https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| minelab x-terra 30 - pomocy :) https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=44710 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Dario [ poniedziałek, 16 lipca 2007, 14:02 ] |
| Tytuł: | minelab x-terra 30 - pomocy :) |
Witam serdecznie dziś właśnie doszła paczka z nowym zakupem - X-terra 30 - proszę użytkowników tego cacka o wypowiedzi - jak krok po kroku ustawić piszczałkę na drobny kolorek. Chętnie poznam ciekawe linki z testami tej piszczałki oraz wypowiedziami posiadaczy. Pozdro :) |
|
| Autor: | markcin [ poniedziałek, 16 lipca 2007, 15:50 ] |
| Tytuł: | |
A więc włącz wykrywacz ustaw sobie głośność głośnika i czułość nastawiam na 10 a jak wariuje to zmniejszam aż będzie stabilnie pracował i w pole. Ja zwykle szukam na najwyższej czułości rzadko zmniejszam chyba że strasznie wariuje.Powodzenia. |
|
| Autor: | Dario [ poniedziałek, 16 lipca 2007, 18:26 ] |
| Tytuł: | |
Z jaką piszczałką biegasz ? Pozdro :1 |
|
| Autor: | markcin [ poniedziałek, 16 lipca 2007, 19:42 ] |
| Tytuł: | |
Ja biegam z X-terra 30 . |
|
| Autor: | Dario [ piątek, 27 lipca 2007, 15:02 ] |
| Tytuł: | |
Witam Markcin :) Byłem dziś z piszczałką - trafiłem tylko 2 łuski, jakiś pocisk, łyżkę i coś bliżej nie okreśłonego. Pytanko mam do Ciebie : Jak dyskryminowaćnajskuteczniej fanty nieporządane typu puszki, gwoździe, drut itp - bo muszę przyznać , że na ustawieniu firmowym ( 1 ) - te śmieci reagują. Zależy mi na wykrywaniu tylko porządanych metali - a nie tych ton śmieci- typu nakrętki alu na butelki, folia od papierosów itp - czy to normalne aby taka wykrywka reagowała na te śmieci w ustawieniu fabrycznym ?? Daj jakiś krótki opis jak masz ustawione nastawy i czy musiałeś przy wykryciu śiecia potwierdzać przyciskiem REJECT/ ACCEPT - czy ma odrzucać czy wskazywaćdany przedmiot. Mi się cośwydaje , że moja piszczałka wariuje - bo w zakresie 24 znalazłem mosiężną luskę a potem przy tym samym zakresie ( 24 ) znalazłem jakąś puszkę po konserwie - nic z tego nie kumam :( Jeśłi możesz to napisz jak Ty ustawiałeśza pierwszym razem swój sprzęt. Pozdrawiam i liczę na pomoc :1 |
|
| Autor: | SiD [ piątek, 27 lipca 2007, 15:41 ] |
| Tytuł: | |
Po pierwsze, gdyby wykrywacz miał jedne najlepsze ustawienia, to nie posiadał by żadnych regulacji, jedynie guzik on/off, skoro są regulację, najwyraźniej czemuś służą i najlepszym sposobem zapoznania się z nimi jest dokładna lektura instrukcji oraz własne próby w terenie, owszem, wskazówki zawsze można udzielić, to jednak nie zastąpi własnego doświadczenia. Poza tym ustawienia są, jak się nie mylę zaledwie dwa + dyskryminacja. Czułość nie powinna być za wysoka, tak aby nie wywoływać fałszywych sygnałów których początkujący poszukiwacz nie odróżnia od właściwych sygnałów tak jak doświadczony poszukiwacz. Głośność wedle własnych preferencji, ze wskazaniem na głośność maksymalną. Co do dyskryminacji. Śmieci które znalazłeś nie różnią się specjalnie od tych które znajduje na przykład ja. Oczywiście można dyskryminować puszki i kapsle, ael jak sam zauważyłeś konserwa dała ten sam sygnał co łuska. To daje do myślenia. Co znaczy, że jak odrzucisz puszkę to nie znajdziesz również łuski i pewnie niektóre monety zostaną odrzucone. Tak samo sprawa ma się z nakrętkami po wódce, są w tym samym zakresie co wiele monet i odrzucając je odrzucasz również te monety. Teraz już wiesz, czemu wykrywacz domyślnie akceptuje kapsle i puszki, bo gdyby je odrzucał, odrzucał by również monety i inne cenne rzeczy. Uspokoję Cię, że sytuacja ma sie bardzo podobnie jeśli chodzi o wykrywacze z najwyższej półki, tak to już po prostu jest, że idąc w pole nie można liczyć na wyciąganie samych monet. Teraz proponuję, abyś poczytał więcej z tego działu forum samodzielnie, bo wszystko o czym tu piszę już było, gdyż sam się tego z forum dowiedziałem jakiś czas temu. Proponuję również poświęcić więcej uwagi instrukcji. Pozdrawiam SiD |
