https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

X-terra 70 , pierwsze wrażenie
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=29560
Strona 1 z 2

Autor:  Ziboli [ czwartek, 3 sierpnia 2006, 00:28 ]
Tytuł:  X-terra 70 , pierwsze wrażenie

Właśnie dojechała. Kurier nie zdążył jeszcze kasy przeliczyć a już była rozpakowana i złożona. Pierwsze moje odczucia:
- dośc solidnie wygląda
- dużo lżejsza od mojego whitesa
-każda z cewek ma dodatkową osłonę
-wyświetlacz dość spory i czytelny
- moje odczucie jakby była słabo wyważona i mimo podłokietnika czuć jak cewka dociąża
-sygnał z głośnika wystarczjąco silny ( nawet bez słuchawek) i przyjemny dla ucha
-pierwsze aero- testy na nastawach fabrycznych w trybie coin dość obiecujące (cewka 18,75 kHz) , wynik sporo lepszy od mojego starego whitesika, i od razu czuć, że czulsza
Jak będzie to okaże się w praniu.
Teraz przyjdzie czas na eksperymenty i naukę tej dźwiękowej dyskoteki. Podobno na naukę nigdy nie jest za późno. Pierwsze testy terenowe robię dopiero w niedzielę, mam młyn w firmie i w tygodniu nie dam rady.
Chętnie wysłucham rad i doświadczeń użytkowników X-terry 70, które mogą być pomocne w pierwszych krokach z tą wykrywką.
Obecnych wykrywaczy będę się najpewniej pozbywał. Do sprzedaży będzie Prospector Armanda ,( niewiele używany), oraz whites 6000 Di Coinmaster S3 z trzema cewkami
Cewka monetkowa (mała), cewka duża (dobra na militarkę) i rzadkość na polskim rynku cewka Superprobe 200 , kórą można przeszukiwać szczelint o kilkucentymetrowej szerokości (niedostępne dla standardowych cewek) wkładając ją na głębokość ponad metra.Do tego oryginalna walizka pojemnik na akumulatorki lub baterie, cztery akumulatorki z ładowarką . Nie jest to super hit ale z renomowanej firmy solidny i nie do zdarcia i choć ciężkawy i wiekowy zawsze będę go wspominał z sentymentem gdyż dostarczył mi niezapomnianych emocji. Wykrywka sprowadzona była dwa lata temu z ebayu . Więcej wiadomości na priva dla zainteresowanych

Autor:  Darglo44 [ sobota, 23 grudnia 2006, 19:17 ]
Tytuł: 

Witam.
Napisz jak się sprawuje Twoja X-Terra 70???
Jestem zainteresowany takim sprzętem.
Pozdrawaim Darek

Autor:  Ziboli [ poniedziałek, 25 grudnia 2006, 00:30 ]
Tytuł: 

Jestem zadowolony. Generalnie używam cewki2D 7,5kHz i jest to dla mnie optymalne wyposażenie .Co by nie pisać to zawsze ktoś będzie miał inne zdanie i zacznie się burzliwa dyskusja. Powiem jedno, w naszej ekipie kupiłem ją jako pierwszy a po trzech miesiącach jest nas z tą wykrywką czterech, nie już pięciu. Ksiądz odstawił Fishera, Sl15 Tejona, Domino chyba Alla albo compasa (nie pamiętam dokładnie).Powiem jeszcze jedno Tyfus, który ma ME II też kupił X70. Ilość i jakość znalezisk skoczyła gwałtownie w górę. To o czymś świadczy. Obecnie zauważyłem, że cena X70 znacznie spadła . Można więc przypuszczać, że dystrybutorzy tego sprzętu mają dużą sprzedaż (uzyskując spore rabaty u producenta) i mogli obniżyć cenę. Jeszcze 1/2 roku temu płaciłem za komplet z dwoma cewkami i pokrowcem 3200 obecnie cena 2500 . Sprzęt ma więc powodzenie albo dlatego, że jest dobry albo, że mu w Szczecinie taką reklamę zrobiłem. Jeśli to drugie to dystrybutor :zdr :zdr :zdr piwko powinien postawić :jump

Autor:  tyfus [ poniedziałek, 25 grudnia 2006, 01:30 ]
Tytuł: 

Ziboli napisał(a):
Powiem jeszcze jedno Tyfus, który ma ME II też kupił X70.

Tak,dokupilem x70 ale jest ona przeznaczona dla Tyfusowej ze wzgledu na dobra relacje waga sprzetu a osiagi, z Explorera nie rezygnuje :666 ,zrezygnowalem za to z XLT.Z minelabow jakos jestem bardziej zadowolony.. :1
A co do tego ze drastycznie przybywa x-terrorystow to fakt,cena za ten sprzecik teraz jest naprawde przystepna. :1

Autor:  dronx [ wtorek, 26 grudnia 2006, 01:24 ]
Tytuł: 

Witam jest juz tyle cewek do wyboru, które byscie polecili zeby jdna była do lasu a jedna na pola

. 1 Sonda koncentryczna o średnicy 9 cali i standardowej częstotliwości 7,5 kHz. Sonda uniwersalna, która znajdzie wszystko: od drobnych monet po duże obiekty.
2 • Sonda koncentryczna o średnicy 9 cali i niskiej częstotliwości 3 kHz. Rewelacyjny zasięg w każdym gruncie. Szczególnie przydatna nie tylko do poszukiwań skrytek czy militariów żelaznych, ale także grubych monet z miedzi i srebra.
3 • Sonda koncentryczna o średnicy 9 cali i wysokiej częstotliwości 18,75 kHz. Nadzwyczajna czułość na bardzo drobne przedmioty.
4• Sonda DD o średnicy 10,5 cala o standardowej, uniwersalnej częstotliwości 7,5 kHz. Przed tą sondą nic się nie ukryje ! Bardziej precyzyjne większe pokrycie gruntu przy zminimalizowaniu wpływu trudnego gruntu na zasięg wykrywacza, oraz stabilniejsza praca.
5 • Sonda DD o średnicy 10,5 cala o wysokiej częstotliwości. Duży obszar przeszukiwania i wysoka czułość na bardzo drobne przedmioty
6 • Cewka eliptyczna typu DD o wymiarach 10 x 5". Najlepszy wybór do poszukiwania drobnych przedmiotów w bardzo zaśmieconych miejscach, a także w gruncie o dużej mineralizacji

Autor:  wicja1 [ wtorek, 26 grudnia 2006, 16:20 ]
Tytuł: 

Witam,
Czytam chyba wszystko na temat X70 i tak się zastanawiam ile jest marketingu w tej całej różnorodności.Faktycznie wykrywacz wydaje się być ciekawym sprzętem.Ale jednocześnie pojawia się takie jakieś ciśnienie do zakupu wszystkich,lub choćby kilku cewek.
"Tylko po zakupie wszystkich cewek,będziesz miał super wykrywacz!!! A na razie drugą damy ci gratis!!!"
To tochę działanie a'la narkotykowy diler w gimnazium:pierwsza działka gratis a potem samo się będzie kręcić.
Nie znam tego wykrywacza,to fakt.Ale miałem w życiu sporo wykrywek,w tym kilka z kompletem cewek.I możecie mi nie wierzyć,ale szczytem różnorodności było włożenie innej niż standard,do plecaka lub bagażnika.Chyba,że chodziłem z innymi niż standard w ramach testu.I nie bardzo sobie wyobrażam noszenie 3 (4,5,...) cewek w plecaku i przechodzenie tego samego pola trzy(?) razy.Czyste szaleństwo.
A cewek jest chyba 6.Dwie w stadardzie.Cztery sobie dokupimy po 700,czyli 2800,plus X70 za 2800.To nam daje prawdziwy uniwersalny sprzęt za jedyne 5600 !!!!
Troszkę to wszystko przesłodzone.
Wesołego końca Świąt !!!!
pozdrawiam,
wicja1.

