Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 22:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2018, 20:05 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
W twoim poprzednim poście jest odniesienie tylko do AT PRO i ACE250, skoro później piszesz w liczbie mnogiej to zrozumiałem, że wypowiedź tyczy się tych właśnie wykrywaczy. AT PRO nie "ścisza" audio przy głębszych celach tylko i wyłącznie na gongu (tzn. tak samo "napitala" głośno jak coś leży na pow. ziemi i np. 30cm pod nią). W ACE150 i 250 jest jakiś inna sygnalizacja niż sygn. gongu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: niedziela, 2 grudnia 2018, 18:54 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
W ACE150, ACE250 i Euroace są tylko trzy rodzaje sygnałów: niski sygnał na żelazo, krótki wysoki na wszystko co bije po środku skali (złoto, drucik, folia aluminiowa) i ten właśnie charakterystyczny "gong" czyli długi wysoki sygnał na kolor.

AT pro podobnie, ale tutaj tor audio daje już dużo więcej informacji bo w trybie PRO "gong" jest modulowany w zależności od głębokości zalegającego przedmiotu.

Pisząc o ACE250 miałem właściwie na myśli całą serię "kanarków" czyli modeli w żółtej obudowie. Po wyposażeniu w dużą sondę stają się bardzo skuteczne w poszukiwaniu dużych srebrnych monet. A wynika to właśnie z tego okrojonego toru audio, który nie jest modulowany tylko daje głośny sygnał nawet jeżeli przedmiot jest głęboko. Ten sam przedmiot na Deusie z sondą 11' da krótki i cichy pomruk, którego mało doświadczony operator może w ogóle nie wychwycić. Na tym właśnie polega przewaga kanarków z dużą sondą w czystym terenie i przy szukaniu dużych monet.

Swojego czasu byłem świadkiem testów terenowych gdzie Euroace z Detech Ultimate mierzył się z Deusem z sondą 11, Golden Maskiem z sondą Spider 12 i Makro Racerem II. Podczas szukania zakopanych mikrokolorów Euroace był najgorszy, natomiast przy dużych monetach ze srebra okazał się bezbłędny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: wtorek, 4 grudnia 2018, 22:55 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2015, 21:46
Posty: 194
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Tereska 705 czy kanarki???chodzi o głębokość na przechodzonego łące


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2018, 23:20 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
Jeżeli kanarek na standardowej sondzie to X-terra 705 będzie zdecydowanie mocniejsza. Ale już Euroace z cewką 13' (Detech Ultimate / Nel Tornado) będzie miał lekką przewagę zasięgową nad X-terrą. A najlepiej to założyć do Tereski sondę Mars Goliat 15' i wtedy nie musisz się już zastanawiać który zestaw jest najgłębszy :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2018, 07:07 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2015, 21:46
Posty: 194
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Dokupiłem większa cewkę do gmp jak nie pomoże dokupie jakiś sprzet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: piątek, 15 marca 2019, 21:03 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Ja mam x-705 z cewkami 15 cali. Mam marsa i mam nele. Głębokość dla dużego srebra jest masakryczna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: sobota, 16 marca 2019, 12:55 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
Która cewka zdaniem kolegi jest lepsza NEL czy Mars ?
Chodz mi o zasięgi , stabilnośc i jakosć wykonania .
Będę wdzięczny za opinię .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: niedziela, 17 marca 2019, 22:58 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Mars jest odczuwalnie lżejszy. Jakość, a nawet styl wykonania, porównywalny do oryginalnych minelabowskich koncentryków, tylko uszy się nie łamią. Wytrzymałość cewki wystarczająca do normalnej eksploatacji, ale jak by mocno w coś przywalić, nadepnąć przypadkiem albo coś w tym rodzaju, to pęknie.
Nelem można wbijać gwoździe, ale za to jest cięższy, cięższy na tyle, że po pół godzinie łapa boli, a po godzinie to już jest dramat. Z Marsem można od biedy chodzić cały dzień w miarę normalnie.
Stabilność to rzecz względna, bo przy takiej powierzchni nie ma opcji, żeby pod cewką było całkiem czysto i jednorodnie. Ale to nie wina producenta, tylko obiektywna cecha. I Nel i Mars są stabilniejsze od wszystkich oryginalnych cewek minelaba w sumie; ID też jakieś pewniejsze mi się wydaje, chociaż pod tym względem '13 tornado była the best.
Różnice w głębokościach prawie żadne, zależy od wielkości przedmiotu i metalu- kwestia kilku centów.
Ogólnie rzecz biorąc,na dobry sztych szpadla łapią każde gówno, grubsza mamona do 50 centymetrów około.
Ciekawostka: Terra prawie na każdej cewce Peerelowskie srebro 650 (np. mapki) pokazuje jako żelazo i nawet nie przepierdnie kolorem.

Aaaaa, byłbym zapomniał: im niższa częstotliwość, tym bardziej cewka nie lubi się z zakłóceniami zewnętrznymi typu kable, pastuchy i inne. 3khz w odległości jakieś 200 metrów już zaczyna śpiewać. 18.75 zawsze na którymś kanale działa bez zakłóceń nawet bezpośrednio pod kablem, 7.5, to zależy jaka linia bo kiedyś na pastuchu i całkiem zwariowało i nie było bata.

Kłopot z cewkami 15 polega na tym, że albo chodzimy na dwa wykrywacze, albo kopiemy kratery. O jakimkolwiek namierzaniu nie ma mowy i nie żadne tam 'na krzyż' bo i tak wychodzi margines błędu 60 centymetrów. Pinpointer nic nie da, bo zanim coś złapie to i tak musisz wykopać studnie. A dopóki nie masz doła z nawiązką 20 cm wokół
cewki, to nie wiesz czy cel masz pod spodem, czy z boku.

Ja to roboczo widzę tak: czyścimy miejscówkę normalnymi wykrywkami. Potem wchodzimy na dwa i każdy sygnał z terry sprawdzamy at pro ze standardową '10 czy co on tam ma. Jak at pro nic nie widzi, to znaczy coś jest głęboko.
Jak widzi, to daliśmy dupy na pierwszym czyszczeniu i idziemy się zabić.

Wbrew teoriom, każda częstotliwość daje taki sam zasięg- mniej więcej. Różnica jest taka, że 3 khz bezbłędnie identyfikuje wszystko do maksymalnej głębokości, ale w to miejsce przepuszcza kolorowe drobinki na większej głębokości. 18.75 łapie byle zakrętkę od kolczyka na 20 centach, ale w identyfikacji mamy loterię i co drugi głęboki kolor okazuje się zardzewiałą podkową albo pazurem od brony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: poniedziałek, 18 marca 2019, 10:44 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
O to chodziło :1
Bardzo dziękuję za wyczerpującą opinię :)

:pa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: poniedziałek, 18 marca 2019, 12:25 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 17:35
Posty: 34
Generalnie potwierdzam większość co kolega wyżej napisał. Nel faktycznie jest pancerny i ciężki na tyle że potrafi złamać (T2/F75) lub wycierać sztyce jeśli rurki są słabo dokręcone

Dodam jeszcze od siebie że marsem 15" trzeba dosyć delikatnie się obchodzić, unikać uderzeń zaczepienia o krzaki cewka lubi sama z siebie piszczeć nawet na niskim ustawieniu czułości na Spetrze cewka zachowuje się jak by się delikatnie wyginała na jednym z moich egzemplarzy powstało nawet mikro pęknięcie nie przypominam sobie żebym w coś uderzył (cewka wymieniona na nową na gwarancji) nowa wykazuje podobne zachowanie.

Do monet to szczerze wątpię aby taka cewka miała jakikolwiek sens, doły wielkie szeroki i głębokie, problemy z namierzaniem i separacją (chociaż tragedii nie ma, nawet jakieś guzki wpadały z tą cewką ), jeszcze dochodzi sprawa rodzaju gruntu mineralizacji wtrąceń korozji od drobnych stalowych śmieci, zakłócenia EMI to wszystko nie upraszcza zadania szukania z taką anteną ale na przedmioty duże manierka menażka hełm jak najbardziej szczególnie na gruntach lekkich i miejscach przeszukanych innymi mniejszymi cewkami



PS, przy namierzaniu można podnieść cewkę na granicę zasięgu trochę zawęzić rejon gdzie kopać


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: wtorek, 19 marca 2019, 16:51 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Jeden z kolegów prosił o test.
Tak na szybko. W powietrzu.
X-terra 705 z cewką Nel 15 cali (chyba Attack się nazywa, nie jestem pewny) częstotliwość 3 khz.
Czułość jak zawsze max.

Moneta 5 zł 'głowa kobiety'
45 cm - pierwsze, bardzo słabe popiskiwanie, tylko przy określonej częstotliwości przemiatania; w warunkach terenowych uznałbym za zakłócenia
43-42 cm - sygnał niepewny, coś w rodzaju ''a może tam coś jest..?''
40 cm - wyje mocno i pewnie na srebro

Typowy talar - 29 g
57 cm - pierwsze piski
55-53 taki tam sygnał niejednoznaczny ale już intrygujący
50 cm - pewniak

Identyfikacja każdorazowo na dobry kolor

Nie chciało mi się zmieniać cewek; na marsie wynik będzie podobny; wyższa częstotliwość to utrata 2-5 cm zasięgu maksymalnego, nie więcej.

Nie chodzę z miarką po polach, ale mam nieodparte wrażenie, że utrata zasięgu w ziemi jest minimalna, o ile nie żadna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Głęboki na duże srebro
PostNapisane: środa, 20 marca 2019, 13:34 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2015, 21:46
Posty: 194
Lokalizacja: Lubelszczyzna
A w ziemi możesz zrobić test ??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL