https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| cena wykrywki z usa? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=42816 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | kokon [ poniedziałek, 14 maja 2007, 11:12 ] |
| Tytuł: | cena wykrywki z usa? |
jaki jest orientacyjny koszt sprowadzenia nowej wykrywki z usa?-tak z praktyki wziety-bo teoretycznie zawsze jest taniej - explorer se xlt dfx gti2500 zestaw podstawowy(bez dod.wypasu) |
|
| Autor: | CONRADO [ poniedziałek, 14 maja 2007, 11:56 ] |
| Tytuł: | |
polecam stronke ebay - ogolnie rzec zbiorac to przy zakupie sprzetu tez myslalem o sprowadzeniu go z usa ale stwierdzilem ze szkoda klopotu za niewiele mniejsze pieniadze-gdyby chodzilo o oszczednosc 1000 zl czy wiecej to mozna by myslec a tak to lepiej sobie kupic u polskiego dystrybutora i miec swiety spokoj. |
|
| Autor: | RoArt [ poniedziałek, 14 maja 2007, 12:02 ] |
| Tytuł: | |
Conrado , ja sobie poczekam - jak beda Cie kamieniowali ... oszczednosc 1000zl lub wiecej ;) |
|
| Autor: | saper3791 [ poniedziałek, 14 maja 2007, 15:05 ] |
| Tytuł: | |
Witam , pozdrawiam . Czas oczekiwania okolo 2 tygodni ( w extremalnych przypadkach miesiac ) . Koszt przesylki okolo 50$ Koszt cla ... po czesci zalezny od wartosci ( oplaca sie uzgodnic z sprzedajacym by napisal , ze to GIFT - prezent ) Pozdrawiam - Piotr |
|
| Autor: | CONRADO [ poniedziałek, 14 maja 2007, 19:16 ] |
| Tytuł: | |
Z tego co sie orientowalem przy kupnie sprzetu to oszczednosc byla niewielka-jak dla mnie przy oszczednosci nawet 500 zl nie chcialo by mi sie kombinowac z przywozeniem czekaniem.Wole dac troche wiecej i miec sprzet na drugi dzien w domu z polska gwarancja i bez zadnych kombinacji. |
|
| Autor: | zybinek [ wtorek, 15 maja 2007, 12:26 ] |
| Tytuł: | |
Ostatnio kupowałem na ebay TM808 i miałem niespodziankę! Otóż Saper3791 zapomniałeś dopisać, że od zadeklarowanej wartości przesyłki (ubezpieczenia) Urząd Celny pobiera 3,7% cła, sumuje cło i zadeklarowaną wartość przesyłki i dopiero od tej sumy nalicza 22% VAT. Kwota podatków, opłat pocztowych i cła jaką trzeba zapłacić przy zakupie wykrywacza na poziomie 400 USD może przekroczyć nawet 500 zł. Od chwili wejścia Polski do Unii Urząd Celny jest bardzo "ostry” i nawet jeżeli nie ma zadeklarowanej wartości przesyłki (podarunek, przedmiot używany, zakup z www.ebay.com) to sami szacują jego wartość i jeżeli wartość samej zawartosci PRZESYŁKI przekracza 55 USD (45EURO) to z reguły naliczają opłaty tak jak opisałem. Czasami, więc opłaca się kupować nie w USA ale na aukcjach unijnych (Niemcy, Anglia, Francja) wtedy nie ma naliczeń VAT i cła a koszty pocztowe są zdecydowanie niższe! Lekarstwem na te utrudnienia są przesyłki morskie, które praktycznie nie są clone i VAT-owane, są też najtańsze ze wszystkich rodzajów przesyłek ale za to nie mają ubezpieczenia a podróż z USA do Polski zajmuje 8-12 tygodni! |
|
| Autor: | ROMULUS [ wtorek, 15 maja 2007, 13:42 ] |
| Tytuł: | |
Dokładnie TAK !!! Zybinek ma 100% racji :1 Kupowałem Fishera w Stanach i mimo że "szedł" w dwóch osobnych paczkach jako GIFT zapłaciłem prawie 650 PLN-ów podatku i cła :mad: Więc lepiej już chyba kupować na europejskich aukcjach mimo że $ jest słaby służby celne i tak zrobią swoje :mad: :pa Romulus |
|
| Autor: | pablo11 [ wtorek, 15 maja 2007, 15:30 ] |
| Tytuł: | |
a w cale,ze nie!!!!!!!!!!!!,ja kupowalem i zaplacilem grosze,po za tym w katalogach izby celnej nie ma takiej pozycji jak wykrywacz metalu,wystepuje tylko aparatura pomiarowa taka jak mierniki i np. wilgotnosciomierze,ktora jest błąd ortograficzny!!! zwolniona z vatu,natomiast clo owszem,ale to groszowe sprawy...........a jak widza,ze to uzywka,to moga błąd ortograficzny!!! nie policzyc........tak jak np. mojemu koledze !!!!!!!!! ja zaplacilem ale tylko 85zl bo byl to nowiutenki sprzet !!!!!!!!! ze wszystkimi oplatami,wiec sie oplaca !!!!!!!!!!!!!!! paczka priorytetowa,polecona,ubezpieczona poczta amerykanska kosztuje 40$ i trwa wysylka 7-10 dni,tylko jeszcze pozniej po polsce woza ja z 7 dni,wiec w sumie 2 tygodnie,ale warto zaczekac,naliczaja clo od wartosci deklaracji lub kwoty ubezpieczenia......wystarczy ubezpieczyc na 150$ i problem z glowy !!!!!!!!!!!!!!!! pozdr :1 :1 :1 :1 :1 :1 |
|
| Autor: | Piorek [ wtorek, 15 maja 2007, 16:31 ] |
| Tytuł: | |
Nie cisnieniuj sie tak Pablo, Zybinek napisal prawde tak jak procedura wyglada w UC. To ze nie ma w Taryfie Celnej pozycji "wykrywacz metalu" to nic nie znaczy, jest pozycja "pozostale" zazwyczaj objeta maksymalna stawka celna. Celnik jesli ma watpliwosci co do deklaracji celnej ma prawo i OBOWIAZEK wystapic do importera o wyjasnienia odnosnie przeznaczenia przedmiotu oraz ustalic jego wartosc, maja do tego narzedzia, mozliwosci i czas. Klamiac w deklaracji celnej narazasz sie na spore problemy, teraz celnicy nie sa jak panowie z filmu "Mis" ktorzy obslugiwali wage. |
|
| Autor: | pablo11 [ wtorek, 15 maja 2007, 22:27 ] |
| Tytuł: | |
wszystko ok kolego drogi!!!!!!!! ale przy tej ilosci paczek !!!!!!!!!!!! kto by sobie zawracal tylek jakims poobijanym starym wtkrywaczem,samochody to i owszem,ale takie "badziewie"........ to tylko ludzie pracuja i tak sa przeladowani paczkami,wiec robia to pobierznie,moze nie zawsze ale jednak.........skoro nie ktorzy nie zaplacili błąd ortograficzny!!!????? napisac gift !!!!!!!!!!! i wyslac w okolicy swiat,jest taka masa paczek,ze w zyciu tego nie przerobia !!!!!!!!!!!!!! :1 :1 :1 :1 :1 :1 :1 |
|
| Autor: | saper3791 [ środa, 16 maja 2007, 00:17 ] |
| Tytuł: | |
Witam , pozdrawiam . Jesli uzad celny nie posiada w cenniku pozycji wykrywacz metalu to moze pod pozycja wykrywacz min powinni sprawdzic bo taka pozycje posiadaja :nicnie . Pozdrawiam - Piotr |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|