|
| Autor: | Dario [ piątek, 27 lipca 2007, 15:48 ] |
| Tytuł: | |
Cześć SID - dzięi za Twoje uwagi. Biegałem przedtem z Minelabem XS PRO i nie miałem podobnych problemów - poza tym 4 lata wstecz miałem DUKAT-a 1 i nawet tego złoma potrafiłem piknie ustawić. Nie wiem być może to kwestia odzwyczajenia się od piszczałek - dawno nie biegałem :/ Instrukcjęprzewertowałem już kilka razy - chodziło mi raczej o potwierdzenie czy to normalne zachowania - ale z opisu wynika , że tak - muszę "po prostu" piszemy oddzielnie - błąd ortograficzny!!! biegać w mniej zaśmieconych rejonach albo pogodzić się z eliminacją kilku zakresów metali nieporządanych - w tym pewnie jak zauważyłeś wielu monet i łusek. Pobiegam więcej - może wyczuję sprzęt. Dzięi za poświęcenie mi uwagi - wezmęsobie do bani to co mi napisałeś. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :1 |
|
| Autor: | Sigismus [ piątek, 27 lipca 2007, 15:52 ] |
| Tytuł: | |
Cześć. Ja z tym wykrywaczem biegam już prawie półtora roku i na moniaki jest to super sprzęt. Trzeba kopać wszystko powyżej czwórki , (dziury naturalnie zakopywać po sobie) co do kapsli to w Polsce rzecz naturalna kochamy alkohol :piwo ja mam ustawioną czułość na 8 |
|
| Autor: | grom minelab [ piątek, 27 lipca 2007, 22:09 ] |
| Tytuł: | |
Sid dobrze prawi, kupiłem u Niego rok temu xt30 i dla mnie jest to idealny wykrywacz. Zważając na to ze mieszkam na pomorzu to grunt nie ma zbyt wielkiego wpływu na reakcje detektora i przeważnie chodze z czułościa 10. hehe to moze dziwnie zabrzmi ale wykrywacz poznałem bez instrukcji obsługi :P chodziłem w pole i sprawdzałem go po prostu. Dopiero po kilku wyjsciach przeczytałem instrukcje i wiedziałem wtedy co jak i dlaczego :P na poczatku musisz sie pobawic z nim potem juz zacznij kombinować nic mu sie nie stanie :P P.S. Sid dzieki za rady przy zakupie towaru jestem z niego w 100% zadowolony ;) pozdrawiam! |
|
| Autor: | vincent_vega_69 [ sobota, 28 lipca 2007, 08:09 ] |
| Tytuł: | |
Dario - uszy do góry;) Twoje problemy z wykrywaczem są typowe dla posiadaczy innych niż dotychczas sprzętów. Wszystkie one miną z chwilą gdy już dobrze osłuchasz się z XT 30 i poznasz go. Wtedy bez problemu odróżnisz puszkę po piwie pod cewką od łuski. Wspomnisz też moje słowa i pomyślisz sobie... K...a, Vincent miał rację ;) Pozdrawiam i zachęcam do jak najczęstszego używania sprzętu - najlepsza metoda na najlepsze efekty. |
|
| Autor: | markcin [ sobota, 28 lipca 2007, 10:25 ] |
| Tytuł: | |
Właściwie SID napisał już wszystko ja początkowo kopałem wszystko z czasem nauczysz się że monety dają mocny sygnał i nie ma dużej rozpiętości cyferek, ale też nie zawsze,a i śmieci też dają głośny stabilny sygnał przeważnie polmosy i tego nie da się wyeliminować bo stracisz przez to dużo ciekawych rzeczy.Nieraz ja przy kiepskim sygnale sprawdzam włączając AM i wtedy wiem czy pod cewką nie ma zardzewiałego żelaza.Najlepiej trzeba z wykrywką pochodzić zobaczysz że to dobry sprzęt. |
|
| Autor: | markcin [ sobota, 28 lipca 2007, 10:30 ] |
| Tytuł: | |
Jeszcze jedno ja nic nie wycinam dyskryminację mam ustawiono fabrycznie wycięte są tylko -4 i 4 i tyle . |
|
| Autor: | grom minelab [ sobota, 28 lipca 2007, 10:37 ] |
| Tytuł: | |
nom jak dla mnie to ten bajer z wycinaniem jest nie potrzebny :P no chyba ze ktoś sie bawi w ,, dzisiaj atakujemy aluminium i ocynk,, xD |
|
| Autor: | SiD [ sobota, 28 lipca 2007, 15:08 ] |
| Tytuł: | |
Jeśli chodzi o jakąkolwiek dyskryminację w wykrywaczu, a co za tym w pewnym sensie idzie, również identyfikację (no bo gdyby identyfikacja rozpoznawała poprawnie fanty można by dyskryminować bezbłędnie) zawsze mamy do czynienia z regułą "zazwyczaj". Zazwyczaj monety dają sygnał powyżej 18 (xterra70) a aluminiowe śmieci poniżej 10, ale czasami jest zupełnie na odwrót. Zazwyczaj mocny sygnał to dobry fant, a urywany to dyskryminowane śmieci, ale może być na odwrót. Więc po co nam identyfikacja? Otóż jest przydatna jak umie sie z niej korzystać. Jeżeli wchodzisz na pole i zaczynają wychodzić ciekawe monety i nie znajdujesz śmieci, to zmniejszasz dyskryminację i chodzisz powoli i znajdujesz coraz więcej. Jak miejscówka jest naprawdę bogata w fanty i ma mało śmieci, przechodzisz nawet na all-metal (bez dyskryminacji) i kopiesz każdy, najsłabszy nawet sygnał. Z kolei jeśli wchodzisz na miejscówkę i ciągle znajdujesz konkretnego śmiecia (folie aluminiową po gumie do żucia na przykład) to za którymś razem po prostu ją wycinasz. Nawet jeżeli stracisz przez to jakieś monety to prawdopodobnie i tak wykopiesz ich więcej jeżeli mniej czasu poświęcisz na kopanie śmieci a więcej na właściwe fanty, biorąc pod uwagę, że w sąsiedztwie jest fabryka sreberek do gumy do żucia.:1 Poza tym oceniasz czy zakres sreberka pokrywa się z cennymi fantami. Takie sreberko będzie dawało sygnał na jakieś 4 może 6 do max 8. W tym przedziale monety są bardzo rzadkie, a z kolei częste są obrączki, których na zwykłym polu raczej się nie spodziewasz. Dyskryminujesz więc świadomie sreberka. Złotą zasadą powinno pozostać jednak, że dyskryminacji powinno być jak najmniej, a dyskryminacje metali kolorowych powinno stosować się w przypadkach wyjątkowych. Ja dyskryminuję tylko żelastwo. Jeżeli wchodzę na miejscówkę, wykopie kilkanaście śmieci w całym przedziale identyfikacji numerycznej (od sreberek, przez kapsle, po puszki) i ani jednego fajnego fanta, to zamiast zwiększać dyskryminację, po prostu zmieniam miejscówkę. Generalnie wolę miejscówki gdzie jest 5 razy mniej sygnałów, ale w większości przypadków są one warte kopania, niż takie gdzie wszędzie są sygnały a 3/4 z nich to śmieci. Jak wytnę puszkę i tak stracę większą część interesujących mnie monet, więc lepiej zmienić pole. Od każdej z tych zasad są wyjątki, ale trzeba podkreślić, że wyjątki zdążają się rzadko i są przeciwieństwem reguły. Aby się tego wszystkiego nauczyć najpierw trzeba, tak jak zostało już tutaj wspomniane, kopać wszystko, albo prawie wszystko. Skąd bowiem będziesz wiedział co tak naprawdę odrzucasz a co nie, nie kopiąc tego i nie sprawdzając. PS. Dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że chociaż niektórym mogłem się na coś przydać. :piwo |
|
| Autor: | Dario [ sobota, 28 lipca 2007, 21:12 ] |
| Tytuł: | |
Witam panowie :) Wielkie dzięki za taki odzew - dziękuję za dobre słowo panie Vincent ;) Po mału poznaję piszczałkę - pobiegałem, poregulowałem i coraz bardziej mi się podoba ten sprzęt. Pozdrawiam - DARZ DÓŁ :1 |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|