Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 19:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 czerwca 2007, 09:05 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 2 maja 2006, 19:25
Posty: 371
Lokalizacja: Brigadoon
Spidi napisał(a):
jak słyszę Whites Spectrum to błąd ortograficzny!!! myślę o XLT :)


To błąd... a XLT to też dwa modele jakby nie patrzeć. Ceny na rynku wtórnym kształtują się mniej więcej: Spectrum: 1300-1500pln; Spectrum XLT 1700-2000pln; XLT-E 2200-2500pln;


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 czerwca 2007, 09:09 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 15 czerwca 2004, 20:04
Posty: 364
Lokalizacja: Gdańsk
tommy1976 napisał(a):
Ja wymieniałem obudowę wyświetlacza, bo w ferworze walki z dołkiem niechcący na nią nadepnąłem ;) Producent bezproblemowo wymienił obudowę.

W trakcie transportu nie ma specjalnie możliwości uszkodzenia wyświetlacza - jest wystarczająco toporny/odporny. Ale przyznaję, że i ja swojego w ferworze walki (czyt. przez wrodzoną ofermowatość) rozdeptałem. Wprawdzie pokleiłem, ale ostatnio znów puścił i skończy się wymianą u p. Arka.
Zatem o ile nie nadepniesz na wyświetlacz, to wytrzyma na pewno!

M.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 czerwca 2007, 18:58 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 2 maja 2007, 23:14
Posty: 916
Lokalizacja: galicja
ja w dalszym ciagu polecam whites 5900 di pro sl,lub 6000 di pro sl,lub 6000 pro xl....... za wielka woda,czytaj usa mozna nowiutenkiego z clem,wysylka,vatem itp. dostac za okolo 1700zl. natomiast uzywke z tymi samymi oplatami za jakies 1100 - 1300.
pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 czerwca 2007, 20:46 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): poniedziałek, 28 lipca 2003, 00:00
Posty: 1203
Lokalizacja: warszawqa
Solaris jest nowy i z dwuletnią gwarancją.
Jak kupisz go na zaprzyjaźnioną firmę - możesz liczyć na zwrot vat-u lub jego części (tj. 18.03 % ceny)

Niewiele stracisz na odsprzedaży używanego. podobnie jak w przypadku proponowanych Whitsów.
Weż też pod uwagę Minelaba Musketera.

Co do Twoich preferencji - to chyba ich jeszcze nie masz, bo z wykrywką jeszcze nie chodziłeś, a przynajmniej o tym nie piszesz.Więc trudno jednoznacznie wskazać Ci wybór.

Moim zdaniem wybierz sprzęt, który skłania do nauki rozpoznawania dźwięków wydawanych przez wykrywacz i wsłuchiwania się w niego. Oprócz satysfakcji z wyłuskiwania cichych trafnych sygnałów, nauka ta zaprocentuje przy ewentualnej przesiadce na inny wykrywacz, bo będziesz już bardziej doświadczonym użytkownikiem. Sprzęt dający tylko jeden "ping" (piszę to w dużym uogólnieniu) jest miły w użytkowaniu ale moim zdaniem nie daje takiej frajdy jak "wielodźwiękowce"

Prawda jest taka, że musisz trochę się pomęczyć z wyborem, a wykrywacz można zawsze zmienić.

111


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 czerwca 2007, 22:04 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 8 czerwca 2007, 21:54
Posty: 144
Lokalizacja: Zielonka
jeśli chodzi o wykrywkę; kiedyś miałem Vikinga później przez kilka lat nie miałem czasu na zabawę, niedawno kupiłem sobie nówkę ACE250 i przyznam, że jestem nim bardzo zawiedziony, tzn niby fajny sprzęcik ładnie ciągnie monetki i kolorek lecz niestety bardzo płytko. Do militarki nie nadaje się wcale; potrafi nie zobaczyć sporej blachy 20x50cm leżącej 20cm pod ziemią. Niestety ale nie mam zaufania do tego garrecika. To faktycznie jak wielu pisze sprzęcik plażowy i pewnie tam sie najlepiej sprawuje. Dlatego chciałbym go zmienić na jakiś bardziej godny zaufania a przede wszystkim bardziej uniwersalny sprzęt i to tego przy umiarkowanych wydatkach.
Istotne myślę jest tu aby sprzęt miał tryb dynamiczny i statyczny - stąd moje pierwsze spojrzenie na Rutusa jedynie zastanawiam sie ile jest prawdy w pochlebnych opiniach tego modelu a jak wiadomo wielu chwali to co ma :), myślę że głównie osoby które miały w ręku rutusa i inne zachodnie zabawki mogą dać rzetelną odpowiedź.

Moje wymagania niemal bajkowe:
- dynamik i statyk w jednym
- nowy lub prawie nowy
- cenka do 1500zł
- super osiągi
- niezawodność
- mała utrata wartości i łatwość późniejszego zbycia
- ergonomia i tu głównie niska masa dobre wyważenie i możliwość schowania do małej torby lub pokrowca, mile widziana tonowa id lub/oraz wyświetlacz
- możliwość zasilania akumulatorkami AA lub wbudowany wydajny
- stosunkowo mały pobór mocy, komplet zasilania na minimum 15-20 godzin pracy

czyli w skrócie mercedesik w cenie syrenki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 18:18 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 8 czerwca 2007, 09:09
Posty: 14
Lokalizacja: Kuj.Pom.
Witam!Przeczytałem uważnie wszystkie posty i postanowiłem dodać swoje spostrzeżenia.Użytkuję Rutusa Solaris i jestem trochę zaskoczony opiniami na temat jego konstrukcji.Faktycznie składa się go tylko w jednym miejscu tj.mniej więcej w połowie,ale mi to jakoś nie przeszkadza.Z plecaka wystają jedynie dwie rurki na ok.20 cm(oczywiście jest to uzależnione od wielkości plecaka).Konstrukcja jest zwarta i solidna,a wyświetlacza nie da się zepsuć,chyba,że ktoś po nim chodzi.Odnośnie osiągów napiszę,że są bardzo...bardzo przyzwoite i to zarówno na militaria jak i na drobnicę(w tym kolorową).Ostatnio miałem okazję porównać go w terenie z tak chwalonym na drobnicę ACE 250 i test ten wyszedł zdecydowanie na korzyść Solarisa.Nie przesadzę pisząc,że ACE wypadł wręcz cieniutko(testy w powietrzu wykazały niemal 3 krotnie mniejsze zasięgi ACE w stosunku do Solarisa na srebro i zloto).Miałem wcześniej okazję porównać Solarisa ze Smętkiem na "militarnych" terenach i też wstydu nie było.Generalnie uważam,że nie ma lepszego i bardziej uniwersalnego polskiego wykrywacza od Solarisa,a cena też nie jest bez znaczenia.Przed zakupem Solarisa sam miałem wątpliwości czytając wiele pochlebnych opinii na forach i zastanawiałem się,czy aby nie są to przesadzone pochwały.Okazało się,że były w pełni zasłużone.Od lutego do teraz wciągnąłem z ziemi więcej niż przez cały ubiegły rok,a chodzę po tych samych rejonach.Jeśli chodzi o porównywalny sprzęt zachodni,to na pewno jest droższy około dwukrotnie i nie jestem pewnien,czy lepszy.Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 24 czerwca 2007, 16:04 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): środa, 2 listopada 2005, 16:01
Posty: 67
Witam !
Jeżeli masz trochę czasu i cierpliwosci to bacznie obserwuj sytuacje na ebay w UK. Za swoja wykrywką wygladałem 3 miesiace, i w końcu udało mi się zakupić XLT-E z całym osprzetem + słuchawki kossa za niecałe 1600 :). Stan wykrywki 4 + , tak wiec nie jest to wcale niemożliwe :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 01:07 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 2 maja 2007, 23:14
Posty: 916
Lokalizacja: galicja
rutusa solarisa zdecydowanie odradzam na poczatek.........skomplikowany itp.( to nie miejsce i temat zeby o tym teraz pisac) po raz kolejny polecam whitesa....najlepiej wyzszy model,a uzywane zza wielkiej wody lub angli.........naprawde mozna trafic w super stanie i super niskiej cenie..........


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 07:14 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Nie byłbym takim entuzjastą. Na eBayach kupiłem kilkanaście wykrywaczy, ale zdarzają się oszustwa i tak: raz zostałem przekręcony na 1733 zł na angielskim eBayu, drugi raz wysłałem pieniądze do USA, ale sprzedający ponownie wystawił wykrywacze ( w tym przypadku dwa) do sprzedaży i ledwo udało mi się zablokować czek, a obecnie mam kolejną sprawę na niemieckim eBayu i byłbym szczęśliwy jeżeli zamiast oczekiwanego wykrywacza za 850 zł dostanę choćby jakieś MD. W ostatnim przypadku nic nie wskazywało, że może to być przekręt, jednak sprzedający ociąga się z wysyłką, być może wcale nie ma oferowanego wykrywacza a zdjęcie ściągnął z internetu.
Nie ma co liczyś na pomoc eBayu lub policji, ci ostatni oprócz spisania protokołu nie mogą nic zrobić. W Polsce jednak o wiele łatwiej wyegzekwować należność.
Niektórzy może myślą, że jako dealer wykrywaczy celowo zniechęcam do zakupu na eBay, ale każdy ma swój rozum i zrobi co uważa. Osobiście uważam, że także na naszym All... są często wyjątkowe okazje, wystarczy tylko trochę znajomości rynku i analitycznego umysłu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 9 lipca 2007, 19:17 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Ostatecznie po 49 dniach otrzymałem ten wykrywacz z Niemiec. Dawno już straciłem jakąkolwiek nadzieję i teraz 10 razy się zastanowię, zanim kupię coś na eBayu. Kosztowało mnie to zbyt dużo nerwów i niepotrzebnej korespondencji. Znam jeszcze dwa przypadki osób oszukanych na aukcjach eBay, ale ludzie wstydzą się przyznać do porażek, a szkoda byłoby to przestrogą dla innych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 10 lipca 2007, 00:09 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2005, 17:56
Posty: 420
Lokalizacja: Kozienice, Kielce
Mój kolega zamawia właśnie dzisiaj dwie sztuki solarisa (dla siebie i szwagra), będzie to jego pierwsza wykrywka. Będę miał kupę roboty, z tą pierwszą wykrywką- ja go wciągnąłem, a teraz będę musiał się męczyć ze sprzętem , żeby go poznać. Pewnie kilka następnych wypraw mam z głowy - można to porównać do małego dziecka ciągnącego za rąbek spódnicy :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL