https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Kiedy nowa ultra ? czy lepszy Whites 6000DI PRO SL ?? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=42737 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | gacek [ sobota, 12 maja 2007, 17:21 ] |
| Tytuł: | Kiedy nowa ultra ? czy lepszy Whites 6000DI PRO SL ?? |
Dość długo mnie tu nie było więc może na początku: Witam :) Jestem w chwili kupna piszczałki i nie wiem czy zdecydować się na whites`a czy czekać na ultre :/ Może doradzicie ? Wiadomo coś o nowej ultrze ? To już chyba bardziej pytanie do Rutusa ;) Pozdrawiam |
|
| Autor: | anRO [ sobota, 12 maja 2007, 18:55 ] |
| Tytuł: | |
Bez jaj ,co za porównanie.Chociaż by nie wiem jaka wyszła nowa Ultra to nie będzie to Whites 6000. |
|
| Autor: | gacek [ sobota, 12 maja 2007, 20:28 ] |
| Tytuł: | |
No może powinienem wyjaśnić ;) Whites`a jeśli bym kupował to poprzez drogę morską wiadomo skąd. Dopóki jej nie dostanę (czyli ok 2 mies), chciałem pośmigać z czymś na ten czas. Czytałem gdzieś że U3 miała wejść z początkiem kwietnia czy maja :drap No ale zupełnie nic z info o niej.Co się zmieniło jak z zasięgiem ... Także chyba jednak sezon zacznę tylko z whites`em :/ No ale mimo to wciąż czekam o info o polskiej nowości :) |
|
| Autor: | pablo11 [ niedziela, 13 maja 2007, 22:57 ] |
| Tytuł: | |
czys ty oszalal.....caly ten kwiat polskiej mysli technicznej wykrywaczy....nie ma startu do whitesa!!!! przesylka priorytetowa,lotnicza,ubezpieczona kosztuje z usa 40$ !!!!!!!!! tylko i za 7 dni paczka jest u ciebie w domu,no chyba ze polska izba celna sie nia zainteresuje to jeszcze kilka dni trzeba bedzie poczekac.... zas co sie tyczy oplat to w katalogach celniczych nie ma takiej pozycji jak metal detector.... jest tylko aparatura pomiarowa jak roznego rodzaju mierniki i wilgotnosciomierze...ktora to jest zwolniona z vatu !!!!!!!!! a jedynie clo pozostaje naliczane od kwoty ubezpieczenia,badz od kwoty podanej na deklaracji ............ wiec jak wszyscy wiemy,oplaca sie !!!!!!!!!!!!!!! pozdr :1 :1 :1 |
|
| Autor: | MarcinSto [ niedziela, 13 maja 2007, 23:10 ] |
| Tytuł: | |
Czesc Jak zalatwiacie sprawe sprowadzenia wykrywki zza oceanu??? Ceny sa faktycznie duzo nizsze Pozdrawiam M. |
|
| Autor: | beaviso [ niedziela, 13 maja 2007, 23:29 ] |
| Tytuł: | |
Może zabrzmi to jak bluźnierstwo, ale jestem świeżo po testach różnych wykrywek. Badaliśmy wyłącznie zasięg, ale nie dyskryminację, ergonomię, itd. Otóż Whites model 6000/Di PRO SL wypadł w trybie dynamicznym bardzo blado, co było dla nas sporym zaskoczeniem! Zasięgi znacząco gorsze od Rutusa First Plus i trzech model Tesoro. Dla kontrastu, ten sam Whites osiągnął najlepsze wyniki w trybie statycznym, zwłaszcza dla kolorków większych niż 1gr. Whites 6000/Di PRO SL okazał się skrajnością - słabiutki w dynamiku (testowaliśmy różne ustawienia), natomiast bardzo mocny w statyku. Różnica w zasięgach pomiędzy oboma trybami była niemal dwukrotna. Po takim teście nie wybrałbym tego Whitesa jako "moneciaka". Przyznam, że nadal jestem mocno zaskoczony. M. |
|
| Autor: | Michał_R [ poniedziałek, 14 maja 2007, 00:00 ] |
| Tytuł: | |
Wnioskując z twojego profilu, jednym z tych 3 modeli tesoro była cibola :que Miałem kawał czasu 5900di pro sl i jakis miesiąc cibole, i nikt mi nie wmowi że cibola jest lepsza na monety od analogowego whitesa. |
|
| Autor: | warwick [ poniedziałek, 14 maja 2007, 00:02 ] |
| Tytuł: | |
Witam, no przyznam ,że zaskoczył mnie wynik twojego testu ... o trybie statyczny nie ma co pisac bo chodzą już legendy co do zasięgów tego sprzętu ale ze dynamik taki słaby ...? może lekko "trzaśnięty" jest i w tym trybie cos się krzaczy... pozdr.warwick |
|
| Autor: | beaviso [ poniedziałek, 14 maja 2007, 00:59 ] |
| Tytuł: | |
Michał R, oto wyniki porównawcze Ciboli i W6000/Di PRO SL - 3 kategorie, w każdej "od najgorszego do najlepszego". 1 grosz współczesny: 3. W6000, najlepszy osiągnięty wynik w dynamiku - 12 cm 2. Cibola, czułość 10, próg słyszalny - 19 cm 2. W6000, najlepszy osiągnięty wynik w statyku, all-metal - 19 cm 1. Cibola, czułość max, próg max - 23 cm Guzik niemiecki alu 21mm: 4. W6000, najlepszy osiągnięty wynik w dynamiku - 15 cm 3. Cibola, czułość 10, próg słyszalny - 19 cm 2. Cibola, czułość max, próg max - 27 cm 1. W6000, najlepszy osiągnięty wynik w statyku, all-metal - 32 cm Łuska mosiężna Mauser 8x57: 4. W6000, najlepszy osiągnięty wynik w dynamiku - 18 cm 3. Cibola, czułość 10, próg słyszalny - 24 cm 2. Cibola, czułość max, próg max - 28 cm 1. W6000, najlepszy osiągnięty wynik w statyku, all-metal - 30 cm Nic nikomu nie wmawiam, testowaliśmy dzisiaj 5 wykrywaczy. W naszym air-teście, w tych samych warunkach, wyszły takie właśnie wyniki. Prosiliśmy użytkownika Whitesa, aby ustawił go optymalnie, tak by zmaksymalizować zasięg. Jest bardzo dobry w trybie statycznym dla poszukiwania większych przedmiotów kolorowych, lepszy od Ciboli. Ale jednocześnie znacząco słabszy od niej w poszukiwaniu w trybie dynamicznym. Tak wyszło dla testowanych egzemplarzy. M. |
|
| Autor: | RUTUS [ poniedziałek, 14 maja 2007, 09:38 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Mozecie mi wierzyć ,że wyniki dla W6000 są niemiarodajne. Albo wykrywacz był skopany ,albo źle ustawiony ,albo test źle przeprowadzony. Piszę to nie na podstawie "przekonań i moich przeczuć" jak wiele osób na forum, tylko znam zasięgi tego wykrywacza z autopsji. pozdrawiam. |
|
| Autor: | RUTUS [ poniedziałek, 14 maja 2007, 09:40 ] |
| Tytuł: | |
PS' jest jeszcze kwestia zastosowanych w tym wykrywaczu filtrów - które w cieżkim ,mocno zmineralizowanym gruncie dopiero pokazują ...... pozdrawiam. |
|
| Autor: | beaviso [ poniedziałek, 14 maja 2007, 10:24 ] |
| Tytuł: | |
RUTUS napisał(a): Albo wykrywacz był skopany Bardzo możliwe, nie było innego egzemplarza do porównania. Użytkownik dotąd nie zgłaszał zastrzeżeń. Cytuj: albo źle ustawiony Też trochę możliwe, aczkolwiek jego użytkownik niejedno nim już znalazł i do niedoświadczonych nie należy. Cytuj: albo test źle przeprowadzony
Identycznie dla wszystkich testowanych wykrywaczy i tylko ten Whites odbiegał od reszty. Co nas mocno zdziwiło. Tyle się mówi o testach dealerów, że oszukane, itp. No to zebrało się paru kolesi/koleżanek ze swoimi sprzętami i na koniec wykopków pobawiliśmy się linijką. Whites dołączył jako ostatni i wszyscy spodziewali się, że linijka będzia dla niego za krótka. Test miał przede wszystkim na celu porównanie między sobą wykrywaczy Tesoro (Cibola, BandidoII uMax, Conquistador uMax) w różnych kombinacjach ustawień. Dla porównania z nimi użyto też RF+ i W6000. W wielkim skrócie: Najlepszy był Whites w statyku (poza testem 1 grosza), w dynamice najlepsza Cibola, chociaż do wyniku deklarowanego przez dystrybutora zabrakło jej 4 cm (23 zamiast 27 przy max nastawach, 1 gr). M. P.S. Rutus First Plus także wypadł lepiej od W6000 na dynamiku w tym teście :) |
|
| Autor: | 111 [ poniedziałek, 14 maja 2007, 10:24 ] |
| Tytuł: | |
anRO napisał(a): Bez jaj ,co za porównanie.Chociaż by nie wiem jaka wyszła nowa Ultra to nie będzie to Whites 6000.
Jasne , że nie będzie, bo nazwa Whites 6000 jest zastrzeżona tylko dla wykrywacza Whites 6000 A tak w ogóle to pewnie już porównywałeś te wykrywacze?, Znasz na przykład cenę nowego Rutusa ? Warto przypomnieć, że o zakupie wykrywacza nie decydują tylko "legendarne zasięgi", ale i wiele innych rzeczy, więc jeśli masz tylko jedynie słuszne zdanie na ten temat nie poparte argumentami - zachowaj je dla siebie. Bo z natury rzeczy, wypowiedzi w ortodoksyjnym tonie nie służą sprawie. Zamiast zachęcić do Whitsa, mogłeś nieświadomie wywołać przeciwny efekt. Nie tylko ja, ale pewnie kilka osób chętnie zapozna się z taką argumentacją. pzdr 111 |
|
| Autor: | 111 [ poniedziałek, 14 maja 2007, 10:32 ] |
| Tytuł: | |
pablo11 napisał(a): czys ty oszalal.....caly ten kwiat polskiej mysli technicznej wykrywaczy....nie ma startu do whitesa!!!!
przesylka priorytetowa,lotnicza,ubezpieczona kosztuje z usa 40$ !!!!!!!!! tylko i za 7 dni paczka jest u ciebie w domu,no chyba ze polska izba celna sie nia zainteresuje to jeszcze kilka dni trzeba bedzie poczekac.... zas co sie tyczy oplat to w katalogach celniczych nie ma takiej pozycji jak metal detector.... jest tylko aparatura pomiarowa jak roznego rodzaju mierniki i wilgotnosciomierze...ktora to jest zwolniona z vatu !!!!!!!!! a jedynie clo pozostaje naliczane od kwoty ubezpieczenia,badz od kwoty podanej na deklaracji ............ wiec jak wszyscy wiemy,oplaca sie !!!!!!!!!!!!!!! pozdr :1 :1 :1 No to się możesz mocno zdziwić z tym niepłaceniem Vat-u, Napisz też dla jakiej przesyłki (o jakiej wadze) podajesz ww. cennik i na jaką sumę jest ubezpieczenie, dla pełnej informacji. Jeśli wiesz ile kosztuje przesłanie pieniędzy na zagraniczne konto np. w USA byłbym wdzięczny za szczegóły. Drogą morską przesyłka może nawet podróżować 3-4 miesiące. Najlepszym sposobem importu jest przywiezienie go przez zaprzyjaźnioną osobę pzdr 111 |
|
| Autor: | Denar [ poniedziałek, 14 maja 2007, 10:35 ] |
| Tytuł: | |
Test dla Ciboli jest i tak mocno zaniżony; na nowym egzemplarzu przy superstrojeniu (bez słuchawek) uzyskiwłem do 27 cm na 1 grosz, w mieszkaniu, gdzie nie da się ustawić czułości na maksimum i musiała być trochę zmniejszona. Jak otrzymam nową dostawę Ciboli za jakieś 2 tygodnie to przetestuję ponownie i zapraszam każdego chętnego na świadka. Co do wszelkich 6000 to są one bardzo podatne na rozstrojanie i odchodzenie od parametrów. Miałem egzemplarz, który przy +2°C zupełnie głupiał. Przyczyniają się do tego niektóre "naprawy" i przymusowe wymienianie "kabli". |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|