Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 04:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: wtorek, 11 kwietnia 2017, 21:25 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 02:34
Posty: 371
Lokalizacja: Gdańsk
Shelton napisał(a):
Zmartwię cię, te badania które są dostępne są skuteczne w diagnostyce od 30 do 70%. Powtórz je w paru odstępach czasowych. SKuteczny pakiet na Boreliozę z diagnostyką DNA to obecnie 6000pln.... jedna firma na Śląsku.


Nie zmartwisz znam tą bajke już. Robiłem to droższe badanie z krwi jakieś 90% wykrywalności chyba, ponad rok od ostatniego kleszcza. Chcesz to rób sobie pakiet za 6000 zl z pobieraniem plynu mózgowego itd mi to badanie wystarczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: wtorek, 11 kwietnia 2017, 21:36 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): czwartek, 31 stycznia 2013, 01:38
Posty: 432
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Mnie kleszcz zagnieździł się w samochodzie. Odkryłam go sprzątając, za klapką przeciwsłoneczną. Także mogą ukrywać się wszędzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: wtorek, 11 kwietnia 2017, 22:47 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 24 sierpnia 2013, 10:52
Posty: 374
Schizol89 napisał(a):
Mam pytanie do osób stosujących preparat Muszka ew. rozcieńczoną permetrynę - jak często spryskujecie ubrania by środek nadal spełniał swoje zadanie? Co każde pranie?

/



A ja naiwnie powtórzę pytanie, w nadziei, że ktoś doświadczony w temacie odpowie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: środa, 12 kwietnia 2017, 07:26 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 15:29
Posty: 126
Schizol89 napisał(a):
Schizol89 napisał(a):
Mam pytanie do osób stosujących preparat Muszka ew. rozcieńczoną permetrynę - jak często spryskujecie ubrania by środek nadal spełniał swoje zadanie? Co każde pranie?

/



A ja naiwnie powtórzę pytanie, w nadziei, że ktoś doświadczony w temacie odpowie ;)


Mnie też to ciekawi , krąży opinia ,że oprysk wytrzyma kilka prań , ja miałem wrażenie że po 2 tygodniach już nie bardzo działało ale stosowałem oprysk rozcieńczony własnoręcznie .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: środa, 12 kwietnia 2017, 08:17 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Muszka Plus działa, kleszcze spadają chwile po tym jak uda się im "wsiąść" ;) kupiłem mały zapas na all...o w atrakcyjnej cenie 7,40zł za puszkę. Na pewno jedna aplikacja starcza na jeden dzień (być może na dłużej), puszka powinna styknąć na 2, 3 wypady. Obowiązkowo nogawki w skarpetki. Spryskanie Muszką całych spodni i butów wystarcza.

Stosowałem też Afanisep 25 - niby jest to permetryna o stężeniu 25% tylko, że w proszku który nie rozpuszcza się w wodzie. Po rozmieszaniu robi się niby zawiesina. Rozrobiłem całe 25g na 1l wody, spryskałem obficie spodnie całym litrem i jakoś kiepskawo to działało. Niby po wyschnięciu widać było ten proszek w materiale (białe plamy, smugi) ale kleszcze miały go głęboko w d...e spacerując sobie ku przeznaczeniu do góry :D

Do stosowania na skórę polecam preparaty zawierające deet. Co prawda jeszcze nie mam wyrobionej opinii co do konkretnego produktu ale jestem w fazie testów ;) ..cena, skuteczność... trudno się zdecydować.

Z tych na skórę dobrze zapowiadają się:
1. Mugga strong 50% Deet - stosunkowo drogi ale chyba najbardziej skuteczny
2. OFF Tropical (żółta butelka) - dość tani i również skuteczny z przyjemnym dla nosa zapachem
3. OFF z aloesem (biała butelka) - najtańszy, średnio skuteczny ale w czołówce ;) miejsce trzecie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: środa, 12 kwietnia 2017, 08:50 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Niestety preparaty z DEET mają poważne wady. Odbarwiają powierzchnie z tworzywa - z tym się da żyć. Działają źle na organizm ludzki. Co do kleszczy, to w moim przypadku nie sprawdziły się.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: środa, 12 kwietnia 2017, 08:56 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Preparaty off które wymieniłem wyżej nie zawierają Deet'u a są również skuteczne ;) i sporo tańsze.

Mugga z Deet'em jest skuteczna ale za drogo wychodzi. Może deet odbarwia plastik ale kto pryska preparatami kija ;)

..czy to z deet'em czy bez nie polecam pryskania dłoni od wewnątrz tylko i wyłącznie z zewnątrz z wykluczeniem spryskiwania okolic twarzy preparatami z deet'em.

Swoją drogą, w zupełności wystarczy Muszka Plus na spodnie oraz OFF Tropical w okolice szyi, twarzy, rąk... Kleszcz przeważnie dostaje się na człowieka z wysokości do 1,5m, najczęściej z końców badyli, z źdźbeł trawy, patyków, itp. Można dodatkowo unikać ocierania się o tego typu bajery ;) natomiast OFF odstraszy meszki, komary i zniechęci kleszcza któremu mimo wszystko być może uda się wdrapać do celu...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: środa, 12 kwietnia 2017, 10:33 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 11 czerwca 2015, 16:45
Posty: 91
Lokalizacja: Nowa Sól
Panowie mam pytanie,czy ten koncentrat do pryskania nadaje się czy raczej lipa?

http://permetryna.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: czwartek, 13 kwietnia 2017, 08:58 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Nadaje się chyba bardziej niż afanisep ;)
Wiem, że ludzie stosują ten oprysk do impregnacji odzieży ze skutkiem pozytywnym.
Jak wytestujesz to napisz coś z konkretów ;)
Zdrów!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: czwartek, 13 kwietnia 2017, 09:01 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Przewinął się przez ten wątek link z odzieżą Biostop czy jakoś tak od producenta Rosyjskiego. Odzież posiada patki, które nasączone chemią wyłapują wędrujące insekty, jak dla mnie to chyba najlepsze rozwiązanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: czwartek, 13 kwietnia 2017, 11:07 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 16 września 2009, 17:17
Posty: 295
U mnie nie sprawdziły się zadne preparaty tupu DEET , jedyny ktorego uzywam i od 2 lat zero kleszcza to permentyna , srodek bardzo drogi , ale skuteczny


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: czwartek, 13 kwietnia 2017, 11:50 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 27 września 2013, 14:43
Posty: 262
Lokalizacja: Jura
Od prawie 2 lat używam permetryny o której pisał Bromba i praktycznie zero kleszczy.Stężenie jak w instrukcji, 2 razy w ciągu roku na spodnie, buty, czapkę.Oczywiście należy obowiązkowo po każdym wyjściu w teren sprawdzić siebie i ubranie i pod prysznic.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: piątek, 14 kwietnia 2017, 17:37 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 10 kwietnia 2008, 13:48
Posty: 88
Lokalizacja: Wielkopolska
mundurek napisał(a):
U mnie nie sprawdziły się zadne preparaty tupu DEET , jedyny ktorego uzywam i od 2 lat zero kleszcza to permentyna , srodek bardzo drogi , ale skuteczny


Bardzo drogi? No nie, 16 złoty za 25g proszku który starczy na długo to wręcz jak za darmo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: środa, 19 kwietnia 2017, 11:05 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 16 września 2009, 17:17
Posty: 295
Panmc napisał(a):
mundurek napisał(a):
U mnie nie sprawdziły się zadne preparaty tupu DEET , jedyny ktorego uzywam i od 2 lat zero kleszcza to permentyna , srodek bardzo drogi , ale skuteczny


Bardzo drogi? No nie, 16 złoty za 25g proszku który starczy na długo to wręcz jak za darmo.

???
http://permetryna.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: środa, 19 kwietnia 2017, 12:10 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 10 kwietnia 2008, 13:48
Posty: 88
Lokalizacja: Wielkopolska
mundurek napisał(a):
Panmc napisał(a):
mundurek napisał(a):
U mnie nie sprawdziły się zadne preparaty tupu DEET , jedyny ktorego uzywam i od 2 lat zero kleszcza to permentyna , srodek bardzo drogi , ale skuteczny


Bardzo drogi? No nie, 16 złoty za 25g proszku który starczy na długo to wręcz jak za darmo.

???
http://permetryna.pl/


Ale po co przepłacać? Ja używam preparat o nazwie Afanisep 25 WP skuteczny(24,8 % permetryny) i tani.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 48  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL