Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 14:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 2 wnioski na poszukwania na 1 działce.
PostNapisane: niedziela, 14 lutego 2021, 23:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
berthiot napisał(a):
Dostać permit na Bory Tucholskie będzie teraz pewnie ździebko trudno.
Jak konserwa dorwał mapę i się zamachnął ołówkiem to nakreślił chyba największy betonowy placek w historii kraju.
Stanowisko oficjalnie ma ponad 200 hektarów. Zamaszyste ruchy.

https://bydgoszcz.tvp.pl/50021946/osada-bory-tucholskie-archeolodzy-rejestr-zabytkow


Zupełnym przypadkiem archeolog prowadzący te badania jest synem urzędnika WKZ wpisującego stanowiska do rejestru ;) Co nie zmienia faktu, że obaj Panowie mają baaardzo przyjazny stosunek do poszukiwaczy, otwarte umysły i współpraca z nimi układa się bardzo dobrze. Gdyby wszyscy archeolodzy w Polsce byli tacy jak oni to Frank nie miałby o czym pisać (Frank, nie mam obesji na Twoim punkcie, po ptostu irytuje mnie jak czasem pieprzysz od rzeczy. Nic osobistego :zdr ).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 2 wnioski na poszukwania na 1 działce.
PostNapisane: poniedziałek, 15 lutego 2021, 01:20 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
frank
Cytuj:
Czyli nie można ograbić grobu, coś zdewastować, palić ogniska, imprezować, zostawić syf i nie zasypane dołki itd.



Można, wszystko można, tylko po cholerę pozwolenie konserwatora...Ogniska mogą palić dzieci, bezdomni i bushcraftowcy, imprezować mogą wszyscy, groby mogą ograbić złodzieje, a dołków mogą nie zasypać inni poszukiwacze, a śmieci przywieźć jacyś śmieciarze.... Brak zgody konserwatora im w tym bynajmniej nie przeszkodzi, tak samo jak posiadana przeze mnie jedna, jedyna zgoda na dany teren...

Pisząc "wolnościowiec" miałam raczej na myśli to w odniesieniu do poszukiwań a nie poglądów politycznych.. :luv

Jeśli chodzi o pozwolenie na badania archeologiczne na ten sam teren to jest nawet wyrok w takiej sprawie ale nie podam na cito. Powiedzmy, że obiektywnie jest to dość kontrowersyjne w przypadku badań, natomiast w przypadku poszukiwań nie. Ludzie mają duże obszary poszukiwań więc spotkanie drugiego poszukiwacza z pozwoleniem jest i tak mniej prawdopodobne niż spotkanie poszukiwacza bez jakiegokolwiek pozwolenia. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 2 wnioski na poszukwania na 1 działce.
PostNapisane: poniedziałek, 15 lutego 2021, 10:03 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1087
Lokalizacja: Olsztyn
Lipek napisał(a):
Nie spotkałem się nigdy z takim problemem, żeby WKZ odmówił lub ograniczył teren określony we wniosku na poszukiwania bo ktoś inny dostał już na ten teren zgodę. A mam zgody na działki, na które papiery dostało też jedno stowarzyszenie i kilku indywidualnych poszukiwaczy.

Ty się może z tym nie spotkałeś, jednak tak się czasami dzieje. Ostatnio z terenów jednego z nadleśnictw, na które wyraził zgodę nadleśniczy, wojewódzki konserwator wyciął kilka oddziałów informując o istniejących tam stanowiskach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 2 wnioski na poszukwania na 1 działce.
PostNapisane: poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:08 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
No ale inne stowarzyszenie miało pozwolenie na te stanowiska?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 2 wnioski na poszukwania na 1 działce.
PostNapisane: poniedziałek, 15 lutego 2021, 12:00 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1087
Lokalizacja: Olsztyn
Aśka72 napisał(a):
No ale inne stowarzyszenie miało pozwolenie na te stanowiska?

Tak to jest jak się czyta początek zadania i nie można powstrzymać odpowiadających paluszków przed jego dokończeniem. Oczywiście mój komentarz w tym wypadku nic nie wnosi i można go śmiało wykasować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 2 wnioski na poszukwania na 1 działce.
PostNapisane: poniedziałek, 15 lutego 2021, 18:46 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 25 grudnia 2020, 09:00
Posty: 25
bjar_1 napisał(a):
Do szemranych stowarzyszeń to nie podskakuj, bo mało kto lubi tak kosić konkurencję, jak one ;) Było tutaj o takich różnych na Forum...

Wiem, co kolega bjar_1 ma na myśli :)
Nie jest to stowarzyszenie typowo poszukiwawcze w naszym rozumieniu, bardziej tacy gawędziarze -eroto... wróć! :) Raczej zajmują się różnymi historiami wojennymi i powojennymi, renowacją cmentarzy, aczkolwiek we współpracy z IPN-em w okolicy Płocka przeprowadzili ekshumację żołnierza z I wojny. Poznałem 2-ch miejscowych z tego stowarzyszenia, swoje chłopy.

Nie sądziłem, że moje pytanie zawiąże taką ciekawą dyskusję. Tak czy siak - dziękuję za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 2 wnioski na poszukwania na 1 działce.
PostNapisane: poniedziałek, 15 lutego 2021, 20:54 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 507
długo będą jeszcze podobne dyskusje toczone, długo
żenujące, że to pośrednika trzeba urabiać, żeby połazić z wykrywką... to tak jakby urząd skarbowy pytać o zgodę na udział w lotto...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: hadwao i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL