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 6 października 2009, 10:19
Posty: 470
Lokalizacja: z zadupia
Złota w żwirowni nie znajdziesz.Ponadto musisz mieć bieżącą wodę do płukania.Kamienie szlachetne to najogólniej Sudety i okolice.Znalazłem przy płukaniu złota trochę malutkich korundów,granaty,parę labradorytów.Ale to wszystko w miejscach gdzie występują naturalnie po przerzuceniu i przepłukaniu ton kamieni,żwiru i piachu.
Jak masz latarkę UV to możesz przejrzeć próbnie po ciemku wiadro żwiru czy coś tam nie świeci.
Facet dość fajnie pokazuje co można u nas znaleźć https://www.youtube.com/channel/UCtewEcmeuI9keFJcHg2NBuw


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: piątek, 21 lutego 2020, 11:26 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
SynGolluma napisał(a):
Złota w żwirowni nie znajdziesz.Ponadto musisz mieć bieżącą wodę do płukania.Kamienie szlachetne to najogólniej Sudety i okolice.Znalazłem przy płukaniu złota trochę malutkich korundów,granaty,parę labradorytów.Ale to wszystko w miejscach gdzie występują naturalnie po przerzuceniu i przepłukaniu ton kamieni,żwiru i piachu.
Jak masz latarkę UV to możesz przejrzeć próbnie po ciemku wiadro żwiru czy coś tam nie świeci.
Facet dość fajnie pokazuje co można u nas znaleźć https://www.youtube.com/channel/UCtewEcmeuI9keFJcHg2NBuw


Dzięki za odzew. Właśnie jego filmikami się zainspirowałem oraz przemyśleniami po spotkaniu na żwirowni poszukiwaczy którzy tam szukali kamieni i złota. Twierdzili że złoto się trafia pomimo że żadne opracowania geologiczne na to nie wskazują. Pokazali mi czym i jak szukać. Spotkanie z nimi opisałem w wątku "znalezione na polu". Z rozmowy z nimi wynikało że objeżdżają różne żwirownie, duże i małe jakieś hałdy kamieni gdzie pobierają materiał, który obrabiają w zimie. Wystarczy jakieś ciepłe pomieszczenie i jaki taki dostęp do wody, wcale to nie musi być rzeka czy strumień. Bardzo mili i uczynni goście, żadnej tajemnicy z tego nie robili. Pokazali sprzęt, podpowiedzieli jak taki sprzęt zrobić albo gdzie kupić. Byłem w szoku bo większość tego sprzętu to samoróbki zrobione ze sprzętu używanego w kuchni w prawie każdym domu. Przyglądałem się dobrą godzinę jak to robią a nawet sam wiaderko, w ramach szkolenia, uzbierałem. Kilka krzemieni dostałem w prezencie. Namiary i zaproszenie na pokaz i szkolenie zimowe mam. Aktualnie robię i kompletuję sprzęt. Miskę do płukania już zamówiłem i czekam na kuriera. Temat mnie zainteresował niezmiernie. Na pożegnanie stwierdzili że milionerem raczej z tego nie zostanę ale kolekcja będzie bogata.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: piątek, 21 lutego 2020, 11:29 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Pułkownik L napisał(a):
Jeżeli to nie jest miejsce naturalnego ich występowania to czeka cię dożywotnie przerzucanie piachu,otatnimi czasami uparłem się na taczkowanie piachu na własną drogę,35 ton ,marnie to widzę , :h



Więcej wiary :) . Gdzieś na YT widziałem i słyszałem że złoto i kamienie są wszędzie, nawet w ogródku warzywnym. Wszystko zależy od ilości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: piątek, 21 lutego 2020, 14:42 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3182
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Traperze,złoto występuje dość powszechnie, lecz jest ogromnie rozproszone. Rachunek ekonomiczny decyduje, kiedy jego zawartość w danym złożu jest wystarczająca, by opłaciło się eksploatować. Ale jeśli chcesz robić to dla przyjemności, to jesteś zwolniony od rachunku ekonomicznego i jak większość poszukiwaczy z chęcią do tego dopłacisz :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: piątek, 21 lutego 2020, 23:49 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Ryjec napisał(a):
Traperze,złoto występuje dość powszechnie, lecz jest ogromnie rozproszone. Rachunek ekonomiczny decyduje, kiedy jego zawartość w danym złożu jest wystarczająca, by opłaciło się eksploatować. Ale jeśli chcesz robić to dla przyjemności, to jesteś zwolniony od rachunku ekonomicznego i jak większość poszukiwaczy z chęcią do tego dopłacisz :lol:


Tu się chyba wszyscy zgodzimy; rachunek ekonomiczny jest decydujący dla firm, korporacji i poszukiwaczy którzy chcą złoto czy kamienie szlachetne wydobywać na skalę przemysłową. Zwykły poszukiwacz niekoniecznie kieruje się rachunkiem ekonomicznym czy nawet logiką ;) . Wystarczy sam fakt poszukiwań a jak się co znajdzie to jest to kwintesencją tego niedochodowego hobby.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: sobota, 22 lutego 2020, 00:21 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Stary traper napisał(a):
Ryjec napisał(a):
Traperze,złoto występuje dość powszechnie, lecz jest ogromnie rozproszone. Rachunek ekonomiczny decyduje, kiedy jego zawartość w danym złożu jest wystarczająca, by opłaciło się eksploatować. Ale jeśli chcesz robić to dla przyjemności, to jesteś zwolniony od rachunku ekonomicznego i jak większość poszukiwaczy z chęcią do tego dopłacisz :lol:


Tu się chyba wszyscy zgodzimy; rachunek ekonomiczny jest decydujący dla firm, korporacji i poszukiwaczy którzy chcą złoto czy kamienie szlachetne wydobywać na skalę przemysłową. Zwykły poszukiwacz niekoniecznie kieruje się rachunkiem ekonomicznym czy nawet logiką ;) . Wystarczy sam fakt poszukiwań a jak się co znajdzie to jest to kwintesencją tego niedochodowego hobby.


Jeden ze sposobów szukania
https://youtu.be/UnVbEUczaIE

a tu nasz rodzimy poszukiwacz
https://youtu.be/sLjSd1bVP78


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: sobota, 22 lutego 2020, 12:22 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Swojego czasu było głośno o żwirowni w Rakowicach, gdzie pod taśmociąg transportujący urobek była podpięta linia do odzyskiwania złota. Ile tego było nikt nie wie, fakt faktem, że teren mocno złotonośny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: sobota, 22 lutego 2020, 22:22 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Swoją drogą ciekawe, jak to technicznie było rozwiązane. Bo o efektach to na pewno wiedzą tylko zainteresowani.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: niedziela, 23 lutego 2020, 12:00 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3182
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Poszukaj trochę w necie, wpisz "złoto w Polsce, Rakowice złoto itp", ja po paru minutach sporo znalazłem, także o Rakowicach. Grupa trzymająca władzę na żwirowni zrobiła dodatkową instalację- rynnę, nieoficjalną, zakamuflowaną. Efekty ekonomiczne niezłe, zwłaszcza, że na państwowym sprzęcie, pracownikach, godzinach pracy :D jak poszukasz do doczytasz resztę :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: niedziela, 23 lutego 2020, 13:10 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Ryjec :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: niedziela, 23 lutego 2020, 19:05 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Można szukać wszędzie, nawet w takich miejscach, tam gdzie kiedyś płynęły rzeki a teraz wody ani śladu. Można nawet w rowach melioracyjnych, woda wypłucze i osadzi na dnie. Znależć można jak widać i złoo i kamienie, wystarczy ruszyć ....... a nie narzekać :)
https://youtu.be/Doyqp5Ue6XY

Wystarczy trochę wody w wiaderku i też da radę wypłukać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: środa, 26 lutego 2020, 00:16 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Przyszła wreszcie oczekiwana zabawka Starego Trapera.
Czyli czym się będzie bawił emeryt :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukiwanie złota
PostNapisane: środa, 26 lutego 2020, 00:42 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:43
Posty: 3282
Lokalizacja: Alta Ecclesia
:666


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL