https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Mosty
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=65408
Strona 1 z 2

Autor:  kazio3 [ piątek, 29 maja 2009, 13:15 ]
Tytuł:  Mosty

Mam pytanie do sznownych kolegów, co sądzicie o poszukiwaniach przy nieistniejacych mostach - macie jakieś doświacdczenia w tym temacie ?
Nie interesuje mnie poszukiwanie w wodzie za pomoca magnesu tylko przy brzegach, dawnych drogach do mostu ( tu wiadomo przydało by sie sprawdzic bo to dawna droga )
ale smo miejsce gdzie był drewniany most.

Znalzlem takie miejsce gdzie jest dorga do pałacu ktory zostal zbudowany w latach 1800 z małym hakiem i droga do niego z jednej strony ( od wsi i kościoła) biegnie przez rzekę
Z opowiadań jednej starowinki dowiedziałem się, ze most który dzisiaj jest został zbudowany obok wczesniej istnejacego od zawsze mostu drewnianego ( przesuneli po prostu drogę )
przy tym moscie byla tez karczma obecnie starowinaka mieszka w tym miejscu ( pokazywala mi pozstałości w postaci piwnic z tej karczmy ) - szkoda ze nie miałem aparatu.

Autor:  wiesiol44 [ piątek, 29 maja 2009, 13:27 ]
Tytuł: 

Jak jest karczna są i monetki;)

Autor:  kazio3 [ piątek, 29 maja 2009, 13:35 ]
Tytuł: 

na to licze, czekam tylko na pogode właściwą. Duze opady = duzy stan wody w rzece a zejscie do wody w miejscu gdzie był most jest łagodny ( byc moze kiedys był tam bród ale nie mam potwierdzenia )

Autor:  enki [ piątek, 29 maja 2009, 14:58 ]
Tytuł: 

wiesiol44 napisał(a):
Jak jest karczna są i monetki;)

Kolega optymista. Ile ja takich karczm zrobiłem. Tylko w zeszłym roku 4 i jakoś tych monetek wiele nie było, ale życzę jak najlepiej. pozdr.

Autor:  wiesiol44 [ piątek, 29 maja 2009, 17:43 ]
Tytuł: 

Ja nie jestem monetkowcem... ale czasem cos mnie weznie na monetki, tak dla odmiany. Dwie dawne karczmy odwiedzilem i nie żałowałem;) chociaż przyznam koledze racje, że reguły na to nie ma.

Autor:  Pali [ środa, 10 czerwca 2009, 18:10 ]
Tytuł: 

W karczmie zazwyczaj się monetek pilnuje.
Ale co jakiś czas trzeba wyjść za potrzebą (małą i dużą).
Jak jest jakiś lasek obok to tam szukaj.
lecą przecież czasem przedmioty z kieszeni, zwłaszcza przy kucaniu :)

Autor:  marekfx [ poniedziałek, 29 czerwca 2009, 23:09 ]
Tytuł: 

A ja mam chrapke na most w mojej okolicy,właściwie na miejsce gdzie kiedyś był.Most stał za czasów księcia Barnima,póżniej go Szwedy,albo cesarscy-tego kto nikt dokładnie nie wie-spalili,pózniej Niemcy w tym samym miejscu wybudowali nowy stalowy most ktory niedługo póżniej wysadzili żeby się Ruscy po nim nie przedostali na drugą stronę rzeki :) .Na cuda nie liczę,a mój zapał studzi nieco to że to w zasadzie teren parku krajobrazowego,że to w zasadzie granica państwa i że pewnie kilku,kilkunasu takich jak ja zainteresowanych już tam grzebało...Najbardziej nerwowo zareagował bym pewnie na widok SG... :(

Autor:  artur07 [ wtorek, 30 czerwca 2009, 00:14 ]
Tytuł: 

Witam i pozdrawiam

pamiętajcie że kiedys nie było banków, i ludzie chwali swje kosztowności przy mostach żekach i tp.

Autor:  matizmat [ wtorek, 30 czerwca 2009, 13:08 ]
Tytuł: 

artur07 napisał(a):
Witam i pozdrawiam

pamiętajcie że kiedys nie było banków, i ludzie chwali swje kosztowności przy mostach żekach i tp.


Przepraszam z góry za off top, ale uczulony jestem (zapewne ktoś tak pomyśli) na poprawną polszczyznę (a to takie moje zboczenie zawodowe, zresztą nazwany już kiedyś byłem z tego względu przez pewnego forumowicza jako prof. Miodek), ale te błędy są poniżej krytyki... :mad: Zwłaszcza te tzw. "ŻEKI" :n Ja nie wiem... pisze ktoś posta, ma potem podgląd i na czerwono podkreślone są błędy... Czy aż tak dużo czasu wymaga fakt, by te błędy skorygować? :roll:

Autor:  artur07 [ wtorek, 30 czerwca 2009, 14:10 ]
Tytuł: 

Witam i pozdrawiam

pamiętajcie że kiedyś nie było banków, i ludzie chowali swoje kosztowności przy mostach rzekach i tp.

przepraszam za błędy ale byłam po paru :piwo :piwo :piwo jak to pisałem to proszę o wyrozumiałość

MATIZMAT-NIE WIEM CO ZNACZY OFF TOP ALE POPRAWNIE POWINIENEŚ NAPISAĆ ABOVE

pozdrawiam

Autor:  tomekb [ sobota, 4 lipca 2009, 23:12 ]
Tytuł: 

przy dawnych mostach i brodach z reguły były karczmy, a przy karczmach studnie, a w studniach to już sami wiecie

Autor:  MarekHojan [ sobota, 4 lipca 2009, 23:26 ]
Tytuł: 

Dodatkową atrakcję dla poszukiwacza stanowi usadawianie komór celnych przy brodach rzecznych np. przy przeprawie rzecznej (na rzece Dziwna) wczesnośredniowiecznego Dziwnowa.

Autor:  cooger [ niedziela, 5 lipca 2009, 01:19 ]
Tytuł: 

artur07 napisał(a):
NIE WIEM CO ZNACZY OFF TOP
pozdrawiam


OFF TOPic - poza tematem.

Autor:  marekfx [ niedziela, 5 lipca 2009, 20:04 ]
Tytuł: 

MarekHojan napisał(a):
Dodatkową atrakcję dla poszukiwacza stanowi usadawianie komór celnych przy brodach rzecznych np. przy przeprawie rzecznej (na rzece Dziwna) wczesnośredniowiecznego Dziwnowa.
Myślisz że tam kase gubili? :) Jedno miejsce sprawdziłem,przyjmując że komora ta funkcjonowała dość długo,to można powiedzieć -rozczarowanie...Przedemną na 99% nikt tam z wykrywką nie chodził...Teraz tam się niestety byki pasą,wyjątkowo wredne mordy mają... :(

Autor:  talgo [ niedziela, 5 lipca 2009, 21:27 ]
Tytuł: 

faktycznie takie komory celne u mnie tez nie wypaliły troche porcelany i złomu pewnie jakby troche pochodzić to coś może by wyszło

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/