https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Ciekawostka - Rosyjski Wykrywacz AKA Wektor 7262 !!!!
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=42341
Strona 1 z 3

Autor:  cop50 [ piątek, 4 maja 2007, 20:25 ]
Tytuł:  Ciekawostka - Rosyjski Wykrywacz AKA Wektor 7262 !!!!

Znalazłem swoistą ciekawostkę :)
Czy spotkał się ktos z takim wykrywaczem??
Nie chcę tu robic kryptoreklamy, ale w zasobach forum nie znalazłem nic na jego temat więc wklejam linka.

http://www.allegro.pl/item192240062_wyk ... nowy_.html

Autor:  mirek [ sobota, 5 maja 2007, 08:34 ]
Tytuł: 

rzeczywiscie ciekawostka. Ale w tej cenie nie ryzykowałbym zakupu :)

Autor:  cop50 [ sobota, 5 maja 2007, 09:16 ]
Tytuł: 

mirek napisał(a):
rzeczywiscie ciekawostka. Ale w tej cenie nie ryzykowałbym zakupu :)


A nie, nie, nie :) Ta cena jest raczej nie do zaakceptowania.

Co do wykrywacza, w interesujący sposób rozwiązana została metoda identyfikacji przedmiotu za pomocą tzw. hodografów, czyli graficznego odzwierciedlenia przedmiotu na skali -90° do +90° w postaci wektorowej (pętli i łuków), choć prawdę mówiąc wolę identyfikację zastosowaną w moim EX SE. :luv

Myślę że gdyby koszt zakupu był niższy o połowę to można by się było pokusić, podane zasięgi są bardzo dobre. Natomiast sama konstrukcja wykrywacza wydaje się być bardzo toporna, masywna i ciężka...

Autor:  CONRADO [ sobota, 5 maja 2007, 09:59 ]
Tytuł: 

Co do konstrukcji to jest typowo rosyjska(ciezka masywna) i sprawia wrazenie zerznietej z whitesa xlt.

Autor:  Denar [ sobota, 5 maja 2007, 10:06 ]
Tytuł: 

Przepraszam, jakie ryzyko? Zawsze można sprawdzić komentarze sprzedającego, przyjechać , obejrzeć wypróbować. A cena? Mój Boże, wszystko na tym świecie ma swoją cenę, nie wszyscy chcą latać z Ace 250 i są ludzie szukający czegoś innego, nietuzinkowego, co odróżni ich od innych.
Konstrukcja nie jest ani toporna, ani masywna ani ciężka, zanim się coś napisze to należy to sprawdzić samemu. Wykrywacz dzięki wygięciu wysięgnika (tak jak w Rutusach i poprzednim modelu Nexusa) jest bardzo dobrze wyważony i wcale nie czuje się wagi. Dlaczego Polacy mają taką wredną cechę jak negatywne ocenianie czegoś czego się nie miało w ręku, ani nie widziało na oczy? Najlepszym przykładem jest znane szczekaczkowe forum gdzie pisze się brednie o Nexusie, podczas gdy naprawdę praktycznie nikt nie miał tego wykrywacza (Coronado i Standard SE) w ręku a zdjęcia i opis widział tylko w internecie. Dowodem na to jest fakt, że żaden Nexus nowej wersji nie wyszedł jeszcze poza warsztat producenta, a wiem to z pierwszej ręki.

Autor:  cop50 [ sobota, 5 maja 2007, 10:10 ]
Tytuł: 

CONRADO napisał(a):
Co do konstrukcji to jest typowo rosyjska(ciezka masywna) i sprawia wrazenie zerznietej z whitesa xlt.


Tak, z wyglądu przypomina xlt. A konstrukcja jest faktycznie "typowo rosyjska".

Autor:  Denar [ sobota, 5 maja 2007, 10:17 ]
Tytuł: 

Oprócz pozornych podobieństw w wyglądzie wyświetlacza i wykorzystania skali -90 - +90 wszystko jest inne i nowatorskie m.in hodografowe przedstawienie przedmiotu, dostrajanie do gruntu, sposób dyskryminacji i wiele innych. Cała elektronika mieści się w panelu, podczas gdy XLT ma elektronikę w dużej skrzynce. Producent p. Arbuzow posiada 26 patentów a patentów nie daje się za plagiaty.

Autor:  CONRADO [ sobota, 5 maja 2007, 10:50 ]
Tytuł: 

Cytuj:
to należy to sprawdzić samemu

Fakt zgodze sie ze zeby napisac konkretna opinie to trzeba samemu sprawdzic ale raczej nikt nie wyda kilku tys zeby dac opinie na forum.Przedstawilismy swoje odczucia po obejrzeniu fotek-wykrywacz sprawia wrazenie ciezkiego i przypomina whitesa.Nic wiecej o nim nie mozemy powiedziec dopoki ktos go nie kupi...

Autor:  cop50 [ sobota, 5 maja 2007, 11:04 ]
Tytuł: 

[quote="Denar"]. A cena? Mój Boże, wszystko na tym świecie ma swoją cenę, nie wszyscy chcą latać z Ace 250 i są ludzie szukający czegoś innego, nietuzinkowego, co odróżni ich od innych."

Tak, ale chyba się Pan zgodzi, że jak na "egzotyczny" sprzęt zza wschodniej granicy, cena zakupu jest bardzo wysoka. To tak jakby chcieć sprzedać samochód marki Lada w cenie Mercedesa. Wykrywacz ten kosztuje praktycznie tyle co najlepsze modele zachodnich producentów, dysponujących wieloletnim doświadczeniem i potężnym zapleczem technologiczno - produkcyjnym...

Autor:  Denar [ sobota, 5 maja 2007, 11:24 ]
Tytuł: 

Ten sprzęt w niczym nie jest gorszy od Explorerów XS, II, SE, GTI 2500 czy XLT/DFX. Możemy nie lubić Rosji i ją izolować, ale bezsprzecznym faktem jest że wielka ilość odkryć i wynalazków pochodzi od tego narodu.
Nikt nikogo nie zmusza do zakupu tego czy innego wykrywacza, a jedyną osobą, która by mogła powidzieć coś więcej na ten temat na forum jest Mrand. AKA jest wiele lat na rynku, zaraz zresztą sprawdzę ile i ma zaplecze jakie nieprędko będzie miał jakikolwiek producent w Polsce.

Autor:  Denar [ sobota, 5 maja 2007, 11:30 ]
Tytuł: 

Na rynku od 1993 roku, niewiele mniej niż Minelab.
Wracając do ceny to chciałbym zauważyć, że jest to cena za wykrywacz z dwiema cewkami, cena w katalogu AKA jest za wykrywacz z jedną cewką.

Autor:  mirek [ sobota, 5 maja 2007, 13:52 ]
Tytuł: 

a ja przyznam, że chciałbym zobaczyć jeszcze czyjąś opinię poza Twoją, Denar. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że nick sprzedawcy to 'ananim' Twojego nicka.

znasz jakies opinie użytkowników?

Autor:  Denar [ sobota, 5 maja 2007, 14:08 ]
Tytuł: 

Sądzę, że jestem jedną z niewielu lub jedyną osobą, która miała do czynienia z tym wykrywaczem w PL i nie ma tutaj żadnych użytkowników, aby poznać opinie trzeba wejść na fora rosyjskojęzyczne. Mrand zna wykrywacze tej f-my, ale nie wiem czy ten właśnie model. To jest tak jak na forum identyfikacyjnym monet, jak się wystawi boratynkę to wszyscy się mądrzą, a jak coś rzadkiego to tylko im się wydaje....

Autor:  mirek [ sobota, 5 maja 2007, 18:19 ]
Tytuł: 

ja zatem podtrzymuje swoją opinię, że za wysoka cena, aby ryzykować: za podobną cenę można kupić dobry model Minelaba, Whitesa, Teasoro czy Fishera ...

Autor:  Armand [ niedziela, 6 maja 2007, 12:11 ]
Tytuł: 

mirek napisał(a):
ja zatem podtrzymuje swoją opinię, że za wysoka cena, aby ryzykować: za podobną cenę można kupić dobry model Minelaba, Whitesa, Teasoro czy Fishera ...


A ja uważam, że należy najpierw sprzęt przetestować w terenie, a potem wydawać miarodajną opinię!
Gdyby Twoje kultowe firmy wypuściły taki wykrywacz, to napisałbyś poemat na dwie strony. Opinia powinna być rzetelna, wyważona i bezstronna, nie powinna kierować się powierzchownością.

Jeżeli ktoś uważa, że coś jest za drogie, to znaczy, że za mało zarabia. :) Mnie nieraz pytają się klienci, czy nie produkuję czegoś droższego.

Strona 1 z 3 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/