Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 01:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 4 marca 2020, 13:31 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
Jest sporo grup broniacych swojego status quo na dzien dzisieiejszy bo udaje im sie odnalezc w tej patologicznej rzeczywistosci.
Bezdyskusyjnym jest ze nasze hobby nosi wiele cech uzaleznienia i przemozna chec wykopania ciekawego sygnalu albo chociaz celebrowania samego "wypadu" wplywa na nasze decyzje i moralne wenetrzne kompromisy. Jestesmy ludzmi.

Natomiast troche chorobliwie wyglada narzekanie na system, pozorowane albo i uczciwe proby walki z systemem przy jednoczesnym nobilitowaniu swoim postepowaniem bzdur, idiotyzmow i wypaczen poprzez aprobowanie i spelnianie kryminogennych wymagan systemu.
Nie trudno sobie wyobrazic zatem pytanie pelne zdziwienia skierowane do Jacka na kolejnym, zalozmy spotkaniu z przedstawicielami ministerstwa zakcentowane wyrzutem;
"Czego do k.. (licha) wy w tym PZE chcecie skoro nasz system moze troche kulawo ale dziala???"

Dlaczego ja jestem zwolennikiem wlasnej ideologii "nie podaje reki archeo"?
To nie jest skowyt psychopaty, to nie zadna dyskryminacja ani objawy seryjnego mordercy...

Ja po prostu w sposob jak najbardziej czytelny nie zgadzam sie na rzeczywistosc mi zafundowana przy sporm udziale i jeszcze wiekszej aprobacie srodowiska archeo.
Ktos moglby zauwazyc, ze jednak gdzieniegdzie udaje sie osiagnac jakas symbioze z archeo.
Otoz jak juz na naszym forum wielokrotnie fighterzy wykazali ta symbioza to egoistyczny interes jednej lub obu naraz stron. Wcale nie gwarantujaca powtorzenia w przyszlosci.

Pisalem wielokrotnie: jestem rozpieszczony poszukiwaniami w UK dlatego mam kompletnie inne spojrzenie na caloksztalt zmian zarowno wprowadzanych jak i proponowanych.

Jesli ktos jest na silach obronic forme zezwolenia jako warunek na chodzenie z piszczalka to prosze mi tu opisac co zmienilo w poszukiwaniach poszukiwacza Kowalskiego, ktory kiedys chodzil bez zezwolenia a od wczoraj takowe juz posiada. Prosze wykazac zysk jaki osiaga kultura i dziedzictw narodowe. Poza praca zlecona jej urzednikom w jakims sensie uzasadniajaca ich istnienie oraz wplywem do budzetu.
Prosze o rzeczowe argumenty.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 4 marca 2020, 15:01 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1086
Lokalizacja: Olsztyn
nomennescio napisał(a):
Zeby to funkcjonowalo to juz sama nazwa mowi o zabytkach wiec rzeczone zabytki musialy by byc naprawde rzetelnie sklasyfikowane, opisane, ujete w jakies ramy czasowo nakladowe.
A wniosek o takie pozwolenie powinien zawierac rubryke o konkret, czyli jakiego to zabytku bedziemy poszukiwacA wiec ide z rozdzka szukac lokomotywy ciagajacej zloty pociag. Albo grupa "wolontariuszy archeo" rusza szukac bulli papieskiej ale tylko wtedy gdy naprawde sa jakies fakty, ze istnieje prawdopodobienstwo odnalezienia podmiotu poszukiwan. Tylko wtedy ma to sens.

Trafiłeś w sedno, kolego. Tak właśnie jest, że występując z wnioskiem o pozwolenie musisz pochwalić się przeprowadzeniem kwerendy i opisać czego będziesz szukać i co spodziewasz się znaleźć pomimo tego, że szukać będziesz czegokolwiek metalowego. To jest paranoja ale tak jest jak chcesz uzyskać pozwolenie.
Zobrazuję to tak: chcesz pochodzić po jakimś polu gdzie gospodarz wyraził na to zgodę, a wiesz że kiedyś tam przez okolicę maszerowały wojska napoleońskie więc wypełniasz wniosek, dołączając kwerendę losowo wybranych pozycji historycznych oraz piszesz, że chcesz szukać muszkietów, szabel czy co tam wymyślisz. Choć jest w tym mnóstwo hipokryzji i głupoty tak to wygląda niestety.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 4 marca 2020, 17:11 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Ło matko :o
Proponuję jeszcze w tym wniosku umieścić rubrykę, że poszukiwacz; w razie nie znalezienia i odkopania tych muszkietów czy szabel, zobowiązuje się zakupienie w/w przedmiotów za własne pieniądze na najbliższym jarmarku dominikańskim :D
Ludzie, przecież to jest cyrk na kółkach i wszyscy o tym wiedzą ale świetnie się bawią :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 4 marca 2020, 17:41 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Następnym warunkiem pewnie będzie wymóg pokrycia kosztów konserwacji znalezionych przedmiotów we wskazanej przez WKZ firmie. :D

Już dzisiaj na inwestorach wymusza się pokrycie kosztów konserwacji znalezionych zabytków na badanych terenach ich inwestycji i zgadzają się bo nie mają wyjścia, na pocieszenie w mediach mają możliwość kreowania się na dobroczyńców, opiekunów zabytków. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 4 marca 2020, 18:53 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
frank napisał(a):
Następnym warunkiem pewnie będzie wymóg pokrycia kosztów 


Ten wymóg od dawna istnieje.
Gdzieś kiedyś opisywałem sprawę gościa z Olszanicy (dolnośląskie).
Podczas kopania przydomowego oczka wodnego natknął się na staro wyglądające resztki, bodajże skórzanych butów.
Zawiadomił archeo.
Archeo przyjechali, zrobili badania. Tydzień po ich zakończeniu facet dostał fakturę na 50 000 złotych. Okazało się bowiem że był ''inwestorem'' i miał obowiązek takowe badania sfinansować. Facet podniósł krzyk na całą Polskę, był na pierwszej stronie ''Faktu''. Tylko to go uchroniło i w obawie przed jeszcze większym smrodem WKZ rozpisali rzekome koszty na muzeum w Bolesławcu, że niby ono przeprowadziło te badania w ramach czegoś tam.
Sprawa sprzed około 10 lat.
Inni, których sprawa nie była nagłośniona nie mieli tyle szczęścia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 4 marca 2020, 21:08 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 22 stycznia 2007, 12:39
Posty: 150
Lokalizacja: ...........
J.H . To bardzo cenna informacja,którą podałeś. Ku przestrodze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: środa, 4 marca 2020, 21:23 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
J.H. dzięki bo o tym nie wiedziałem. Tak sobie beztrosko od czasu do czasu jaką dziurę wykopię i słupek zabetonuję i nie wiedziałem że igram z ogniem.
To jest chore.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: czwartek, 5 marca 2020, 13:18 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2005, 23:25
Posty: 799
Lokalizacja: warszawa
Znalazłem gdzieś w internetach wspomniany wcześniej strój, który zapewnia nietykalność w Polsce. Czy to ktoś z kolegów w przebraniu?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: czwartek, 5 marca 2020, 13:27 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Dobre.
Tą fotką podałeś mi być może dobry pomysł. Muszę to posprawdzać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: czwartek, 5 marca 2020, 13:54 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
A w biskupich ciuchach ponoć bez pytania na zasiane można wchodzić ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: czwartek, 5 marca 2020, 14:22 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Stary traper napisał(a):
Dobre.
Tą fotką podałeś mi być może dobry pomysł. Muszę to posprawdzać.

Lepiej nie.
Sporo się przez ostatnie lata zmieniło - można w takim przebraniu przed psami uciekać a i kamieniem dostać ... :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: czwartek, 5 marca 2020, 14:55 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
jak pomysla, ze po koledzie po zasianym leci to moze tak byc hihihi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: czwartek, 5 marca 2020, 15:17 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 00:50
Posty: 278
Olek_65 napisał(a):
Sporo się przez ostatnie lata zmieniło - można w takim przebraniu przed psami uciekać a i kamieniem dostać ... :666



No faktem jest że dużo się zmieniło, zmieniło się i na wsi gdzie zawsze było to nie do pomyślenia. Ze wsi dużo młodych do roboty za granicą ruszyło, świata zwiedziło i zobaczyło na własne oczy jak inni ludzie żyją. Zmiany widzę u siebie na wsi. Pomiędzy tym co było dziesięć lat temu a teraz to przepaść.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: piątek, 6 marca 2020, 00:12 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): wtorek, 30 października 2012, 15:23
Posty: 676
Lokalizacja: Hamburg/Wieluń (Łódzkie)
kawon30 napisał(a):
Znalazłem gdzieś w internetach wspomniany wcześniej strój, który zapewnia nietykalność w Polsce. Czy to ktoś z kolegów w przebraniu?

Dzięki Kolego. :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wzmożona niemiła ciekawość lokalnych mieszkańców
PostNapisane: piątek, 6 marca 2020, 04:57 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 16 października 2013, 09:50
Posty: 206
Dla mnie bomba. Tylko drona brakuje. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL