Teraz jest środa, 24 czerwca 2026, 21:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: jaka wykrywka na polną drobnice????
PostNapisane: poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:09 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): czwartek, 3 maja 2007, 18:23
Posty: 67
Lokalizacja: Włocławek
Wiem że temat był juz wałkowany ale ja moze sprecyzuje moje pytanie. Mam do wydania 1500-1800 zł. Męczyłem sie 5 lat z badziewiem z Chin i powiedziałem dość!!! ;) Potrzebna mi porządna wykrywka. Interesuje mnie sprzęt który będzie super na DROBNICE KOLOROWĄ Z POLA GŁÓWNIE MONETY. Stąd moje wątpliwosci, kupować sprzet za wyżej wymieniona kwote czy chociażby Ace 250 za 870 zł. Chodzi mi o to żebym nie wydawał sporo wiecej na sprzęt który "w polu" nie będzie sie niczym różnił ok Ace 250. Skoro nie widać różnicy to po co o przepłacać :1 .Po prostu nie będę szukał monet lub łusek po lasach tylko na świerzutko zaoranym polu wiec chyba zasięg głębokości je jest tu istotny tak bardzo. Znalazłem świetna miejscówe- prawie 5 ha więc szukania na pare lat ;). Interesują mnie tylko pola!!!
Proszę o rade co do wyboru sprzęcicha.
Pozdro dla wszystkich


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:15 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): niedziela, 15 października 2006, 12:00
Posty: 700
Lokalizacja: Niederschlesien
Witam.
Masz racje, nie ma co przepłacać, jak będziesz wykrywkę używać tylko po "świeżej orce", czyli średnio ok. 30 - 40 dni w roku. :)
Monetki przerzucone w trakcie orki - szczególnie dobre efekty moga byc po tzw. głebokiej orce ( czyli ok. 40~50 cm), choć po tzw. podorywce, też powinny wyskoczć bliżej słońca :1
Myśle, że faktycznie 250 będzie dla Ciebie najbardziej korzystnym rozwiązaniem.
Pozdrawiam - Darglo44.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:21 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2006, 18:14
Posty: 1388
Na świeżo oranym polu kiepsko się szuka z różnych powodów. Za kwotę jaką wymieniłeś, moim skromnym zdaniem z nowych wykrywaczy nie ma nic lepszego niż Tesoro Cibola na drobnicę. Z tego co wiem kosztuje coś około 1500 zł.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:25 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): czwartek, 3 maja 2007, 18:23
Posty: 67
Lokalizacja: Włocławek
Czyli kiedy najlepiej przeczesuje sie pole???????? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:28 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2006, 18:14
Posty: 1388
Najlepiej po orce ale odczekaj trochę (tydzień-dwa tygodnie) aż się ziemia uleży. Wtedy efekty są the best.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 lipca 2007, 22:49 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): czwartek, 3 maja 2007, 18:23
Posty: 67
Lokalizacja: Włocławek
Dzięci za pomoc!!! :1
Chyba wybiore jednak Tesoro Cibola.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 lipca 2007, 23:19 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 29 listopada 2006, 23:40
Posty: 92
Lokalizacja: Roztocze
Witam
Co do orki zimowej głębokiej tzw. ziembla to troszke mniej bo 30-35 cm max rolnicy wykonują ją puzmnął jesienią co 4 lata jak masz jakieś miejsce schodzone to po takiej orce na pewno coś ciekawego jeszcze wyskoczy. Ja mam sovereign elit w sumie to kombajn na drobnice za 1500zł myśłe że kupisz elite może i GT (używane oczywiście) a o tym wykrywaczu znajdziesz bardzo dużo na forum w opcji szukaj poczytaj.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 31 lipca 2007, 00:01 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
A produkty z serii RUTUS np.Ultra II czy Solaris nie będą się nadawać do w/w celów :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 31 lipca 2007, 01:45 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 14:29
Posty: 1515
Lokalizacja: Ducatus Tesinensis
Co do orki,jak,gdzie i jakim terminie to polecam ten link;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Orka_(rolnictwo)
Pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 31 lipca 2007, 09:19 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 17 stycznia 2003, 01:00
Posty: 140
Lokalizacja: East coast
A mysleles moze o uzywanej wykrywce????
Ja swojego XLT kupilem za 420$ z kosztami przesylki.
Teraz dolar slabo stoi wiec mozna kupic co nieco po
dobry przeliczniku.
Nie wiem tylko czy interesuje cie uzywka ale to
sposob na zakup czegos dobrego za bardzo rozsadne pieniadze.
I jeszcze jedna uwaga po przejsciu z chinczyka bedzie chyba
szok maly:))

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 31 lipca 2007, 09:26 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): czwartek, 3 maja 2007, 18:23
Posty: 67
Lokalizacja: Włocławek
Wolałbym jednak kupić nowy bo używany to zawsze pewne ryzyko. Czyli w tym przedziale cenowym pozostaje mi Cibola??????Ile kosztuje NOWY sovereign elit?????




pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 31 lipca 2007, 09:32 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 3 listopada 2006, 17:50
Posty: 6
Lokalizacja: Kościerzyna
Miałem podobny dylemat / jaki wykrywacz na drobnice , monetki./
Kupiłem Minelaba Sovereign GT , koszt nowego to 2399zł, na allegro czasami pojawiają się używane.
Ziela4rz dobrze określił , jest to kombajn na monetki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 31 lipca 2007, 13:33 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 9 grudnia 2005, 16:55
Posty: 201
Lokalizacja: Lodz
Suwerenek wedlug mnie ma kilka wad,juz nie wspominajac o wadze,ma interwal dzwieku tak katastrofalny ze albo niedoslysze albo nie potrafie odroznic tych dzwiekow przez niego wydawanych,rozwiazaniem jest ponoc dokupienie wskaznika cyfrowego ale pytanie po co wtedy kupowac suwerena...Ja w kazdym badz razie testowalem go 2 tygodnie i nie moglismy sie jakos dogadac,poza tym ma fatalny pinpoint,dziura po wykopaniu monetki jest czasem tak ogromna jak po wykopaniu helmu..
Ace 250 jest fajny,czytelny lekki,lecz ma fatalny zasieg,bedziesz tylko skanowal nim czubki skib ziemi,za to jest bardzo dobry na bardzo zasmiecone tereny jak go poznasz,dla mnie sprawia wrazenie zabawki dla dzieci i porzez kolorystyke i dzieciece rozmiary.. :)
Mialem juz XLT,Explorera 2,compassa, a obecnie sie bawie z xterra 70,i jak na razie z x70 mam najlepsze wyniki i fajnie sie z nia chodzi.
W krajowe produkty nie inwestowal bym,mialem i juz wiecej nie chce. :)
Tesoro wydaje sie chyba dobrym wyborem relacja cena jakosc pod warunkiem ze polubi sie wykrywacz jednotonowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 31 lipca 2007, 18:44 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): czwartek, 3 maja 2007, 18:23
Posty: 67
Lokalizacja: Włocławek
"Bawił" sie ktoś dłużej Tesoro Cibola??Bo to sprzecik akurat na moja kieszeń i interesuje mnie jedynie drobnica z pola. Proszę o opinie użytkowników tego sprzęcicha pod katem polnej dronicy (chociażby wady i zalety)......
dzieki wszystkim za zainteresowanie :1 :1 :1
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 sierpnia 2007, 22:13 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 16 września 2006, 09:07
Posty: 652
witam,
ja bawiłem się Tesoro Cibola ok roku. Na pole wyśmienity sprzęt. Znakomita dyskryminacja, zasięg też. Sprzedałem ją ponieważ kupiłem whitsa 5900, bardziej uniwersalny, militarka i drobnica. Szkoda czekać na te pare misięcy kiedy orka zrobiona i można na monety wyskoczyć. Czerwiec i lipiec to tylko militarka, pozostałe miesiące to różnie. Ja ci polecam Cibole, naprawde jest dobra na drobnice.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL