Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 07:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 00:04 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Kiedyś miałem znajomą z Czechosłowacji, Romowie jej psa z budą ukradli i zjedli (psa oczywiście) :D
Tak jak pisałem, kwestia doprawienia i wszystko smakuje :)
ps.
Ja chyba kupię sobie jakiś stary komputer na zapas.
Intel w zmowie z Microsoftem zablokowali możliwość instalacji Win 7 od 6 generacji procesorów i5. Zmuszają do przesiadki na Win10 który mi cholernie nie pasuje, nie odnajduje się w nim całkowicie. Przesiadł bym się na linuksa, ale czasem potrzebuje programów które ciężko odpalić na tym systemie (jakiś wynalazki do konfiguracji urządzeń) i dalej muszę mieć system microsoftu. Ileś razy próbowałem przemóc się do win10, ale za każdym razem jak widzę ilość danych jakie to cholerstwo gdzieś śle bez mojej zgody, to mnie szlak trafia, szlak mnie trafia jak komputer bez mojej zgody gmera w ustawieniach i programach "dla mojego dobra". Za stary jestem żeby uczyć się co za co odpowiada w tym systemie i co i jak ręcznie wywalać, wyłączać, blokować, odinstlowywać. Szkoda mi na to życia.
Niestety takie samo mam podejście do smartfonów. Nie mam zamiaru trzymać swoich danych na obcych serwerach i dawać się profilować obcym firmom w ramach wygody. Po co ktoś ma mieć listy moich kontaktów i nawet jak ja blokuje profilowanie na moim urządzeniu, to i tak "system" ocenia mnie na podstawie tego, co wyciągnął z urządzeń ludzi z mojej książki telefonicznej.
Ludzie w zamian za wygodę oddają resztki prywatności.
Obce firmy mają taką ilość danych o nas, że jak by dziś się powtórzył 1939 rok, to Niemcy wyłapali by wszystkich których by chcieli wyłapać w max 3 dni. Swoje dane podajemy w tylu miejscach i tak bezkrytycznie że praktycznie każdego człowieka można namierzyć w kilka dni. Nie trzeba być w służbach, wystarczy odrobina znajomości. Każdy odbiera listy i paczki, żadna z firm zajmująca się tym nie kasuje zebranych danych. Każdy ma podpisane umowy na dostarczenie gazu, prądu, wody. Każdy ma konto w banku, jakiś ubezpieczenie na samochód itp. Wystarczy mieć chody u pani w okienku która siedzi przed kompem z dostępem do takiej bazy...
Mnie osobiście ten świat przeraża :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 00:25 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Nie tylko Ciebie Filip, nie tylko ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 00:44 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Testują:https://www.money.pl/gospodarka/portugalia-wywlaszczenie-w-zwiazku-z-kryzysem-bedzie-mozliwe-6595067013737280a.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 00:46 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Chyba Bierut to już przerabiał :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 01:42 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): środa, 2 października 2019, 01:15
Posty: 60
Mnie zaczyna przerażać lawinowy postęp w dziedzinie kamer i mikrofonów połączony z możliwością przetwarzania olbrzymiej ilości danych.
Już teraz ilość kamer w miastach przytłacza, a i na wioskach tez jest ich coraz więcej
W lasach foto pułapki, w powietrzu drony, ,na co 10 stodole kamera a w kieszeni konfident z dotykowym ekranem ... jeszcze trochę i nic się kur.. nie ukryje a finalnie można sobie wyobrazić państwo stuprocentowej praworządności - gdzie za samo pomyślenie o złamaniu jakiegoś nakazu algorytm wykryje aktywność mózgu w "niewłaściwych" obszarach i od razu wygeneruje odpowiedni impuls elektryczny "na wyprostowanie" :D Przestępstwo ukarane jeszcze przed jego popełnieniem - czy to nie brzmi pięknie??

Nic przecież nie jest wstanie zahamować postępu, a dzieje się on nieprzerwanie....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 12:30 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Coś takiego już istnieje w Chinach, nazywa się System Zaufania Społecznego: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_za ... %82ecznego

Cytuj:
System przyznaje każdemu obywatelowi ustaloną odgórnie liczbę punktów, w przypadku programu pilotażowego było to 1000 punktów[17]. W budowanym od 2015 roku systemie Sezam przyznaje się do 350 do 950 punktów[9]. Obywatel może stracić lub zyskać punkty w zależności od podejmowanych przez niego aktywności.

Zgodnie z założeniami programu punkty przyznaje się między innymi za segregowanie śmieci, płacenie rachunków w terminie, działalność charytatywną. Odejmuje za: wykroczenia, przestępstwa, mandaty, nadmierne używanie gier komputerowych i posiadanie znajomych z niskim rankingiem[8]. Algorytmy systemu SCS decydują o przyznaniu lub odebraniu punktów oraz umożliwieniu obywatelowi korzystania (lub nie) z kredytów, pożyczek, zakupu nieruchomości, wynajmie mieszkań i samochodów, latania samolotem, rezerwacji pokoi w prestiżowych hotelach lub kształcenia w prestiżowych szkołach[8].

System podzielił obywateli na cztery główne grupy (A, B, C, D). Niektóre aktywności, np. uzyskanie tytułu naukowego lub otrzymanie kredytu, nie są możliwe dla obywateli niższej grupy. Obywatele posiadający najwyższą punktację otrzymują profity, np. zniżki na energię elektryczną oraz pierwszeństwo w przyjęciu do szpitala. Należący do niższych grup nie mogą uzyskać paszportu ani zajmować kierowniczych stanowisk[9][18][19].

Wszystkie dane obywateli, zebrane w ramach projektu, są zgromadzone na rządowych serwerach[7]. Do oceny obywateli używa się również treści opublikowane przez nich w internecie, w tym w serwisach społecznościowych oraz analizy historii ich aktywności w sieci[7] i dokonywanych przez internet zakupów[18][20]. Istotnym źródłem danych zasilających system SCS są również kamery przemysłowe, rozpoznające twarze obywateli. Zdaniem portalu Comparitech w 2020 roku w Chinach będzie zamontowanych 2,29 mld kamer przemysłowych (prawie dwie kamery na jednego mieszkańca)[10]. W ramach projektu gromadzone są ponadto odciski palców i inne dane biometryczne[13].


Podobne rozwiązania są też testowane (w niektorych obszarach) w państwach UE i tylko kwestią czasu jest, kiedy eurokomuszki wprowadzą to w jakiejś formie. W Polsce też są robione przymiarki w związku ze szczepieniami na COVID - nie jesteś zaszczepiony, masz gorszy dostęp np. do służby zdrowia (mimo, że składki płacisz takie same).

Wielki Reset sam się nie zrobi :)

P.S. Orwell jakby to widział to by się za głowę złapał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 14:42 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
No nie ma wyjscia, chcesz funkcjonowac w ukryciu przed "Wiekim Bratem" musisz dzialac na fake-profilach.. czyli jesli musiszmiec fejsa bo jest naprawde niezbedny ale niekoniecznie do "chwalenia sie" swiatu swoja face-glupota to zakladasz konto i uzytkujesz wszedzie tam gdzie w rzeczywistosci bys nie zajrzal tworzac falszywa tozszamosc.
Swojego czasu chyba ok 10 lat temu rozmawialem z kumplami programistami pracujacymi dla tuzow cyfrowych i oni byli zdumieni jaki nacisk kladzie sie na wykopywanie informacji od klienta, oczywiscie kazdy juz rozumial, ze im wiecej tym lepiej ale zdziwieni byli, ze nawet kosztem jakosci uslugi. Wazniejsze bylo ustalenie kto obejrzy, sciagnie, wklei i zablokuje dodana informacje od tego jak ta informacja, powiedzmy fotka bedzie wygladac..

Resetu nie bedzie, zabrnelo za daleko ale jak wejdzie sie na hackersko crackerskie strony to widac juz dendencje szukania jak tu sie ukryc i jak oszukac "Wielkich Braci" wiec szansa, ze system zostanie rozgryziony i oszukany jak w Matrixie.

Najdziwniejsze dla mnie sa takie doniesienia jak te gdy otoczone wojska ukrainskie podaly na (bodajze) fejsie plan ewakuacji oraz ostatni przypadek, kiedy odciety od twitera Trump popadl w depresje. Jak mocno moga oplesc nas bity i bajty kazdy wie z wlasnego zycia.
Ile wytrzymacie bez forum?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 14:52 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
Lipek napisał(a):
Wielki Reset sam się nie zrobi :)

Jedyny "Wielki Reset" jaki ma miejsce to ten zachodzący od jakiegoś już czasu w głowach ludzi. Wolność przestała być wartością. Wartością jest pozorne poczucie bezpieczeństwa.
Skoro takie jest zapotrzebowanie, rynek i polityka odpowiednio reagują. To się po prostu opłaca.
Nie potrzeba żadnych skomplikowanych, ponadnarodowych organizacji ani knowań Sorosa i Gatesa przy szabasowych świecach w kryptach Watykanu, bo społeczeństwa szeroko rozumianego "Zachodu" same zawiązały spisek przeciwko sobie. W imię pełnego brzucha i jednego iPhona więcej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 15:07 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
I tu sie calkowicie zgadzam z Renaldem


Jestesmy juz pogodzeni z losem jak ta palowana krowa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 15:17 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Szwecja chce odejść od gotówki. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 15:17 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Przecież Wielki Reset to nie żadne foliarskie teorie Brauna czy łowców masonów, tylko oficjalny projekt WEF:

https://www.weforum.org/great-reset/

Oficjalne hasło tej operacji to "You'll own nothing and you'll be happy".

Nie będzie żadnej własności prywatnej, wszystko będziemy wypożyczać/leasingować od korporacji - od mieszkań poprzez telefony po sprzet AGD. Temu też służy forsowanie bolszewickiego pomysłu Dochodu Gwarantowanego. Każdy będzie dostawać od państwa jałmużnę na opłacenie tych wszystkich abonamentów i rat (+ oczywiście trzeba będzie pracować), ale jak tylko zrobisz coś co nie podoba się państwu/systemowi to cyk, dochód gwarantowany zabrany. Dodajcie sobie do tego walkę z gotówką i prywatnym złotem, cenzurę mediów i mamy komplet - niewolnicy XXIw.

I moim zdaniem to właśnie polityka i rynek (korporacje) kreują w ludziach to zapotrzebowanie na pozorne bezpieczeństwo, a nie odwrotnie. Cały ostatni rok jest tego najlepszym przykładem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 15:27 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Ja to sie dziwie gosciom od depopulacji ze inwestuja w drogie szczepionki czy inne chemitrailsy ...przeciez wystarczy wyłaczyc neta na tydzien i z polowa populacji sie sama powiesi, czy skoczy z mostu, bo nie beda wdzieli sensu w zyciu bez sieci :666

frank napisał(a):
Szwecja chce odejść od gotówki. :D

Byłem w lekkim szoku bo szef naszego NBP-u był przeciwny takim pomysłom jak całkowita likwidacja gotowki https://alebank.pl/czy-prezes-nbp-ma-po ... atid=33333 ale po namysle przestałem sie dziwić, goscie sie wypłoszyli ze przestana miec jakikolwiek wpływ na szara strefę, a ta jest zwyczajnie nie do zlikwidowania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 15:40 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Szara strefa zawsze może funkcjonować w obcych walutach, za komuny to przerabialiśmy. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 15:42 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
W tym rzecz, że nie będzie obcych walut :)

Jeszcze boratynki wrócą do łask, zobaczycie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 15:43 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Tylko czy beda jakis obce waluty w fizycznej postaci?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL