https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Solaris czy lepiej jakiś zachodni?
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=43709
Strona 1 z 2

Autor:  Spidi [ poniedziałek, 11 czerwca 2007, 20:23 ]
Tytuł:  Solaris czy lepiej jakiś zachodni?

Witam, mam pytanko do znawców jak w tytule.
Co byłoby lepsze, mam do wydania max 1500zł i chciałbym sprzęt w miarę uniwersalny dobry na drobnicę w tym głównie na monetki ale również dobry na militarkę.
Czy warto patrzeć na rutusa solaris a może lepiej kupić jakiś markowy używany zachodni?

pozdrawiam

Autor:  irekn [ poniedziałek, 11 czerwca 2007, 20:33 ]
Tytuł: 

witam temat już był naprawdę tyle razy poruszany wystarczy opcja szukaj i na pewno znajdziesz wyczerpujące informacje solaris jest niezły na drobnice i na militarke za 1300 zł masz sprzęt nowi i na gwarancji pzdr.

Autor:  Zientas [ wtorek, 12 czerwca 2007, 21:13 ]
Tytuł: 

W tej cenie wziłąłbym Tesoro Cibola, ale to jest oczywiście tylko moja opinia ;)

Pozdawiam!

Autor:  Darglo44 [ wtorek, 12 czerwca 2007, 22:25 ]
Tytuł:  Re: Solaris czy lepiej jakiś zachodni?

Spidi napisał(a):
Witam, mam pytanko do znawców jak w tytule.
Co byłoby lepsze, mam do wydania max 1500zł i chciałbym sprzęt w miarę uniwersalny dobry na drobnicę w tym głównie na monetki ale również dobry na militarkę.
Czy warto patrzeć na rutusa solaris a może lepiej kupić jakiś markowy używany zachodni?

pozdrawiam



Witam kolegę.
Pytanie jakie zadałeś było dla większości z nas także dylemetem. Co wybrać, co będzie dla mnie lepsze, a czy zmieszcze się z cenie, czy będę z tego wykrywacza zadowolony. Moja propozycja jest taka :

1/ mając określoną kwotę do wydania, oraz określone obszary zainteresowań (czyt. poszukiwań) przejrzyj w pierwszej kolejności oferty firmy zajmujących się handlem wykrywaczami, porównaj ceny, charakterystyke sprzętu, możliwości, warunki gwarancji , itp. Myśle, że wtedy wybierzesz 2 lub 3 wykrywacze które Cie zainteresują i będą mogły sprostać Twoim wymaganiom.
2/drugim krokiem jaki moge zaproponować jest przejrzenie for internetowych gdzie zamieszczane są praktyczne uwagi użytkowników dotyczące sprzętu poszukiwaczy - plusy i minusy
3/ w przypadku pytań i wątpliwości po zrobieniu 1 i 2 kroku , pisz na naszym forum a z pewnością uzyskasz informacje i wyjaśnienia kwestii które mogą cie niepokoić
4/ jak już zrobisz krok pierwszy,drugi i trzeci powinieneś być już pewien jaki dokładnie interesuje cie wykrywacz
5/zakup wymarzonego wykrywacza

Powodzenia - Darglo44

Autor:  pablo11 [ środa, 13 czerwca 2007, 18:24 ]
Tytuł: 

zamiast solarisa wez whites 6000 di pro sl........... polecam

Autor:  Michał_R [ środa, 13 czerwca 2007, 19:53 ]
Tytuł: 

pablo11 napisał(a):
zamiast solarisa wez whites 6000 di pro sl........... polecam


Albo 5900 di pro sl, do 1500zł nic lepszego na monety (i na militaria zresztą też) nie znajdziesz ;)

Autor:  Spidi [ czwartek, 14 czerwca 2007, 10:25 ]
Tytuł: 

moim marzeniem jest x-terra 70 lub GTI2500 ale jak na razie zbyt drogie, nie chcialbym raczej kupować bardzo starych whitesów czy fisherów a nowe też zbyt drogie, wychodzę z założenia że jeśli pojawiają się topowe używane kilkuletnie wykrywki na aukcjach to są one często zajechane. Solaris wydaje sie maszynką zrobioną pod zachodnie konstrukcje ale mam wrażenie że producent zapomniał o wygodzie użytkownika i budowa czyba ma wiele do życzenia, nie bardzo wyobrażam sobie schowanie tej wykrywki do np wędkarskiego pokrowca. Czy ten wystający wyświetlacz na rękojeści nie jest zbyt delikatny i podatny na uszkodzenia podczas podróży rowerem na miejscówkę?
Przyznam, że obecnie przed zakupem Solarisa powstrzymuje mnie głównie ta jego dziwnie pospawana "rurka" - ktoś powie najważniejsze są osiągi, dla mnie liczy się też wygoda i trwałość wykrywki. Czytając posty na foramach różnie ludzie sie wypowiadają, ci co mają solara chwalą go ci co mieli narzekają - trudno wyrobić sobie jednoznaczne zdanie.
I w tym miejscu znowu powstaje pytanie a może jak nie nowy Solaris to lepiej zachodni używany i zabawa z wyborem zaczyna się od nowa....

Autor:  tommy1976 [ czwartek, 14 czerwca 2007, 11:17 ]
Tytuł: 

Solarisa testowałem kilka dni. Obudowa wyświetlacza jest taka sam jak w RF+. W czasie transportu nie powinieneś uszkodzić, polecam wykonania z cienkiej gąbki małego pokrowca zakładanego na wyświetlacz na czas transportu.

Ja wymieniałem obudowę wyświetlacza, bo w ferworze walki z dołkiem niechcący na nią nadepnąłem ;) Producent bezproblemowo wymienił obudowę.

Faktycznie konstrukcja Solarisa, jak i RF, RF + pozostawia wiele do życzenia. Z zazdrością patrzyłem jak moi koledzy pakują wykrywki do plecaka lub pokrowca. Z tego co wiem można zamówić Solarisa składanego na 3 części a nie na dwie (przynajmniej jakiś czas temu można było - za dopłatą)

Autor:  cooger [ czwartek, 14 czerwca 2007, 11:59 ]
Tytuł: 

Michał_R napisał(a):
pablo11 napisał(a):
zamiast solarisa wez whites 6000 di pro sl........... polecam


Albo 5900 di pro sl, do 1500zł nic lepszego na monety (i na militaria zresztą też) nie znajdziesz ;)


Za 1500 powienien być do zdobycia Whites Spectrum.

Autor:  Spidi [ czwartek, 14 czerwca 2007, 13:16 ]
Tytuł: 

nio WHITES XLT to też sprzęcik który brałbym pod uwagę :), przyznam jednak że nie widziałem jeszcze tej wykrywki poniżej 2 klocków...

Autor:  saper3791 [ czwartek, 14 czerwca 2007, 14:13 ]
Tytuł: 

Witam , pozdrawiam .

Sa przypadki na naszej Ziemi , ze mozna XLT otrzymac w stanie dobrym lub mniej wiecej b. dobrym zza wielkiej wody za laczna sume ( clo , przesylka , przelewy + koszt wykrywki ) okolo 1600 Zl . Sam osobiscie slyszalem o takich przypadkach ... to nie bajka . I powiem wiecej narazajac sie na :bat :
- 5900 i XLT to mimo wieku to dooobry sprzet .

Pozdrawiam - Piotr

Autor:  markcin [ czwartek, 14 czerwca 2007, 17:12 ]
Tytuł: 

Jeśli twoim marzeniem jest X-terra 70, to proponuję kupić X-terra 30 na początek jest OK.

Autor:  Michał_R [ czwartek, 14 czerwca 2007, 18:40 ]
Tytuł: 

Widze ze mieszkasz nie daleko mnie (ta zielonka pod warszawą??) , gdybys wczesniej sie zreflektował i do mnie odezwał to miałbyś okazje pochodzic i z 5900 i z x-70, sam byś zobaczyl jaki power mają te kilkunastoletnie "zajechane" whites'y i co potrafi (a własciwie czego nie potrafi) x-terra70 ;)

Autor:  cooger [ czwartek, 14 czerwca 2007, 23:31 ]
Tytuł: 

Spidi napisał(a):
nio WHITES XLT to też sprzęcik który brałbym pod uwagę :), przyznam jednak że nie widziałem jeszcze tej wykrywki poniżej 2 klocków...


Przepraszam, czy ja gdzieś napisałem XLT ?

Autor:  Spidi [ czwartek, 14 czerwca 2007, 23:41 ]
Tytuł: 

jak słyszę Whites Spectrum to błąd ortograficzny!!! myślę o XLT :)

jeśli chodzi o xterrę 30 to moim zdaniem niewiele więcej ona wnosi od ACE250 - to taka mało sensowna zmiana, lepiej może jeśli zaczyna od minelaba to od xterry 50?

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/