https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Rutus Solaris-niech napiszą o nic coś Ci, którzy go posiadaj https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=44388 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | vip-18 [ środa, 4 lipca 2007, 01:30 ] |
| Tytuł: | Rutus Solaris-niech napiszą o nic coś Ci, którzy go posiadaj |
Witam.Wiem że zaczynam kolejny post ale mało jest w gruncie rzeczy informacji od użytkowników. Niech wypowiedzą się Ci którzy na codzień go używają. Jak się sprawdza jako wykrywacz na monety a jak na militarkę. Dzięki i pozdrawiam. |
|
| Autor: | pitbull [ czwartek, 5 lipca 2007, 14:47 ] |
| Tytuł: | Re: Rutus Solaris-niech napiszą o nic coś Ci, którzy go posi |
vip-18 napisał(a): mało jest w gruncie rzeczy informacji od użytkowników.
Witam. Nie ma się czemu dziwić, zaraz po opisie "wpadnie" przemądrzały gość (w tej chwili "Starszy Sierżant Sztabowy"), który gówno wie i tyle samo widział, jeżeli chodzi o ten wykrywacz i będzie szargał opinię Rutusowi. Bardzo wiele napisano na temat tego wykrywacza na różnych forach dlatego proponuję trochę poszukać. Jeżeli chcesz to mogę Ci przesłać na priv moją opinię i spostrzeżenia. PZDR - pb. |
|
| Autor: | lisu77 [ piątek, 6 lipca 2007, 14:55 ] |
| Tytuł: | |
ja też bym prosił o porady dla zaczynającego z solarisem. Może być na priv-a. Z góry wielkie dzięki. |
|
| Autor: | TomaszDobr [ piątek, 6 lipca 2007, 21:53 ] |
| Tytuł: | |
to i ja poprosze jakies info od pitbula. Dzięki z góry :piwo |
|
| Autor: | stedke [ poniedziałek, 9 lipca 2007, 15:18 ] |
| Tytuł: | |
Witam! swojego Solarisa posiadam od pazdziernika 2006. na poczatku klnelem plulem sobie w twarz ze kupilem to polskie "badziewie" sorry Panie Rutyna :) ale z czasem sie powoli uczylem. wg mnie Solaris nie jest prostym wykrywaczem,wczesniej przez ok 6 lat chodzilem z dobrym jablem,troszke ze smetkiem jak i fisherem. kopie tylko militarke zadnych kolorow itd. na poczatku chodzilem tylko w dynamice bo ja rozumialem.starsznie meczylem sie na statyku. ale od kilkunastu wyjazdow "wyczailem" ustawienia z pomoca Pana Rutyny (thx) i jest naprawde zaje...cie. wykrywacz "gleboki",ladnie dyskryminuje,nie je baterii,w miare lekki i wygodny. ogolnie jestem bardzo zadowolony,kto wie moze kiedys jak skonczy sie zakazane zelastwo w ziemi kiedys przejde na kolorek a wtedy wejde ponownie dynamika ale mam nadzieje ze to szybko nie nastapi ;) pozdro :piwo |
|
| Autor: | RUTUS [ środa, 11 lipca 2007, 19:56 ] |
| Tytuł: | |
Witam ! Konkretnie bez bicia piany ( żeby nie było że autopromocja ) odniosę się do tego co napisał kolega Stedke . Na militarkę - mix all . Chodzić tak długo aż się człowiek przekona do tego trybu. Potem się już nigdy nie wraca do czystej statyki. pozdrawiam . |
|
| Autor: | kaleson [ środa, 11 lipca 2007, 20:40 ] |
| Tytuł: | |
Solaris to był mój pierwszy i jedyny wykrywacz, nikogo sie nie radziłem wybierając go, czytałem jedynie to co pisza o nim ludzie. Nie żałuje. Początki jak we wszystkim co nowe były trudne. Kilkanaście wyjśc do lasu z instukcją obsługi w ręku i zakumałem o co chodzi. Dobre zasięgi, militarka super i monetki też,biegam z nim tylko na dynamiku czasem przełączam na all i mix. Wady: . Trzeba uważać na wyświetlacz, jeden z kolegów nadepnął na niego i urwał go na szczęscie żaden z kabli sie nie przerwał, kiedyś trzeba to wymienic póki co wzmocniłem go małym patencikiem ;) trzyma elegancko. Baterie oczywiście akumulatorki, trzymają długo. Ja sobie chwale Solariska. :1 |
|
| Autor: | pitbull [ środa, 11 lipca 2007, 23:11 ] |
| Tytuł: | |
kaleson napisał(a): Wady: . Trzeba uważać na wyświetlacz, jeden z kolegów nadepnął na niego i urwał go
Wiesz nie powiedziałbym, że jest to jakaś wada, pokaż mi wykrywacz, który wytrzyma nadepnięcie :roll: |
|
| Autor: | lisu77 [ czwartek, 12 lipca 2007, 09:57 ] |
| Tytuł: | |
Witam Mam pytanie jak najlepiej ustawić solarkę na kolorową militarkę. PZD |
|
| Autor: | SPIDERSKI [ czwartek, 12 lipca 2007, 10:12 ] |
| Tytuł: | |
Witam jak już dyskusja o Solarisie to pozwolę się podpiąć pod tego posta. Interesowała mnie ta korekcja żelaza. Dowiedziałem się troszkę na ten temat, jeżeli źle wyjaśnię to proszę o poprawę: Jest to wspomaganie dyskryminacji. Jeżeli mamy wyłączoną korekcję to niektóre przedmioty żelazne mogą dawać sygnały pomimo dyskryminacji (drobne i malutkie sygnały). Korekcja jest od tego aby takie sygnały usunąć. POZIOM 1 usuwa ale POZIOM 2 usuwa "mocniej". Trzeba uważać z POZIOMEM drugim bo może usunąć sygnały od kolorku cieniutkiego w którym zaszły różne procesy chemiczne czyli nie jest czysty kolor. Co zauważyłem: Dynamik - wybitnie głęboki szczególnie na małe rzeczy. Jeżeli chodzimy koło trakcji kolejowej to na dynamiku do 100m wchodzą zakucenia od ww trakcji. U mnie jedynym wyjściem było przełączenie na MIXA i zakuceń nie było. Mam pytanie do użytkowników: Czy są jakieś zmiany w zasięgach, identyfikacji po zmianie tonu i poziomu natężenia tonu (254 i 50)? Na plażę ten Solaris jest super ale wtedy to na dynamiku i dyskryma na prawie minimum (jeżeli chodzi o monety RP to 5678 kwadraciki, niestety nie wiem jak złotko i sreberko bo nie znalazłem na plaży). I jeszcze jedno pytanie: Jeżeli chodzimy na MIXA to dostrajamy do grunty na dynamiku a później przełączamy na MIXA, czy jak? pozdrawiam Artur Poprzednim wykrywaczem był kanarek 150, ale się chowa do Solarisa! I tym optymistycznym akcentem kończę swego posta. Mam nadzieje, że pomogłem komuś. jeszcze raz pozdrawiam |
|
| Autor: | Wawaludzik [ czwartek, 12 lipca 2007, 17:56 ] |
| Tytuł: | |
SPIDERSKI napisał(a): Jeżeli mamy wyłączoną korekcję to niektóre przedmioty żelazne mogą dawać sygnały pomimo dyskryminacji (drobne i malutkie sygnały). Korekcja jest od tego aby takie sygnały usunąć. POZIOM 1 usuwa ale POZIOM 2 usuwa "mocniej". Trzeba uważać z POZIOMEM drugim bo może usunąć sygnały od kolorku cieniutkiego w którym zaszły różne procesy chemiczne czyli nie jest czysty kolor.
Ja raczej kolorku szukam i robię tak: Dynamik, jest sygnał, grzebnę nogą, odgarnę wierzchnią warstwę ziemi, tak aby była płaska i przemiatam. Jeżeli jest dźwięk czysty, stabilny (czyli górny kwadracik nie biega w prawo i lewo, conajwyżej wyświetla się w obrębie dwóch pól), a po obadaniu pinpointem nie jest to duży fant (czyli przy przemieceniu nad fantem sygnał szybko się urywa i jest krótki) to na 80% jest to mały kolor. Pozostałe 20% to mała, blaszka, coś jak kawałek połamanej podkowy, krążek wielkości marki narzędziowej itp. Dla pewności można stanąć "na godz. 9 lub 3" sygnału i znów pomachać cewką. Jeżeli natomiast sygnał przy przemiataniu skacze, jest krótki, "popierduje" to kawałek żelastwa. Dyskryminację zazwyczaj mam ustawioną na godz. 11, czyli gwoździe i inne duperele odrzuca. Te efekty pokazywania żelastwa na kolor to nic innego jak "odczytanie" przez wykrywacz płaskiej powierzchni żelastwa jako koloru. Osobiście nie używam korekcji żelaza, z wyżej wymienionego powodu przez Spiderskiego (ew. pominięcie cienkich monet, leżących pionowo). Z czasem można się nauczyć rozróżniać te "czyste" i pewne sygnały i takie, których nie warto kopać. Jeżeli pan Rutyna mógły dodać coś od siebie w tym temacie, chętnie posłucham. ...a MIX'a muszę się nauczyć i przełamać ("chodzić dotąd aż się go polubi" :)) |
|
| Autor: | SPIDERSKI [ piątek, 13 lipca 2007, 12:20 ] |
| Tytuł: | |
Rozumiem ja też tak robię, lecz starałem się wyjaśnić co to jest ta korekcja żelaza bo dużo postów jest w stylu - co to jest? - ale mało odpowiedzi. pozdrawiam Artur DARZ DÓŁ |
|
| Autor: | lisu77 [ poniedziałek, 16 lipca 2007, 14:07 ] |
| Tytuł: | |
SPIDERSKI napisał(a): I jeszcze jedno pytanie:
Jeżeli chodzimy na MIXA to dostrajamy do grunty na dynamiku a później przełączamy na MIXA, czy jak? Należy przytrzymać lewy klawisz troszkę dłużej i przechodzisz wtedy do trybu strojenia pozdrawiam |
|
| Autor: | kismet75 [ środa, 18 lipca 2007, 07:56 ] |
| Tytuł: | |
Może ktoś napisze jakieś sprawdzone ustawienia tego wykrywacza na monetki bo ja coś sobie z tym nie mogę poradzić. |
|
| Autor: | pitbull [ środa, 18 lipca 2007, 19:11 ] |
| Tytuł: | |
Osobiście chodzę na następujących ustawieniach: DYNAMIKA czułość - połowa trzy tony grunt dostrajam (przeważnie położenie neutralne) głośność - max dyskryminacja - ponad połowę sygnał wiodący - 50 ton - 254 włączone VCO PZDR - pb |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|