Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 05:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: czwartek, 18 maja 2017, 05:27 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
Materiału nie odbarwia i działa na kleszcze, jednak należy uważać by kot i chyba królik nie miał kontaktu w domu z tym środkiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: czwartek, 18 maja 2017, 22:44 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 02:34
Posty: 371
Lokalizacja: Gdańsk
Używał już ktoś tych ultradzwiękowych odstraszaczy na kleszcze ? Działa nie działa ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: piątek, 19 maja 2017, 09:15 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 8 marca 2014, 11:03
Posty: 295
Lokalizacja: Górny Śląsk
Broń chemiczna najlepsza :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: wtorek, 30 maja 2017, 05:29 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
Zaleca się po ugryzieniu kleszcza i usunięciu go z ciała przyjąć tego samego dnia antybiotyk np. doksycykline gdyż podobno wtedy w przypadku wczesnego zakażenia boleriozą po wniknięciu krętków leczenie profilaktyczne jest najskuteczniejsze. Lepiej wykluczyć możliwość niz leczyć objawowo. Oczywiście zakładam że nie wracacie z towarzyszem raz na tydzień. Mi od 3 lat nie zdarzyło się złapać kleszcza w terenie a ostatnio ugryzł mnie w domu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: wtorek, 30 maja 2017, 10:21 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
alex_2013 napisał(a):
Zaleca się po ugryzieniu kleszcza i usunięciu go z ciała przyjąć tego samego dnia antybiotyk np. doksycykline gdyż podobno wtedy w przypadku wczesnego zakażenia boleriozą po wniknięciu krętków leczenie profilaktyczne jest najskuteczniejsze. Lepiej wykluczyć możliwość niz leczyć objawowo. Oczywiście zakładam że nie wracacie z towarzyszem raz na tydzień. Mi od 3 lat nie zdarzyło się złapać kleszcza w terenie a ostatnio ugryzł mnie w domu :)


Dokładnie tak. Niestety powiedz to dowolnemu lekarzowi. Nikt tego nie stosuje. Specjalistów jest paru na krzyż...

Reszta czeka na rumień... czyli na rozwój choroby.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: wtorek, 6 czerwca 2017, 11:05 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 28 czerwca 2014, 06:38
Posty: 180
Lokalizacja: ZCH
Witam.
Znalazlem na necie taki ot wynalazek plytkowy test na bolerioze uzywal juz Ktos takiego cudaka ???
Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: środa, 7 czerwca 2017, 14:08 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 18 maja 2007, 16:23
Posty: 205
W ubiegłym roku uwaliły mnie 3 sztuki. Zero rumienia. Za radą lekarza wziąłem trzydniowy wspomniany powyżej antybiotyk. Po dwóch miesiącach zacząłem się czuć tragicznie (senność, osłabienie ogólnie do du..).
Zrobiłem test na antyciała IgM i IgG. Wyszło że bolerioza we wczesnym stadium. Powtórzyłem badanie metodą western-blot - pozytywnie.
Trzy tygodnie antybiotyku i poczułem się rewelacyjnie.
Po trzech miesiącach do lekarza zakaźnego, badania i w styczniu diagnoza, że bolerioza została wyleczona.
Ja na to, że słyszałem, że boleriozy nie można wyleczyć. Na co lekarz mnie opieprzył i powiedział, że gdyby tak było to mielibyśmy pod szpitalem jeden wielki cmentarz. Wczesna diagnoza, 3 tyg. antybiotyku i młody organizm spowodowały uzdrowienie.
Teraz każde wyjście w teren poprzedzam psikaniem po ubraniu Deep-em. Pomaga rewelacyjnie.
Po powrocie zawsze się dokładnie oglądam.
Raz w tym roku się nie popsikałem i pechowo uwalił mnie kleszcz. Dosyć szybko go wyjąłem, na drugi dzień do lekarza rodzinnego (tego samego co dał mi antybiotyk trzydniowy) a on mówi, że był na szkoleniu i nie zaleca już doksycykliny bo prawdopodobnie to nie pomaga. Kazał obserwować czy nie ma rumienia i tyle.
Moja rada:
Psikać się, oglądać po wyjściu w teren a 2 miesiące po ugryzieniu (bez względu czy był czy nie było rumienia) zbadać się na obecność igm i igg (koszt chyba 90zł).
Mi dwóch lekarzy odradzało badanie. Mówili, że jeśli nie było rumienia to nic mi nie jest, że jestem po prostu przemęczony. Jeden z nich był wręcz zły na mnie kiedy mu powiedziałem, że i tak się zbadam.
Jest wiele cudownych środków, które kosztują krocie a ich skuteczność jest wielce wątpliwa. Niestety wykorzystuje się wciąż małą znajomość boleriozy.
Acha... od roku piję czystek i szczeć. Tanie zioła, które wspomagają walkę z boleriozą ale i lepiej się po nich człowiek czuje.
Pozdrawiam
F14


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: środa, 7 czerwca 2017, 16:38 
Potwierdzam co do picia czystka! Dodaję go trochę do każdej parzonej herbaty (wypijam jakieś 5-6 szklanek dziennie) już od roku! Od tamtej pory nie ukąsił mnie żaden kleszcz a drzewiej miałem kilka ukąszeń w roku! Nadmieniam, że w lesie jestem prawie codziennie...

Pozdrawiam,
Ledeburyt
PS Jeśli jakiś mnie dziabnie to dam znać.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: czwartek, 8 czerwca 2017, 22:06 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 19 listopada 2013, 14:43
Posty: 330
Lokalizacja: Neustrelitz
Gdzie to można zdobyć?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: czwartek, 8 czerwca 2017, 22:32 
Na allegro kupowałem, turecki.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: piątek, 9 czerwca 2017, 07:38 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 22:56
Posty: 608
... Jak i w kazdej aptece czy duzym super markecie w dziale "eko". Ale ceny sa zazwyczaj szalone :)

Wysłane z mojego LG-H955


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: piątek, 9 czerwca 2017, 10:41 
Na allegro: 9,5zł za 0,5kg.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: piątek, 9 czerwca 2017, 12:37 
Herbatka z czystka:
"
1. Dzięki temu, że jest niezwykle bogata w polifenole doskonale rozprawia się z drobnoustrojami, np. z wirusami. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych pomaga szybciej pozbyć się symptomów. Zanim więc sięgniesz po jakiekolwiek reklamowane w TV apteczne „lekarstwo na grypę i przeziębienie” – napij się herbatki z czystka. Jego skuteczność w przypadku infekcji potwierdziły badania kliniczne.

2. Mężczyznom cierpiącym w starszym wieku na przerost prostaty może przynieść ulgę z uwagi na swoje własności antyproliferacyjne i cytotoksyczne.

3. Usuwa toksyczne metale ciężkie z organizmu (szczególnie łatwo wiąże kadm), dlatego polecana jest szczególnie palaczom.

4. Z powodu swoich własności antybakteryjnych, antywirusowych i antygrzybiczych czystek przyniesie ulgę cierpiącym np. na łupież, łuszczycę, trądzik, egzemy, rozrost candida albicans, chroniczne i powtarzające się infekcje zatok, rozmaite grzybice skóry i paznokci, infekcje spowodowane przez gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, wirusa półpaśca, zakażenia Helicobakter Pylori i inne schorzenia spowodowane namnożeniem się w ustroju niechcianych wirusów, bakterii i grzybów. Pomoże nawet tym, którym nie pomagają już żadne antybiotyki. Ma także działanie antyalergicznie (antyhistaminowe).

5. Pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy.

6. Jest to roślinka silnie antyoksydacyjna, ma olbrzymią zdolność do wyłapywania wolnych rodników i do obniżania aktywności kolagenazy (enzymu odpowiedzialnego za rozkład kolagenu), przez co działa odmładzająco, przeciwzapalnie i witalizująco na ludzki organizm.

7. Działa nawet na krętka wywołującego boreliozę. I to zarówno chroniąc przed zakażeniem (jeśli lubisz wycieczki do parku czy lasu to włącz koniecznie czystka do swojego codziennego menu, ponieważ odstrasza on kleszcze) jak i będąc ważną częścią ziołowego protokołu gdy zakażenie już miało miejsce: substancje zawarte w czystku „oklejają” krętki, przez co zostają one unieszkodliwione.

8. Można stosować czystka również w u zwierząt domowych w celu ochrony przed pchłami czy kleszczami.

9. Napar z czystka jest znakomitym środkiem wspomagającym higienę jamy ustnej. Przepłukanie buzi po umyciu zębów naparem z czystka śmiało zastąpi wszelkie drogeryjne płyny do płukania ust, w których najczęściej jako substancja antybakteryjna używany jest toksyczny triklosan. Czystek działa również wybielająco na zęby, ponieważ posiada potężne działanie na bakteryjny biofilm – po prostu go rozpuszcza. Napar przeznaczony do płukania jamy ustnej można osłodzić ksylitolem lub erytrytolem dla dodatkowego działania antybakteryjnego.

10. Regularne picie naparu z czystka powoduje zmianę zapachu wydzielin ciała. Jeśli ktoś ma problem np. z nieprzyjemnym zapachem potu (pachy, stopy), to zauważy po kilku tygodniach picia herbatki z czystka znaczną redukcję przykrego zapachu. Obok dezodorantu magnezowego jest to druga rzecz naprawdę warta polecenia.
"


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: czwartek, 27 lipca 2017, 07:34 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 22:26
Posty: 301
Lokalizacja: Centralna Polska
Jak sprawa wygląda aktualnie z kleszczami? Dawno nikt się nie odzywa w tym poście więc nie ma problemu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: UWAGA KLESZCZE
PostNapisane: czwartek, 27 lipca 2017, 07:40 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
U mnie kwestia ubioru. Od 5 lat nic się nie dzieje, bo używam na spodnie stutputów, i wszystko mam zaimpregnowane co 5 miesięcy permetryną. Większość mojego terenu to pola i łąki. Następny wysyp kleszczy będzie na jesieni. On idzie falami.

Pracuje właśnie nad specjalnym mundurem z pułapkami na kleszcze, który jest zaimpregnowany, bo mam niezły kawałek mocno zarośniętego lasu do zrobienia ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 48  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL