Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 19:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z wykrywką.
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2007, 07:29 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2007, 19:46
Posty: 16
Witam! Mam wykrywacz Bounty Hunter Quick Silver, mam następujący problem- WYkrywacz śmiesznie reaguje gdy znajdzie kawał żelaza. To zn. np. gdy chodzę z wykrywaczem w pewnym momencie wydaje mi sygnał znalezienia miedzi, mosiądzu, ołowiu, no ta "sfera" metali, chociaż, że mam włonczoną dyskryminację na żelazo. Kiedyś tak nie było, zapiszczało tylko jak przedmiot mocno skorodowany był, przecież w pewnym momencie każdy metal nie może okazać się stopem prawda? Co drugi metal zardzewiały daje wysoki i średni sygnał, jak monetki zamiast "w ogóle" piszemy oddzielnie!!! - błąd ortograficzny!!! ich nie znajdować. Czy u Was też tak jest? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam. :( :( :( :( :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2007, 17:23 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 21 listopada 2006, 21:23
Posty: 67
Lokalizacja: festung
bo sobie kupiłeś fajansiarski model BH .jak już chciałeś dobry wykrywacz z tej firmy to należało zaopatrzyć sie w quick draw II lub Landstara.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2007, 19:10 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2007, 19:46
Posty: 16
No dzięki za fatygę ale nie o to chodziło. Proszę o pomoc, jednak to chyba ja tego wykrywacza nie orzumiem i może dla tego mam problemy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2007, 22:11 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2007, 19:46
Posty: 16
Czyli ten wykrywacz już tak ma czy jest to jakaś wada? Proszę o odp.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2007, 10:03 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 21 listopada 2006, 21:23
Posty: 67
Lokalizacja: festung
prawdopodobnie możesz mieć nieszczelną cewkę.uszczelnij ją od spodu jakimś dobrym klejem,ewentualnie przy kablu który do niej dochodzi.
te typy tak mają u mnie był podobny problem.zardzwiałe żelazo da ci sygnał wysoki jak klamerka wykonana z mosiądzu,niskimi tonami odzywa się żelastwo.dyskryminacje ustaw sobie na minimum.powodzenia.jak chcesz kopać monetki to kup sobie lepiej wyższy model bh lub któryś z ACE.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2007, 10:27 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2007, 19:46
Posty: 16
Dziękuję na prawdę dziękuję za twoją odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2007, 19:19 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2007, 19:46
Posty: 16
A czy w ACE 250 jest podobny problem, czy tylko wykrywane są duże kwawały ? A jak sprawa z ACE 150 ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2007, 19:32 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 24 marca 2004, 16:50
Posty: 107
Lokalizacja: Polska
Witam! Większość (tańszych i nie tylko)wykrywaczy reaguje na duży, zardzewiały kawał żelaza tak jak na metal kolorowy. Niestety, dyskryminacja nic nie daje w takiej sytuacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2007, 19:50 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): piątek, 27 października 2006, 21:06
Posty: 451
Lokalizacja: warszawa
Mam taką samą w rutusie ultra 2, z tego co wiem to bardzo skorodowane żelazo po prostu emituje sygnał na kolor.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2007, 21:10 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2007, 19:46
Posty: 16
No tak, ale czy mogę z czystym sumiemieniem sprzedać taki wykrywacz mojego BH ? On jest no dla początkujących wykrywką, emituje kolorek mocno skorodowany ale naprawde mocno kawałek łańcucha. Proszę o odp.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 16 lipca 2007, 01:34 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 29 czerwca 2004, 02:56
Posty: 326
Lokalizacja: Silesia Superior
Nie wiem jak BH, ale dużo znanych mi wykrywków bardzo lubi stalowe okrągłe rzeczy. O ile małe stalowe przedmioty o innych kształtach dyskryminacja odrzuca z łatwością, to stalowe okrągłe drobiazgi, wykrywki po prostu kochają i pokazują na kolor. A jeśli łańcuch jest jeszcze stary i konretnie skorodowany (wykonane były najczęściej z najpodlejszej stali) , to już sygnał na kolor gwarantowany.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 16 lipca 2007, 20:51 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 24 marca 2004, 16:50
Posty: 107
Lokalizacja: Polska
Uzupełniam. Większość wykrywek ma dyskryminację wielkościową - każdy przedmiot okrągły wskaże jako kolor. To samo dotyczy mocno skorodowanych fantów. BH reaguje tak jak zwykle. sprzęt z wyższej półki jest bardziej niezawodny, ale tez nie zawsze.
Pozdr.Ropri


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL