Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 06:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: środa, 6 stycznia 2021, 21:21 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
..... a pewnie ze tak, moim podstawowym kompem jest laptop z prockiem core2duo i z win 7 i nie czuje absolutnej potrzeby zmiany na szybszy, czy na nowszy soft, bo po co, to co potrzebuje na necie spokojnie znajde i poczytam i o ile jeszcze tak z 10 lat temu bardzo bylem zainteresowany nowinkami , o tyle dzis jestem tym wyscigiem zwyczajnie zmeczony i odpusiłem sobie nowowsci, a zagłebiam sie w to co muszę, fakt ogarniam smartwatche czy inne smartfony bez jakichś wiekszych problemów, ale z drugiej strony nie odczuwam potrzeby ich posiadania, bo np dla takiego smartwatcha, prywatnie nie widze kompletnie zadnego zastosowania, a smartfon jaki posiadam bez wiekszego problemu zamieniłbym na stara Nokie i pewnie nie zauwazyłbym roznicy, bo robie na nim dokladnie to samo co 10 lat temu na innym telefonie ....a przeglądanie netu na tym to jakas porazka - musi byc porzadny ekran a nie ze ja sie za net musze zabierać z lupą


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: środa, 6 stycznia 2021, 21:55 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
oj dinozaury dinozaury... jestescie hamulcowymi postepu oraz mody ;)

traca mnie czasem taka refleksja, ze w przyszlosci ludzie beda sie smiac z pogoni za nieistotnymi nowinkami technicznymi jak ja dzis sie smieje z mody na pudrowane peruki z dawnych epok...
a gdybym mial wybierac to ....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 11:09 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): czwartek, 25 czerwca 2015, 21:09
Posty: 34
Lokalizacja: Okolice Lesznowoli.
Na stole leży telefon na przyciski - stara nokia. Dzieci dopadły i zaczęły palcami stukać po ekranie, nic nie mogą uruchomić - po chwili - wujek Twój telefon jest zepsuty :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 11:35 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 17 sierpnia 2012, 19:32
Posty: 1101
Lokalizacja: Georgsdorf
nomenescio : oj dinozaury dinozaury... jestescie hamulcowymi postepu oraz mody

Mody raczej nie, to co jest modne dzisiaj myśmy nosili jakieś 15 ... 20 lat temu :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 13:51 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 21 listopada 2012, 14:44
Posty: 1371
Filip1601 mówisz o spodniach rurkach? :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 14:54 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 17 sierpnia 2012, 19:32
Posty: 1101
Lokalizacja: Georgsdorf
Rurki tez, tylko teraz to sie nazywa SLIMY :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 17:12 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
Hahaha akurat nie ten fasion mialem na mysli ale...
wiele nowinek technicznych ma nam niby usprawniac zycie..
teraz wyobrazcie sobie, ze skladanie jednego z moich starszych wykrywaczy wychodzi mi sprawniej i szybciej niz ustawianie teleskopowej sztycy w innym.. w "starym" robie tylko dwa ruchy przy skladaniu, w ustawienia tez wszystkio mam na wierzchu i nie musze "wykopywac" z interfejsa.. nawet wtykanie jack'a wychodzi szybciej niz "parowanie" sluchawek

Inna sytuacja to samouruchamiajace sie aplikacje w telefonie "dotykowcu" bo trudno mi utrzymac dyscypline trzymania aparatu podczas rozmowy w jednakowej pozycji, czesto wiec wykonuje w jakies niekontrolowane ruchy za ktorymi nie nadazaja sensory blokujace screen co skutkuje uruchamianiem wszystkiego co mozliwe i z reguly przerwaniem rozmowy.. wiem, wiem ze trza sensory kalibrowac ale czy ta wymuszona obsluga naprawde usprawnila mi zycie w porownaniu z uzytkowaniem modelu bez dotykowego ekranu?
takie oto pytania
dlatego ja juz tez zjechalem z autostrady po ktorej scigalem nowinki
Przy okazji jeszcze - niedawno czytalem raport, ze wiele z nowinek na wyposazeniu najnowszych modeli samochodow jest uzytkownikom niepotrzebna bo i tak ok. 70% uzytkownikow ich nie uzywa i nawet nie wie, ze je posiada a dla ok 40% te nowinki sa powodem wkur...a tylko a nie komfortu jazdy..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 17:21 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Tableciki w samochodach zamiast fizycznych przełączników i pokręteł, czyli śmiercionośne odwracacze uwagi kierowcy.
Te rzeczy powinny nigdy nie zaistnieć.
Czy są jakieś publicznie dostępne opracowania naukowe o tych displeyach-mordercach? Statystyki wypadków, ofiar?

p.s. Tableciki w muzeach czyli lizanie lizaka przez szybę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 17:33 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
berthiot napisał(a):
Czy są jakieś publicznie dostępne opracowania naukowe o tych displeyach-mordercach? Statystyki wypadków, ofiar?


Nie ma i nie bedzie, producenci samochodów dośc kasy posmarowali, zeby wszystko zwalic na kierowców z telefonami ...............ma marginesie. a propos postepu w motoryzacji , kumpel jezdzi ciężarówka na metan ..... i klnie na czym świat stoi, żre to tego gazu jak rakieta, tankowanie trwa godzine ( GODZINE), do tego tankowania sie musi ubrac jak kosmonauta ( maska a praktycznie hełm, rekawcie jakies ochraniacze) bo gaz ma coś okolo minus 70 stopni, a lanca podczas tankowania może wystrzelić, tankowac musi, jak ma pecha, codziennie, firma sie skusiła na ten badziew bo w Reichu gazowe tiry maja autobany za friko, bo zasrana ekologia..... jak taka ma wyglądac przyszłość motoryzacji to ja to serdecznie pie....ole :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 18:02 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 364
Argo napisał(a):
berthiot napisał(a):
Czy są jakieś publicznie dostępne opracowania naukowe o tych displeyach-mordercach? Statystyki wypadków, ofiar?


Nie ma i nie bedzie, producenci samochodów dośc kasy posmarowali, zeby wszystko zwalic na kierowców z telefonami ...............ma marginesie. a propos postepu w motoryzacji , kumpel jezdzi ciężarówka na metan ..... i klnie na czym świat stoi, żre to tego gazu jak rakieta, tankowanie trwa godzine ( GODZINE), do tego tankowania sie musi ubrac jak kosmonauta ( maska a praktycznie hełm, rekawcie jakies ochraniacze) bo gaz ma coś okolo minus 70 stopni, a lanca podczas tankowania może wystrzelić, tankowac musi, jak ma pecha, codziennie, firma sie skusiła na ten badziew bo w Reichu gazowe tiry maja autobany za friko, bo zasrana ekologia..... jak taka ma wyglądac przyszłość motoryzacji to ja to serdecznie pie....ole :evil:

:za :za :za :za
Kwestią czasu jest, że i samochody staną się wyrobem jednorazowym, kończy się okres gwarancji i buuuuum, a później okazuję się że koszt naprawy przewyższa cenę samochodu :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 20:51 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3182
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Nie marudźcie, bo jeszcze można jeździć samochodami i nimi kierować, przyspieszać, zwalniać, zmieniać biegi, kręcić kierownicą. Tylko kwestia czasu, że będziesz miał prawo tylko wejść do samochodu i wpisać punkt docelowy. Będzie zakaz używania kierownicy, albo nie będzie jej w ogóle. Ale może to będzie miało dobre strony, że przynajmniej można będzie drinkować w czasie jazdy :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 21:11 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
jeszcze długo nie, auta autonomiczne pokazały jakimi są bublami :P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 21:57 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3182
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Argo, bublami są zwłaszcza pod względem prawnym. Gdy takie auto ma wypadek i kogoś zabije, to prokurator ma problem kogo wsadzić. Człowieka który nim jechał? Producenta? Autora oprogramowania? Operatora sieci? Czy jeszcze kogoś innego? Teraz sytuacja jest klarowna, biorą za dupę kierowcę :666 . A prorok musi człowieka mieć, i to główna wada tej nowinki technicznej :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: czwartek, 7 stycznia 2021, 22:32 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
zobaczymy z czego beda gotowi zrezygnowac ...z autonomicznych pojazdow ....czy z żywego prokuratora ...ja obstawiam ze szybciej z tego drugiego :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2021, 20:08 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Argo napisał(a):
zobaczymy z czego beda gotowi zrezygnowac ...z autonomicznych pojazdow ....czy z żywego prokuratora ...ja obstawiam ze szybciej z tego drugiego :lol:

I to jest bardzo dobra koncepcja :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL