Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 03:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2002, 00:01 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 27 sierpnia 2002, 00:00
Posty: 550
Lokalizacja: Kraków
Hej <BR> <BR>Poszukuje namiarow na niemieckie archiwa dotyczace dzialan wojennych na slasku w 1945 <BR>Do ktorej instytucji w niemczech byloby najlepiej sie z tym zwrocic ( chodzi mi o rozkazy dzienne, raporty z walk itd) Jakie sa <BR>koszty wyciagniecia danyh i czy mozliwe jest <BR>aby prezslali mi je faxem? <BR> <BR>Pozdr <BR>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2002, 01:06 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 28 października 2002, 01:00
Posty: 518
Lokalizacja: Żywiec
Szczerze mowiac, nie sadze zeby ktokolwiek/cokolwiek ci dal z tych archiwow bez pozwolenia.
[addsig]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2002, 01:21 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 27 sierpnia 2002, 00:00
Posty: 550
Lokalizacja: Kraków
Tu chodzi o ksera, skany mikrofilmow itd. Mysle ze specjalnych pozwolen na to nie trzeba.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2002, 01:33 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 27 sierpnia 2002, 00:00
Posty: 550
Lokalizacja: Kraków
Bylbym zapomnial, kontaktowalem sie z Bundesarchiv - Militärarchiv we Freiburgu <BR>lakonicznie mi powiedzieli ze nie maja danych o ktore mi chodzi ( oni tak zawsze ? a moze to moja niemczyzna ich przerazila ? <BR>:-)jest sens ich jeszcze przyciskac? Moze jak poprosze pisemnie to mnie tak szybko nie splawia - co myslicie?) Chodzi mi takze o to czy poza tym miejscem mozna gdzies jeszcze probowac ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2002, 11:39 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2002, 00:00
Posty: 54
Lokalizacja: Białystok
Z tego co wiem, większość dokumentów Wehrmachtu jest własnie we Freiburgu. Dostęp do archiwum jest bezpłatny i nie wymaga zezwoleń. Płatne jest wykonywanie kopii. Jeśli oni odpowiedzieli, że nie mają, to prawdopodobnie nie mają, chociaż lepiej byłoby pojechać na miejsce i sprawdzić w katalogach. <BR> <BR>Jest jeszcze zbiór tzw. mikrofilmów aleksandryjskich (dokumenty niemieckie zmikrofilmowane w USA w Aleksandrii), nie wiem czy zbiór ten zawiera dokumenty ze Ślaska z 1945 roku. Kopie zbioru są w Polsce w CAW i w byłym WIH. <BR> <BR>Może jednak być tak, że dokumentów tych po prostu nie ma. Zaginęły w czasie działań. <BR> <BR>Możesz powiedzieć po co Ci te dokumenty? <BR> <BR>pozdrawiam <BR>Krzysiek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 listopada 2002, 19:40 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 27 sierpnia 2002, 00:00
Posty: 550
Lokalizacja: Kraków
Hej <BR> <BR>Niestety masz racje dokumenty o ktore mi chodzilo znajduja sie w archiwach 17 armii ktorych do tej pory nie odnaleziono (dzwonilem dzis do niemiec ladnie poprosilem wiec sprawdili jeszcze raz i mi to powiedzieli) a co do pytania po co mi te dane powiem tak : Mialem taka swoja mala teorie i niewiele faktow tylko domysly zeby ja poprzec wiec chcialem sprawdzic co jeden z batalionow Pionierow SS robil przez kilka ladnych slonecznych dni 45 r. :-) ( sorry za taka zdawkowa odpowiedz ale nie chce robic zadnego hurra - sam rozumiesz :-) )


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 listopada 2002, 11:36 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2002, 00:00
Posty: 54
Lokalizacja: Białystok
Nie chodzi mi o wyjaśnienia dokładne - czasem wystarczy zaopatrzyć się w dobrą historię jednostki - bywa, że jest więcej niż w archiwach. Oczywiście w tym przypadku tak się nie da. <BR> <BR>Kumpel pisze książkę o działaniach na naszych terenach, pomagam mu zbierać, tłumaczyć i weryfikować materiały. Ciekawe rzeczy tam są. <BR> <BR>Pozdrawiam <BR>Krzysiek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 listopada 2002, 23:42 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 27 sierpnia 2002, 00:00
Posty: 550
Lokalizacja: Kraków
Hej <BR> <BR>Ja mam dosc specyficzne zapotrzebowanie Wiec dobra historia jednodstki niestety nie wystarczy - mam pytanko jak twoj kolega pisze ksiazke to zapytam w prost - wpadly wam w rece jkies materialy o slasku opolskim ??? <BR> <BR>PS,Masz racje w "oryginał" - nie zapominajcie o "y"! - błąd ortograficzny!!! papierach sa dosc ciekawe rzeczy :-) <BR> <BR>Pozdrawiam <BR>Powodzenia z ksiazka - dajcie znac jak wydacie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL