Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 02:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2004, 22:25 
Offline
Radkoff Pierwszy Wielki

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 13:44
Posty: 2560
Lokalizacja: Belfast - Ulster Northern Ireland
A! zapomniałem dodać, że po wojnie znajdowano różne większe fanty w głębokich ( podobno nawet 2 metry ) i "wąskich" dołkach, lub w równie głębokich bardzi wąskich rowach? Mieli jakiś system zakopywania, czy co??? - również mniej pracy z maskowaniem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2004, 23:20 
Offline
Małomówny czytacz

Dołączył(a): środa, 19 maja 2004, 13:14
Posty: 441
Lokalizacja: skądinąd
ja tam np bym nie chciał zbierać grzybów na zaminowanym polu..
ale każdy robi to co lubi..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 maja 2004, 00:21 
Offline
Radkoff Pierwszy Wielki

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 13:44
Posty: 2560
Lokalizacja: Belfast - Ulster Northern Ireland
Jak ktoś o minach nie wie, to jak sie dowie to często jest to już nieistotne. On idzie zbierać grzyby a potem rodzina idzie zbierać jego... :ang


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: znam te tereny
PostNapisane: czwartek, 3 czerwca 2004, 17:39 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2004, 17:08
Posty: 7
Lokalizacja: kołobrzeg
ZNAM TE TERENY BO TAM MIESZKAŁEM 20 LAT. W LASACH MOŻNA ZNALEŹĆ SPORO RZECZY. W POBLISKICH MIEJSCOWOŚCIACH STACJONOWAŁY WOJSKA NAPOLEOŃSKIE I JEST MNUSTWO KUL ARMATNICH W GLEBIE. POZA TYM KUPA BRONI NIEWYPAŁÓW.POZDRAWIAM WSZYSTKICH.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 czerwca 2004, 18:25 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 25 maja 2004, 20:35
Posty: 18
Lokalizacja: Sochaczew
U mnie na wsi nastarszy człowiek powiedzieł (to kiedys dawno temu) ze Niemcy przyjechali kilkoma ciezarowkami i wiechali w srodek lasu nikt nie widział jak wyjerdzaja wiec ludzie sie bali tam chodzic wiem gdzie te tereny sa mniej wiecej ajak tam ludzie poszli to nic nie widzieli nieyło sladu mylałem ze takie opowiadania to bajki ale traz......


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 czerwca 2004, 00:49 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2002, 01:00
Posty: 304
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Panowie - spokojnie, nie podniecajcie się.
Takich opowieści o ciężarówkach krąży bardzo dużo. Sam słyszałem niejedną.
Gdyby wszystkie te opowieści potraktować serio, to można by chyba zlikwidować wszystkie długi naszego kochanego kraju :)
Często było tak, że przez miejscowości jechały jakieś konwoje ciężarówek - miejscowi zwykle stwierdzali, że było to coś ważnego. Nikomu z nich nie przyszło na myśl, że był to na przykład transport amunicji, lub zaopatrzenia, który tylko przejeżdzał i kierował się gdzieś dalej. Wyobraźnia zawsze podsuwała ciekawsze rozwiązanie. Dużo takich opowieści można usłyszeć na dolnym śląsku - podobno ktoś widział, potem okazywało się, że widział jego znajomy, który gdzieś wyjechał i nie może potwierdzić.
Pewnego razu słyszeliśmy ze znajomymi jedną z takich opowieści - dziadek zarzekał się że widział jak wjeżdzał w górę cały transport, kilkadziesiąt ciężarówek, na pewno cały czas tam jeszcze są, nikt się do nich nie dostał. Po 2 dniach dowiedzieliśmy się jednej rzeczy, która dyskwalifikowała opowieść dziadka - na tereny w którch przebywaliśmy przyjechał kilka miesięcy po wojnie jako przesiedleniec ze wschodu.
Wyobraźnia ludzka potrafi być naprawdę spora - a zwłaszcza w takich miejscach , gdzie niemcy naprawdę mogli coś ukryć - w tym momencie okazuje się, że każda góra ma wysadzoną sztolnię, w co drugim jeziorze jest zatopiony czołg, a w każdym lesie zakopany skarb. (swoją drogą nie miałbym nic przeciwko :jump )

pozdro
Muzzy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 lipca 2004, 15:27 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 27 czerwca 2004, 16:00
Posty: 1613
Ale przyznacie , że takie historie pobudzają wyobraźnie i motywują do poszukiwań.
Wielkąfrajdę daje samo poszukiwanie - nie tylko znajdowanie - więc
organizujmy wyprawy nie zwarzając na prawdziwość tych historii :D
Pozdrawiam i życzę obfitych wypraw :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tajemnicza historia
PostNapisane: czwartek, 5 lipca 2018, 00:38 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): wtorek, 3 lipca 2018, 21:19
Posty: 5
UFO napisał(a):
Witam wszystkich. W okolicach gdzie mieszkam słyszałem taką historię. W jednej z wiosek pod Kołobrzegiem mieszka gostek, starszy dziadek, który opowiada, że gdy padała twierdza Kołobrzeg to w okolicach jego wsi pojawiła się kolumna samochodów niemieckich z ochroną. Na ciężarówkach byli też jeńcy lub jacyś więźniowie. Kolumna wjechała do pobliskiego lasku gdzie znajduje się także jedna z większych górek w okolicy. Po jakimś czasie usłyszano serie wystrzałów i ciężarówki wyjechały. Czas przebywania kolumny w lesie był podobno długi, za długi jak na przygotowania do samego rozstrzelania kilkunastu ludzi. Kolumna odjechała na zachód. Wioska ta znajduje się na zachód od Kołobrzegu. Ludzie z tej wioski przez kilka dni nie wychodzili z domów bo bali się niemców i ruskich. Jak już wyszli to opowiadający udał się do lasu ale tam nie było żadnych śladów. W lasku tym znajdują się dwa wzgórza. Jedno nazywane przez miejscowych 'Łysa'. Obok znajduje się też nieduże jeziorko-staw. Sam świadek opowiada, że niemcy najprawdopodobniej coś ukryli przy pomocy więźniów. Nie posiadam wykrywki (na razie, bo nie wiem co wybrać) ale sprawdziłem pobieżnie ten rejon. Znalazłem kilka zardzewiałych łusek i końcówkę pręta zbrojeniowego mocno skorodowaną w ziemi na wysokości ściółki. Pręt wyciągnąłem z ziemi (łatwo wyszedł) miał ok. 2m długości i siedział pionowo w ziemi. Dokładnie nie miałem czasu do tej pory tego sprawdzić bo zaabsorbowały mnie sprawy zawodowe. Teraz mam urlop to może... Na razie siedzę w Warszawie bo tu pracuję. Historia zasłyszana z drugiej ręki nie bezpośrednio od świadka ale poprzez kumpla z tamtej wioski. Co sądzicie? Czy jest to jedna z popularnych historii czy może coś w tym być? Dodaję, że stojąc na wschodniej stronie górki widać Kołobrzeg jak na dłoni. Poza tym w wiosce tej był folwark ziemski bo jest tzw. pałac poniemiecki i obok niego ciekawy ale zaniedbany park. Pozdrawiam. UFO.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tajemnicza historia
PostNapisane: czwartek, 5 lipca 2018, 08:51 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 17 kwietnia 2007, 16:23
Posty: 470
Lokalizacja: Szeszelewo k/Cencynopola
Nawet Magda Gessler nie dała by rady odgrzać 14-letniego kotleta.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL