Teraz jest wtorek, 2 marca 2021, 21:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak dinozaury radzą sobie z postępem technologicznym
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 15:44 
Generał Broni
Generał Broni

Na razie tylko Szwecja planuje odejście od gotówki, więc Szwedzi będą mieli szeroki wybór obcych walut, a gdy znikną wszystkie waluty, pozostanie handel wymienny.

Banki chcą kontrolować wszystkie płatności, mieć pełną wiedzę o obywatelach, a na podstawie zakupów i wydatków ich dokładny profil, łącznie z informacjami gdzie i jak się przemieszczają i gdzie aktualnie przebywają, oraz bezcenne dane o handlu i produktach.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 18:46 
Główny Moderator
Główny Moderator

Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Podobno w Stolicy, od prawie roku, działa milicyjny system rozpoznawania ludzi. Operator zadaje pytanie systemowi: kobieta, biały płaszcz, zielony plecak, czarne buty, czarny kapelusz i podobno maszyna typuje osoby w zasięgu kamer. Większe miasta to masakra, w Stolicy będzie z 4-5 konkurencyjnych systemów monitoringu. Część chodzi na własnej sieci GSM, część po kablach miedzianych i konwerterach na światło, część w 100% po IP. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa :D
Znajomemu ukradli samochód, poszedł na milicję zgłosić (dostać kwitek do ubezpieczalni), prowadzący sprawę kilka razy zapewniał że sprawdzają monitoring i przeglądają nagrania z tego miejsca :) pech bo poprosiłem kogoś tam żeby sprawdził nam ten dzień, okazało się że cała ulica nie działa od 4 miesięcy :) Ja się pocieszam że żyjemy w Polsce i tu musi być bałagan i zawsze coś się musi zepsuć i nikt tego nie naprawi :)

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 19:00 
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Widzę że dyskutują tutaj sami optymiści..... I jak tu żyć panie jak żyć.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 19:38 
Moderator
Moderator

Filip napisał(a):
Ja chyba kupię sobie jakiś stary komputer na zapas.
Intel w zmowie z Microsoftem zablokowali możliwość instalacji Win 7 od 6 generacji procesorów i5. Zmuszają do przesiadki na Win10 który mi cholernie nie pasuje, nie odnajduje się w nim całkowicie. P

Filip ....gadałem z kumplem, twierdzi ze ponoć da sie obejść ale w cholere dłubania i sterowniki tradycyjnie trzeba doinstalowywac recznie plus czegos tam nie obsługuje, w sumie faktycznie lepiej kupic jakis starszawy komp, szczegolnie jakiejs porzadnej marki, a najlepiej ze dwa :P niz pierdzielic sie z kombinowaniem, mnie martwi cos innego ...mianowicie złodzieje od Gatesa do spólki z intelam ida coraz czesciej droga Apple`a, czyli wycinaja nowszy soft na starszych urzadzeniach, wystarczy zeby nam wstrzymali mozliwośc instalacji na siodemce wyzszych numerkow chocby głupiego Firefoxa i innego czegos w tym typie i zaczyna sie robic nieciekawie ( Apple stosuje to od dawna, sprobuj zainstalowac cos nowszego chocby na niestarym Mavericks-ie .....głupi Teams który z powodu zarazy robi teraz niezasłużoną kariere, na tym nie ruszy i czesc ...kup se pan nowszy laptop)

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 19:51 
Generał Broni
Generał Broni

To jest właśnie „ekologia” korporacji, robią co chcą, masowo produkują celowo awaryjny i najczęściej bezsensowny chłam, a my potem za to płacimy i ponosimy wszystkie koszty skutków tak masowej produkcji.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 20:21 
Główny Moderator
Główny Moderator

Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Wracając do sprzętu, dziś odzyskiwałem dane z laptopa, który spłonął. No może odzyskiwanie to zbyt wielkie słowo, zgrałem z dysku który jakoś cudem przeżył.
Serdecznie NIE POLECAM baterii firmy greencel. Zajarała się w czasie normalnej pracy i praktycznie stopiła laptopa. Fart że ktoś był w domu i zareagował, bo by był niezły pożar.
Co do win7, na nowszych kompach to pewnie da radę ale nie na Panasonicu. Straciłem 3 tygodnie na próby, wiem że taniej byłoby kupić inną wersję laptopa, ale robiłem to "dla zasady". Po 3 tygodniach odpuściłem. Kupiłem inny model i przełożyłem dysk z poprzedniego komputera, wszystko zadziałało od ręki. Zaletą jest to że na "nowym" komputerze mam 20 godzin pracy na baterii - jednak jest jakiś postęp w elektronice.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: sobota, 16 stycznia 2021, 20:38 
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

https://youtu.be/fzD6S1dMhrw?t=209

"He mersedis, turn on masa sit" czyli nowy gatunek kierowcy klikaczo-gawędziarza.

Odpowiedz z cytatem  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]