Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lotnisko
PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 07:17 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2019, 15:37
Posty: 99
Filip, Wrocław, zgadzam się z wami w 100%, definicja zabytku jest zła. koniec. czy warto tracic kase, mowimy tu o zezwoleniu, i nie, i tak. Ja patrze tylko ze względu na moją osobę. Nie mam zezwolenia, wpadaja do mnie, glupi wyrok i trace prace. zostalo mi 3 lata do emerytury, jesli te 80 zl ma mi dac spokoj, to moge je stracic chociaz uwazam ze to czyste zlodziejstwo, to musze sie na nie zgodzic. co do przykladu guzika jaki podal Filip. guzik z liberi, herbowy, herbu von Rammin, znaleziony przy ruinach pałacu von Ramminów, lata jak tam mieszkali nie podam, nie pamietam:). i tu pies pogrzebany, wytwór czlowieka? jasne, artystyczny? oczywiście, kontekst? no zgubili pod wlasna chata. czy to jest zabytek? dla mnie nie a dla smutnego pana z smutnym archeo pewnie tak. 80zl kosztem spokoju? pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Lotnisko
PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 07:56 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3181
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wcale nie takie oczywiste, że artystyczny. Po prostu zdobiony i tyle. Nie urabiajmy tu rangi dzieła sztuki. Do nadymania znaczenia różnych znalezisk etatowych świrów nie brakuje :ups:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Lotnisko
PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 10:47 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2019, 15:37
Posty: 99
dla mnie nie jest artystyczny, podalem przyklad jak to moze wygladac przy konfrontacji. i w tym caly problem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Lotnisko
PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 14:52 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
. myślę że artystyczne to pojęcie raczej subiektywne, i nawet dzieła Pikassa nie wszystkie i dla wszystkich pokazują artyzm. Wiele wynika raczej że snobizmu. Wcale nie są mniej wrażliwi Ci którym podoba się bardziej jeleń na rykowisku od niektórych obrazów tegoż Picasa. :h :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Lotnisko
PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 14:57 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3833
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Widzisz shad09pl, mi chodzi o to że sam wymóg pozwoleń na szukanie śmieci jest dość absurdalny. Nie krytykuje Ciebie, że z nich korzystasz, bo obecnie chcąc mieć święty spokój to jedyna droga. No może z tym świętym spokojem to przesadziłem, ale mając ten papierek ciężej człowieka zgnębić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Lotnisko
PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 15:03 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2019, 15:37
Posty: 99
Rozumiem Ciebie i nie mam pretensji, zgadzam się również iż jest to absurdalne ale cóż tak niestety jest


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Lotnisko
PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 15:23 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1086
Lokalizacja: Olsztyn
Filip napisał(a):
Widzisz shad09pl, mi chodzi o to że sam wymóg pozwoleń na szukanie śmieci jest dość absurdalny.

W 100% się zgodzę. Absurdalne jest to, że składając wniosek muszę wskazać czego będę szukać i oprzeć to na przeprowadzonej kwerendzie. Trzeba zatem wymyślić jakąś Wielką Wojnę czy kampanię napoleońską, wpisać jakieś pozycje książkowe i naściemniać, że się będzie szukało reliktów z tamtego okresu. A prawda jest taka, że będzie się szukać czegokolwiek metalowego, a nuż się trafi coś fajnego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Lotnisko
PostNapisane: wtorek, 23 czerwca 2020, 13:36 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2018, 11:38
Posty: 35
shad09pl napisał(a):
jesli mam byc szczery to wkz bedzie mial wszystko co znajde w "dupie" ale w ten sposob mecza nas biurokracja tyle. filip, to co dla jednego jest śmieciem, dla innych może być skarbem, nie mierzmy tylko wedle własnego punktu siedzenia. Co do szukania skarbu, to jest tylko szukanie dla samego szukania mi wiecej nie potrzeba. Tak jak pisałem wyżej, skarbem może być wszystko. Pozdrawiam

Być może faktycznie WKZety nie będą interesować Twoje znaleziska ale inaczej do tematu mogą podejść koledzy z "firmy", którzy wpadną o 6.00 na podstawie donosu np. zawistnego kolegi, któremu nadepnąłeś na odcisk. Wtedy byle złom plus wykrywacz w domu dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń. A nawet "zawiasy" to konieczność zmiany pracy. Pamiętaj, hobby to nie wszystko, trzeba także zachować zdrowy rozsądek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL