Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 16:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: środa, 11 kwietnia 2012, 23:03 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2007, 20:47
Posty: 1312
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
sopel74 napisał(a):
olsztyniak napisał(a):
W ubiegłym sezonie miałem 8 sztuk w tym jeden na jajkach :lol:

I co wysiedział? :666
A tak na poważnie trzeba uważać na to cholerstwo, swojego pierwszego też niedaleko jajek wyciągnąłem.


Kleszcze lubią sie tam wgryzać bo to dobrze ukrwiona okolica z cienką skórą a kleszcze takie miejsca chetnie wybierają. Dlatego zawsze do lasu biore obcisłe gacie (wiem jak to brzmi :D :D ale serio to utrudnia kleszczom dostanie sie) bo kiedyś wlazł mi do krocza pająk i ugryzł w jaja - ból okropny i zanim go wygrzebałem to tez mnostwo czasu mineło a wulgaryzm gryzł jak oszalały.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: niedziela, 15 kwietnia 2012, 15:41 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 10 grudnia 2011, 17:20
Posty: 150
Witam

Moja ciotka od paru lat choruje na boreliozę z kleszcza (za późno się zorientowała) - po prostu masakra :cry: Pomimo przyjmowanych leków jej stan się pogarsza :cry:

A ja wczoraj wyciągnąłem sobie jednego skur****** z biodra, i wygląda na to że mnie zaraził. Jutro się okaże czy przez dwa tygodnie będę brać antybiotyki... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: niedziela, 15 kwietnia 2012, 17:29 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2007, 20:47
Posty: 1312
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
To jest jakieś dziwne. Po tak ostrych mrozach, kiedy wydawało sie ze kleszczy bedzie mniej, atakuja one ze zdwojoną siła. Na ostatnim wypanie ponownie spacerowały po mnie dwie sztuki (co ciekawe, jeden był samcem). Zaczynam sie obawiać wypadów do lasu ale z drugiej strony w najwiekszych gęstwinach leśnych (latem sa niedostepne z powodu bujnej roslinności) wyskakuje mi najwiecej fancików:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: niedziela, 15 kwietnia 2012, 20:40 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 9 sierpnia 2007, 00:11
Posty: 9
Leszel napisał(a):
(co ciekawe, jeden był samcem).


Skąd wiesz że to samiec, zaglądałeś mu "pod ogon" ? :lol:

Kleszcze mają dwie postaci: postać dorosłą, i larwalną (nimfa)
Obydwie lubią krew i obydwie przenoszą "bolerkę", tylko nimfę trudniej zauważyć bo jest dużo mniejsza od dorosłego kleszcza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: niedziela, 15 kwietnia 2012, 21:26 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 10 grudnia 2011, 17:20
Posty: 150
No właśnie moja ciotka zaraziła się od nimfy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: niedziela, 15 kwietnia 2012, 23:29 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 22 stycznia 2012, 01:36
Posty: 591
Fajną macie kleszczową paranoję. Ja z racji miejsca zamieszkania miewałem i 30 "w sezonie" i żyję:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 02:53 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2007, 20:47
Posty: 1312
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
maku73 napisał(a):
Leszel napisał(a):
(co ciekawe, jeden był samcem).


Skąd wiesz że to samiec, zaglądałeś mu "pod ogon" ? :lol:

Kleszcze mają dwie postaci: postać dorosłą, i larwalną (nimfa)
Obydwie lubią krew i obydwie przenoszą "bolerkę", tylko nimfę trudniej zauważyć bo jest dużo mniejsza od dorosłego kleszcza.


Miałem na studiach przedmiot zwący sie "parazytologia" i o kleszczach, ich budowie i gatunkach żyjących w Polsce (a także chorobach przez nie przenoszonych) wiem praktycznie wszystko.
Jezeli rozpatrujemy to juz tak dokładnie to w Polsce najbardziej nas interesują dwa gatunki:

Ixodes ricinus (kleszcz pospolity aka pastwiskowy) -> człowieka (i nie tylko) gryza wszystkie 3 formy: larwa, nimfa i dorosła, pasożytują tylko samiczki.
Dermacentor reticulatus(kleszcz łakowy) -> człowieka gryzie tylko forma dorosła, zarówno samce i samice, przy czym samce gryzą rzadziej, piją o wiele mniej krwi i praktycznie nie przenoszą chorób.

Cytuj:
Fajną macie kleszczową paranoję. Ja z racji miejsca zamieszkania miewałem i 30 "w sezonie" i żyję:)


Po pierwsze to jest to kwestia wyłacznie szczęścia i o zadnej paranoi nie ma tu mowy, czy ktoś kto skutecznie rozbroił 30 niewypałów moze smiało stwierdzic ze jest to bezpieczne a kazdy kto sie ich boi ma paranoje? Znam kobiete ktora nigdy nie była w lesie, jej mąż przyniósł kleszcza na ubraniu do domu (sam miał kleszcza nie raz i nic mu nie było) i ten kleszcz ją ugryzł i zaraził boleriozą. Był to jedyny kleszcz którego złapała w życiu. Miała po prostu pecha, Ty masz (póki co) szczeście które zawsze moze sie skonczyć nie mówiąc juz o tym ze być moze juz jestes chory i o tym nawet nie wiesz, a dowiesz sie dopiero wtedy gdy objawy beda juz dokuczliwe a choroba nie do wyleczenia.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 10:57 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 9 maja 2010, 18:11
Posty: 337
Cały ubiegły rok używałem Bros i wczepił się tylko 1. Tylko Bros 24 % DEET. Zastanawiam się nad opryskaniem spodni i butów preparatem domowym na owady biegające z permetryną, ale na opakowaniu ostrzegają przed kontaktem ze skórą, więc obawiam się póki co.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 12:22 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 6 października 2009, 10:19
Posty: 470
Lokalizacja: z zadupia
Akurat córka zbierała w święta kleszcze do badań na zakażenie boreliozą i kleszczowym zapaleniem mózgu,przynajmniej dowiem się jak to w mojej okolicy wygląda.
Całe szczęście one tak od razu nie zarażają,dopiero po 12-24 h od wkłucia jest realna szansa by coś złapać.Ważne też jak się go wyciąga,chodzi o to by go sobie nie "wycisnąć" do krwi i nie urwać mu głowy.Ponadto wbity kleszcz swędzi i takie uporczywie swędzące miejsca warto obejrzeć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2012, 10:35 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 22 stycznia 2012, 01:36
Posty: 591
Nawyk przeglądania się po kąpieli powinien sobie wyrobić każdy, kto po lesie chadza - w końcu facet też może korzystać z lustra. Generalnie 75% kleszczy sadowi się w miejscach z delikatną skórą, ale ja już na sobie widziałem "desperatów" w okolicach kości piszczelowej i innych mało dogodnych dla kleszczy miejscach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2012, 21:23 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 15:24
Posty: 351
Lokalizacja: Warmia
Po niedzielnym spacerku znalazłam na sobie dwie sztuki :evil:
Prawdę mówiąc myślałam że jeszcze te małe potwory nie są aktywne .....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: niedziela, 6 maja 2012, 18:10 
matthias.skl napisał(a):
Jutro się okaże czy przez dwa tygodnie będę brać antybiotyki... :roll:

Obecnie antybiotyk bierze się przez 4 tygodnie. Jakiś czas temu lekarze kazali przyjmować ten lek przez 3 tyg. ale pięć lat temu wydłużono okres jego podawania do miesiąca.

Jeśli chodzi o repelenty to stosuję Autan (substancja czynna - IKARYDYNA). W przeciwieństwie do preparatów posiadających DEET, nie drażni skóry, nie powoduje zmian w układzie nerwowym i generalnie nie wywiera żadnych skutków ubocznych. Również ważne jest to, że można go stosować razem z różnego rodzaju kremami i balsamami na skórę, czego nie można pryskając się DEET. Z racji, że wykonując służbowe obowiązki wlewam co dzień sporo repelentu na siebie, zdecydowałem nie narażać się na takie efektywnie szkodliwe dawki DEET. Nie wiadomo już tak naprawde czy ten kleszcz bardziej szkodliwy, czy ten dietylotoluamid.

Trzy podstawowe zasady aby unikać kleszczy:
- stosować ubranie zakrywające całe ciało
- opryskiwać się repelentem przed wyjściem w teren
- skrupulatnie przeglądnąć skórę natychmiast po powrocie


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: niedziela, 6 maja 2012, 22:05 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): piątek, 15 października 2010, 18:59
Posty: 55
zdecydowanie polecam autan smigalem 2 miechy dzien w dzien po lesie po skonczonych wykopkach w domciu prysznic i ani jednego niemiałem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: niedziela, 6 maja 2012, 23:01 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 21:55
Posty: 37
Panowie od kilku lat stosuje ten oto środek, jest naprawdę bardzo dobry !!! Przed wejściem do lasu spryskuję ubranie, jak i odkrytą część ciała i odpukać nie zauważyłem do tej pory tego paskudztwa !!!
http://www.nokaut.pl/pielegnacja-psow/p ... 250ml.html

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: niedziela, 6 maja 2012, 23:24 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 10 grudnia 2011, 17:20
Posty: 150
Podczas spryskiwania się różnego rodzaju środkami uważajcie na elektronikę.

Pewnego razu spryskiwałem sobie głowę jakimś środkiem na komary/kleszcze, mając na niej założoną latarkę czołową firmy Petzl. Szybkę chroniącą żarówkę szlag trafił - zupełnie straciła swoją przeźroczystość :evil: :wq a czołówka przydatność...

Innym razem podczas opryskiwania ubrania zapomniałem że mam aparat zawieszony na szyi, na szczęście skończyło się tylko na tym że z lampy błyskowej zniknął napis modelu aparatu...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MecenasPrado i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL