Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 20:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 948 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 28 listopada 2005, 21:38 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 12 listopada 2005, 00:03
Posty: 259
Lokalizacja: Kartuzy
no to chyba se daruje (ale prócz tego miał jeszcze dwie dzióry po pociskach)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 28 listopada 2005, 22:11 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 18:11
Posty: 474
Ja już passuję ... Mam dość ... Co pójdę to menażka. Dziś dla odmiany Wehrmacht. Gdzie są klamerki?? Ale to może dlatego że dawno pralek nie było... Tak to kiedyś z 1 frani wyskoczyła Luftwaffe (patrz posty wcześniej) a z 2 Wehrmacht jakiś czas później. Czekam teraz na SS , Org.TODT i DRK :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 29 listopada 2005, 15:34 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 12 listopada 2005, 00:03
Posty: 259
Lokalizacja: Kartuzy
:) :) szkoda zCzy macie może jakiejś informacje na temat magazynu amunicji we wsi Kaliska położonej 2 kilometry od miasta Kartuzy?? u mnie tego tak mało
:cry:


Ostatnio edytowano wtorek, 29 listopada 2005, 18:47 przez Bisu, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 29 listopada 2005, 17:34 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2003, 19:05
Posty: 295
Lokalizacja: Szubin kuj-pom
Cytuj:
Dosyć dziwaczne pytanie.


Raczej glupie! Prosze pomysl :) Błaaaggaam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 grudnia 2005, 12:26 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2004, 17:13
Posty: 920
A oto moje dzisiejsze znaleziska ze skupu złomu: Mój pierwszy hełm radziecki wz. 36 :skromny i saperka (właśnie czyja? :que ) Pruska?Pozdr.


Ostatnio edytowano wtorek, 30 października 2007, 11:50 przez Majorian, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 grudnia 2005, 14:57 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 18:11
Posty: 474
No to nieźle. Zgadnijcie co znowu dziś przyniosłem... no... no... Manierka kurvva znowu.
Jak jest ktoś chętny to wymienimy się adresami złomowisk - ja daję namiary na typowy "menażkowo-manierkowy" a ktoś w zamian na "klamerkowy" :666 Czekam :luv

Dopisek z 08.12.05
Dziś przytargałem hełm niemiecki. Jest nawet trochę farby. Zawrotna cena 2 zł.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 grudnia 2005, 20:46 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 20 listopada 2005, 20:13
Posty: 213
Lokalizacja: Września, Wielkopolska
Wiem że jest ustawa że jak coś sprzedajesz to to trzeba mieć dowód osobisty a czy jak coś kupujesz to też trzeba ?? Bardzo prosił bym o odpowiedż na PM


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 grudnia 2005, 23:40 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 18:11
Posty: 474
Nic nie musisz okazywać (poza towarem , który trzymasz w reku). No ewentualnie jak masz coś w kielni to i tak nie zostaniesz sprawdzony - polecam - dobry sposób na uratowanie klamerki (i to nie jednej) :D :666
Soren , że odpowiadam na forum ale wydawało mi się to dość istotne.
Możesz kupić cały skup złomu i nie musisz nic pokazywać oprócz banknotów nbp :) A na życzenie pani Hela jeszcze paragon wystawi. :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 grudnia 2005, 01:35 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 18:11
Posty: 474
Jest! W końcu nie wrciłem z manierką czy menażką... Dzień był zajebisty bo hełm , puszka z maski i ... no właśnie
oto ona
[ img ]
Hełm 2 złote , puszka 50 groszy a klamerka jak wspomniałem wcześniej wyniesiona w kielni :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 grudnia 2005, 08:39 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2004, 17:13
Posty: 920
Gratulacje! Ja nie trafiłem jeszcze ani jednej klamerki. Za to ostatnio znalazłem carski oskard saperski i radziecką łopatę do kopania okopów. :skromny Darz skup! ;) Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 stycznia 2006, 20:38 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 18:11
Posty: 474
Majoran , w poszukiwaniu drobnicy musisz przeszukiwać wypełnione szmelcem wiadra , gary , baniaki itp pojemniki. A jak już wcześniej wspomniałem klamerki rosną w pralkach :)
Wczoraj wchodzę , na "kolorze" nic to idę na "stal". Też nic. Ale otwieram bagażnik w rozwalonym Escorcie i ku mojemu zdziweniu (O kur...) wyciągam karnisterek WH i puszkę po masce też WH.
Tu mam kilka pytań dotyczących właśnie puszek:
1. Czemu każda musi mieć w środku smar , towot czy inną glutoplazmę ...
2. Czy to normalne , że moja ma resztki ciemnoniebieskiej farby (farba oryginał z epoki :D ). Wydawało mi się , że były albo malowane na szaro (Steingrau) albo na zielono (Feldgrau)...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 5 stycznia 2006, 13:37 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2004, 17:13
Posty: 920
Landser napisał(a):
Majoran , w poszukiwaniu drobnicy musisz przeszukiwać wypełnione szmelcem wiadra , gary , baniaki itp pojemniki. A jak już wcześniej wspomniałem klamerki rosną w pralkach :)
Wczoraj wchodzę , na "kolorze" nic to idę na "stal". Też nic. Ale otwieram bagażnik w rozwalonym Escorcie i ku mojemu zdziweniu (O kur...) wyciągam karnisterek WH i puszkę po masce też WH.
Tu mam kilka pytań dotyczących właśnie puszek:
1. Czemu każda musi mieć w środku smar , towot czy inną glutoplazmę ...
2. Czy to normalne , że moja ma resztki ciemnoniebieskiej farby (farba oryginał z epoki :D ). Wydawało mi się , że były albo malowane na szaro (Steingrau) albo na zielono (Feldgrau)...


No prosze "klamerkodajne" pralki masz Landser. :1 no i te niespodzianki w samochodzie.... :luv U mnie jak na złośc pralek brak ;) Szukam właśnie wtakich miejscach jak Ty, ale trafiła mi się w ten sposób tylko jedna klamereczka od oporządzenia, pare łusek (jedna z 1906 r. :skromny ) i chyba z pól setki ładnie zachowanych pocisków do broni strzeleckiej. No trudno, szukam wytrwale dalej. Może w tą sobotę coś się trafi. Ostatnio "namacałem" tylko element niemieckiego nosiłdła na pociski. Coraz trudniej coś znaleźć. Co do tych smarów kiedyś dziwiłem się innym, któzy narzekali że znajdują na złomie oblepione tą mazią wszelkie pojemniki i skrzynki. Od pewnego czasu jednak sam trafiam takie fanty i to z towotem wylewajacym sie prawie na zewnątrz. Trudno się to "wywabia" z wnętrza, ale ma tę zaletę, ze doskonale konserwuje. :666 Rolnicy szczególnie upodobali sobie na ten szczytny cel pojemniki na maskę p-gaz. Wynikało to chyba z ich praktycznosci: poręczne, ze szczelnym zamknięciem. Z czasem te militaria tak się skojarzyły ich użytkownikom z tym przeznaczeniem, ze zapominają do czego służyły naprawdę. W zeszłym roku pracownicy skupu odłożyli dla mnie pojemnik na taśmy do MG w ładnym stanie. Facet, w obecności którego wyciągnęli go tak się zażarcie kłócił z nimi przekonujac, że to zwykły firmowy pojemnik na towot, ze w końcu sami "zgłupieli". Na szczęście, na wszelki wypadek poczekali na mnie. :luv Pozdrawiam. Powodzenia w poszukiwaniach!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 5 stycznia 2006, 14:04 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 31 lipca 2005, 00:01
Posty: 263
Lokalizacja: Mazowsze
W mojej okolicy złomy też sa dość urodzajne. Dotychczas udało mi sie uratować:

- kbk wz.29 90% oksydy, bez drzewa, udeżony komorą o coś twardego. Metal kompletny do najmniejszej śróbki.
- pas polski oficerski II RP
- kilkanaście łopatek (saperek)
- skrzynka na taśmę do MG
- 5 puszek po gas maskach (niemcy)
- duże łuski od T34, Flak 88 mm (mosiądz) - kilka
- inne pomniejsze łuski altyleryjskie i od broni strzeleckiej.
- guziki wojskowe (kikadziesiąt) II WŚ i starsze.
- hełmy ruskie 2 szt
- manierki (kilka)
Poza tym sporo ciekawych rzeczy nie związanych z wojskiem. No i może gdybym chodził regularnie to tych fantów byłoby więcej.
Dodam jeszecze że jeden z właścicieli złomowisk miał gigantyczną kolekcje błąd ortograficzny!!! wojskowego. Klamer kilkadziesiąt, hełmy, puszki, bagnety, manierki - ceny jak dla amerykańskiech milionerów... Drugi miał kolekcję mniejszą na którą składało się 3 deko mauzerów wz 98, kilka bagnetów i piękna szaszka z pochwą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 5 stycznia 2006, 14:26 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 13 grudnia 2005, 18:24
Posty: 66
...az wstyd, co ludzie nieraz wyrzucaja ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 5 stycznia 2006, 14:44 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 18:11
Posty: 474
No tak. Najlepiej kupować od :dnc za :piwo
Poza tym wielu z was ma łatwiej - tam gdzie szedł front i toczyły sie walki łatwiej jest znaleźć coś na skupie. Z broni białej czy czarnej nie dorwałem nic , a szkoda :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 948 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 64  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL