https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

jaka wykrywka na polną drobnice????
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=45131
Strona 1 z 2

Autor:  malutky [ poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:09 ]
Tytuł:  jaka wykrywka na polną drobnice????

Wiem że temat był juz wałkowany ale ja moze sprecyzuje moje pytanie. Mam do wydania 1500-1800 zł. Męczyłem sie 5 lat z badziewiem z Chin i powiedziałem dość!!! ;) Potrzebna mi porządna wykrywka. Interesuje mnie sprzęt który będzie super na DROBNICE KOLOROWĄ Z POLA GŁÓWNIE MONETY. Stąd moje wątpliwosci, kupować sprzet za wyżej wymieniona kwote czy chociażby Ace 250 za 870 zł. Chodzi mi o to żebym nie wydawał sporo wiecej na sprzęt który "w polu" nie będzie sie niczym różnił ok Ace 250. Skoro nie widać różnicy to po co o przepłacać :1 .Po prostu nie będę szukał monet lub łusek po lasach tylko na świerzutko zaoranym polu wiec chyba zasięg głębokości je jest tu istotny tak bardzo. Znalazłem świetna miejscówe- prawie 5 ha więc szukania na pare lat ;). Interesują mnie tylko pola!!!
Proszę o rade co do wyboru sprzęcicha.
Pozdro dla wszystkich

Autor:  Darglo44 [ poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:15 ]
Tytuł: 

Witam.
Masz racje, nie ma co przepłacać, jak będziesz wykrywkę używać tylko po "świeżej orce", czyli średnio ok. 30 - 40 dni w roku. :)
Monetki przerzucone w trakcie orki - szczególnie dobre efekty moga byc po tzw. głebokiej orce ( czyli ok. 40~50 cm), choć po tzw. podorywce, też powinny wyskoczć bliżej słońca :1
Myśle, że faktycznie 250 będzie dla Ciebie najbardziej korzystnym rozwiązaniem.
Pozdrawiam - Darglo44.

Autor:  vincent_vega_69 [ poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:21 ]
Tytuł: 

Na świeżo oranym polu kiepsko się szuka z różnych powodów. Za kwotę jaką wymieniłeś, moim skromnym zdaniem z nowych wykrywaczy nie ma nic lepszego niż Tesoro Cibola na drobnicę. Z tego co wiem kosztuje coś około 1500 zł.

Pozdrawiam.

Autor:  malutky [ poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:25 ]
Tytuł: 

Czyli kiedy najlepiej przeczesuje sie pole???????? ;)

Autor:  vincent_vega_69 [ poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:28 ]
Tytuł: 

Najlepiej po orce ale odczekaj trochę (tydzień-dwa tygodnie) aż się ziemia uleży. Wtedy efekty są the best.

Autor:  malutky [ poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:49 ]
Tytuł: 

Dzięci za pomoc!!! :1
Chyba wybiore jednak Tesoro Cibola.

Autor:  ziela4rz [ poniedziałek, 30 lipca 2007, 23:19 ]
Tytuł: 

Witam
Co do orki zimowej głębokiej tzw. ziembla to troszke mniej bo 30-35 cm max rolnicy wykonują ją puzmnął jesienią co 4 lata jak masz jakieś miejsce schodzone to po takiej orce na pewno coś ciekawego jeszcze wyskoczy. Ja mam sovereign elit w sumie to kombajn na drobnice za 1500zł myśłe że kupisz elite może i GT (używane oczywiście) a o tym wykrywaczu znajdziesz bardzo dużo na forum w opcji szukaj poczytaj.
Pozdrawiam

Autor:  damiano [ wtorek, 31 lipca 2007, 00:01 ]
Tytuł: 

A produkty z serii RUTUS np.Ultra II czy Solaris nie będą się nadawać do w/w celów :que

Autor:  hajtman [ wtorek, 31 lipca 2007, 01:45 ]
Tytuł: 

Co do orki,jak,gdzie i jakim terminie to polecam ten link;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Orka_(rolnictwo)
Pozdrawiam ;)

Autor:  kucyk [ wtorek, 31 lipca 2007, 09:19 ]
Tytuł: 

A mysleles moze o uzywanej wykrywce????
Ja swojego XLT kupilem za 420$ z kosztami przesylki.
Teraz dolar slabo stoi wiec mozna kupic co nieco po
dobry przeliczniku.
Nie wiem tylko czy interesuje cie uzywka ale to
sposob na zakup czegos dobrego za bardzo rozsadne pieniadze.
I jeszcze jedna uwaga po przejsciu z chinczyka bedzie chyba
szok maly:))

pozdrawiam

Autor:  malutky [ wtorek, 31 lipca 2007, 09:26 ]
Tytuł: 

Wolałbym jednak kupić nowy bo używany to zawsze pewne ryzyko. Czyli w tym przedziale cenowym pozostaje mi Cibola??????Ile kosztuje NOWY sovereign elit?????




pozdro

Autor:  Rafał 76 [ wtorek, 31 lipca 2007, 09:32 ]
Tytuł: 

Miałem podobny dylemat / jaki wykrywacz na drobnice , monetki./
Kupiłem Minelaba Sovereign GT , koszt nowego to 2399zł, na allegro czasami pojawiają się używane.
Ziela4rz dobrze określił , jest to kombajn na monetki.

Autor:  tyfus [ wtorek, 31 lipca 2007, 13:33 ]
Tytuł: 

Suwerenek wedlug mnie ma kilka wad,juz nie wspominajac o wadze,ma interwal dzwieku tak katastrofalny ze albo niedoslysze albo nie potrafie odroznic tych dzwiekow przez niego wydawanych,rozwiazaniem jest ponoc dokupienie wskaznika cyfrowego ale pytanie po co wtedy kupowac suwerena...Ja w kazdym badz razie testowalem go 2 tygodnie i nie moglismy sie jakos dogadac,poza tym ma fatalny pinpoint,dziura po wykopaniu monetki jest czasem tak ogromna jak po wykopaniu helmu..
Ace 250 jest fajny,czytelny lekki,lecz ma fatalny zasieg,bedziesz tylko skanowal nim czubki skib ziemi,za to jest bardzo dobry na bardzo zasmiecone tereny jak go poznasz,dla mnie sprawia wrazenie zabawki dla dzieci i porzez kolorystyke i dzieciece rozmiary.. :)
Mialem juz XLT,Explorera 2,compassa, a obecnie sie bawie z xterra 70,i jak na razie z x70 mam najlepsze wyniki i fajnie sie z nia chodzi.
W krajowe produkty nie inwestowal bym,mialem i juz wiecej nie chce. :)
Tesoro wydaje sie chyba dobrym wyborem relacja cena jakosc pod warunkiem ze polubi sie wykrywacz jednotonowy.

Autor:  malutky [ wtorek, 31 lipca 2007, 18:44 ]
Tytuł: 

"Bawił" sie ktoś dłużej Tesoro Cibola??Bo to sprzecik akurat na moja kieszeń i interesuje mnie jedynie drobnica z pola. Proszę o opinie użytkowników tego sprzęcicha pod katem polnej dronicy (chociażby wady i zalety)......
dzieki wszystkim za zainteresowanie :1 :1 :1
pozdrawiam

Autor:  matiin [ środa, 1 sierpnia 2007, 22:13 ]
Tytuł: 

witam,
ja bawiłem się Tesoro Cibola ok roku. Na pole wyśmienity sprzęt. Znakomita dyskryminacja, zasięg też. Sprzedałem ją ponieważ kupiłem whitsa 5900, bardziej uniwersalny, militarka i drobnica. Szkoda czekać na te pare misięcy kiedy orka zrobiona i można na monety wyskoczyć. Czerwiec i lipiec to tylko militarka, pozostałe miesiące to różnie. Ja ci polecam Cibole, naprawde jest dobra na drobnice.
Pozdrawiam.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/