Autor:  Arkadio.IE [ wtorek, 26 grudnia 2006, 16:30 ]
Tytuł: 

Witam. Wicia1 wiele razy było to powiedziane :1 .ale zawsze ten sam rezultat :wq pozdrawiam ps .poczekamy :que

Autor:  SiD [ wtorek, 26 grudnia 2006, 16:50 ]
Tytuł: 

Sprawą oczywistą jest, że Minelab zarabia w znacznym stopniu na X70 poprzez dodatkowe cewki, podobnie jest z drukarkami atramentowymi, mogli by je nawet dawać gratis, abyś tylko kupował co miesiąc nowe tusze i tonery po kilkaset złotych. Pomimo wszystko bardzo wielu z nas posiada drukarki atramentowe i jakoś strasznie się nie skarży. Osobiście wole mieć wybór wielu cewek niż nie mieć go wcale, a kupować mogę tyle ile chce lub na ile mnie stać. Uważam, że zmiana częstotliwości robi dużą różnicę podczas poszukiwań i doświadczony poszukiwacz zrobi z nich odpowiedni pożytek tak jak robi się pożytek z cewek różnej wielkości czy różnej konstrukcji. I na pewno nie trzeba chodzić na jednym polu 3 razy! Skąd ten pomysł?

Autor:  wicja1 [ wtorek, 26 grudnia 2006, 17:04 ]
Tytuł: 

Osiemnastką wycinam drobiczkę i złotka (daj Panie Boże tych złotek)
Średnią miedziaki.
Trójką głęboko zakopane talary.
Schodząc do rzeki powtarzam proces,ale z cewkami 2 D.Bo grunt trudniejszy.
A jeśli nie mam tej jednej,jedynej ceweczki???
Przegapiłeś bracie albo szerfiki albo talary. :666
Czy widać już pewne szaleństwo ?????
Tak czy siak,ja "wchodzę w Suverena". ;)
Pozdrawiam serdecznie,
wicja1.

Autor:  Arkadio.IE [ wtorek, 26 grudnia 2006, 18:38 ]
Tytuł: 

witam nie ma się co spierać :) wiadomo ,że każdy weżnie to co dobre.Ale nie ma szans, aby wszystko sie sprawdziło na 100% . pozdrawiam :1

Autor:  tyfus [ wtorek, 26 grudnia 2006, 19:59 ]
Tytuł: 

wicja1 napisał(a):
Osiemnastką wycinam drobiczkę i złotka (daj Panie Boże tych złotek)
Średnią miedziaki.

wicja1.


Wicja to chyba jakies nieporozumienie...
W przyszlym tygodniu bede mial troche czasu to zrobie maly tescik na cewce M ktora uchodzi za kompromis pomiedzy calym mnostwem dodatkowych cewek i dalej jestem przekonany ze ona wlasnie wystarcza,a ze w obecnej sytuacji diler daje druga gratis to wzialbym DD eliptyczna 10.5 cala..Dla koneserow stalowego zlomu ewentualnie L-ke zamiast DD,moim zdaniem 2 cewki ktore w tej chwili sa wliczone w cene wystarcza w zupelnosci,a ktore wziac to zalezy od upodoban czy do M dobierzemy L czy DD..
Obserwacje zamieszcze w tym temacie.
Suwerena mialem jakis okres czasu ale go na szczescie moglem zwrocic temu od kogo go kupilem,przy kopaniu monety przy braku praktycznie pin pointa w suwerenie kopalem doly jak po wykopaniu conajmniej helmu,poza tym ma bardzo maly interwal dzwieku i trzeba miec naprawde dobry sluch i talent by odczytac po dzwieku z czym mozemy miec do czynienia,dla scislosci pisze o modelu "elite".Jedyne co oferowal to przyzwoity zasieg w gruncie.Wskazane dokupienie wyswietlacza..

Autor:  Van Worden [ wtorek, 26 grudnia 2006, 21:08 ]
Tytuł: 

Witam!

To rzeczywiście nieporozumienie.. W X70 wystarczy jedna cewka, dostosowana do rodzaju prowadzonych przez nas poszukiwań, plus jeśli szukamy monet, to przyda się nam mała cewka, na którą wszyscy czekają z utęsknieniem :( Oczywiście, jeśli ktoś szuka np. 60% monet i 40% militarki to w zupełności wystarczy mu druga cewka, bo przecież nie szuka raczej militarki na tym samym polu co monet.. Nie miałem nigdy potrzeby by przechodzić jedno pole kilkoma cewkami. To byłoby bez sensu. Dopasowuję cewkę do danego typu pracy, podobnie jakbym zmieniał obiektyw w aparacie w zależności od tego, czy dostałem zlecenie na portret, czy na pejzaż.. W porównaniu z Sovereignem X70 to zdecydowanie bardziej uniwersalny i "poważny" wykrywacz, tylko trzeba umieć go wykorzystać.

P.S.Jeśli chodzi o Sovereigna to wyświetlacz jest zbędny, było już o tym wiele pisane ;) :cop

Autor:  wicja1 [ wtorek, 26 grudnia 2006, 22:29 ]
Tytuł: 

Może faktycznie przerysowuję te "problem".Możliwe,że wystarczą tylko dwie wybrane ceweczki.Ale pytanie pozostaje:Gdzie kończy się marketing a zaczyna faktyczna potrzeba klienta.Zawodowo "siedzę w oponach" i daję wam słowo,że sprawy mają się podobnie.Trzeba tylko poczekać,aż duże firmy wymyślą opony wiosenne i jesienne.
Pozdrawiam,
wicja1.

Autor:  tyfus [ wtorek, 26 grudnia 2006, 23:10 ]
Tytuł: 

Van Worden napisał(a):
Witam!

P.S.Jeśli chodzi o Sovereigna to wyświetlacz jest zbędny, było już o tym wiele pisane ;) :cop


Z calym szacunkiem Van ale z tym sie zgodzic nie moge,mialem ten wykrywacz,wprawdzie tylko kilka dni ale mam na ten temat wyrobiona opinie i moge stwierdzic ze:
moze w pewnych sytuacjach jest zbedny gdy ktos lubi kopac kazdy sygnal,ale gdy jest duzo smiecia ,a tam gdzie cos sie dzialo i cos mozna znalezc to przewaznie smieci sa,jest bardzo niezbedny,po wykopaniu n-tego polmosa,biorac pod uwage brak pinpointa mozna szybko sie zniechecic do "miejscowki",a dzieki wyswietlaczowi mniejwiecej po numerze mozna sie zorientowac ze to prawdopodobnie znowu polmos,a po dzwieku,przynajmniej w "elite" jesli ktos odroznia to naprawde jestem pelen podziwu dla tej osoby.Mozna uzyc notcha ale to niepewna sprawa,mozna przez przypadek wyciac tez i cos wiecej, a przy okazji spada zasieg..sorrki za offtopic,ale nieporozumienia trzeba wyjasniac,po to to forum miedzy innymi jest..

Autor:  Van Worden [ wtorek, 26 grudnia 2006, 23:59 ]
Tytuł: 

Tyfus - może źle się wyraziłem ;) Chodzi mi o to, że ten konkretny wyświetlacz do Sovereigna nie jest specjalnie dobry.. Przydałoby się coś porządnego jeśli już, bo ten który jest nie spełnia warunków. Przynajmniej mi nic nie dawał, choć nie jestem odosobniony w tej opinii.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/