https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Rutus Ultra II - dwa pytania https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=45380 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | damiano [ wtorek, 7 sierpnia 2007, 18:19 ] |
| Tytuł: | Rutus Ultra II - dwa pytania |
Witam, 1.Poniżej zdjęcia elementu odnośnie którego mam pytanie :) Zastanawia mnie co (to takie trochę pożółkłe między 1 a 2 zwojem 'sprężynki') tam jest na zdjęciu między zwojami tej nakrętki ze 'sprężynką' (białą) :que Czy to jakiś silikon się odkleja :que Czy reszta posiadaczy Ultry II też tak ma i czy wysyłać coś takiego na naprawę gwarancyjną :que Czy ktoś to może odkręcał (ten 'wężyk' biały) i co jest pod nim :que Obawiam się że mogę coś popsuć więc proszę o rozwiązanie tej 'zagadki' :) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2.Jak stroić wykrywacz do gruntu :que Ja robię tak - tryb statyk all metal podnoszę na 1,8m nad ziemię i obniżam do jakichś 3cm nad grunt :) Zaczyna buczenie i wtedy kręcę aż sygnał zniknie czyli nie słyszę nic :) Później przełączam na dynamika i to tyle :D Czy wykonuję tą czynność prawidłowo :que Czy jest inny prostszy sposób :que |
|
| Autor: | tyfus [ wtorek, 7 sierpnia 2007, 20:18 ] |
| Tytuł: | |
Jesli z wykrywka wszystko jest ok czyli nie daje falszywych sygnalow,dyskryma dziala i reaguje na przedmioty to po co grzebac?Ukrecisz kabel od cewki i po co Ci to? Czegos nie rozumiem...Jest sezon,wiekszosc pol po zniwach ,niedlugo takimi pozostana..,a Ty zamiast szukac to siedzisz na forum wcinajac sie w kazdy temat lub szukasz dziury w calym.. :) |
|
| Autor: | damiano [ wtorek, 7 sierpnia 2007, 21:19 ] |
| Tytuł: | |
@tyfus Wcale nie szukam dziury w całym tylko po prostu jestem żądny wiedzy ;) Lubię wiedzieć :D A co do pól to niestety w pracy mnie nie posadzą i trochę czasu nie mam a do tego do najbliższych mam 'troszkę' daleko więc na razie chciałbym poznać jak obsługiwać sprzęt :) Treningi na ogródku i połamana aluminiowa łyżka mi wyszła :) Sygnały już umiem wstępnie rozróżniać co na kolor a co na stal no i dyskrymka też sprawnie działa :) Proszę userów z U II o odpowiedzi na w/w pytania :1 |
|
| Autor: | vlado [ wtorek, 7 sierpnia 2007, 22:58 ] |
| Tytuł: | |
Damiano, to coś pomiędzy zwojami wygląda na resztki folii - jednej z warstw izolacyjnych kabla - pozostałe zapewne po operacji zarabiania wtyczki na końcu kabla; wg. mnie nie masz się czym przejmować ;) vlado |
|
| Autor: | M40 [ wtorek, 7 sierpnia 2007, 23:04 ] |
| Tytuł: | |
NIe ma się co przejmować. Dopóki wykrywka działa - takie pierdołki olewać ;) . Pozdrawiam |
|
| Autor: | damiano [ środa, 8 sierpnia 2007, 09:57 ] |
| Tytuł: | |
@vlado, @M40 Dzięki za odpowiedzi :) Jeszcze pozostaje kwestia strojenia do gruntu... Proszę o ocenę poprawności moich działań :D |
|
| Autor: | camelopardalis [ środa, 8 sierpnia 2007, 10:17 ] |
| Tytuł: | |
--- |
|
| Autor: | damiano [ środa, 8 sierpnia 2007, 11:01 ] |
| Tytuł: | |
Ale czy należy skręcać do momentu aż nie będziemy w ogóle słyszeć sygnału wiodącego lub też będzie ledwo słyszalny (on w ogóle jest słabo słyszalny ;) ) bo tego nie rozumiem :( Czy sygnał wiodący to takie słabiutkie buczenie bo coś takiego jedynie słyszałem.... |
|
| Autor: | camelopardalis [ środa, 8 sierpnia 2007, 13:00 ] |
| Tytuł: | |
--- |
|
| Autor: | RUTUS [ środa, 8 sierpnia 2007, 13:20 ] |
| Tytuł: | |
Witam ! Jak na moje oko to ktoś musiał nieźle pociągnąć za kabel od sondy. Kolejne pociągnięcie i sonda będzie się nadawać na złom. Najlepiej podesłać do mnie ten detektor - zanim będzie za późno. pozdrawiam . PS Nie manipulować , nie rozkręcać , nie kleić , nie podgrzewać , nie wyciągać ,nie wciskać - po takich ingerencjach najprawdopodobniej będzie już "pozamiatane". |
|
| Autor: | damiano [ środa, 8 sierpnia 2007, 14:51 ] |
| Tytuł: | |
Moin zdaniem to są resztki silikonu które się odkleiły od kabla ze starości bo silikon trochę już pożółkły i nie ma chyba powodów do zmartwienia :) Na pewno to nie jest folia z ekranu kabla bo prawie na 100% nikt za kabel nie szarpał i wiem jak wygląda ekran w takim kabelku :) Cenię porady @RUTUS'a ale chyba nie będę musiał go wysyłać na serwisowanie.... Rozumiem że wystarczy wysłać samą sondę w razie jakbym się zdecydował :que |
|
| Autor: | vlado [ środa, 8 sierpnia 2007, 22:13 ] |
| Tytuł: | |
Mój Solaris od nowości miał takie "farfocle" w sprężynce i były to resztki przezroczystej folii - przynajmniej tak je zinterpretowałem po wyjęciu pęsetą (bez rwania, były luzem), zaczynam się zastanawiać, czy rzeczywiście nie były to jakieś kawałki silikonu :) Inna sprawa to przeróżne pozostałości traw i nasion, które dostają się do sprężynki, ale to już kwestia utrzymania sprzętu w czystości przez użytkownika. Może coś zwinąłeś do sprężynki ;> vlado |
|
| Autor: | damiano [ środa, 8 sierpnia 2007, 22:23 ] |
| Tytuł: | |
vlado napisał(a): Mój Solaris od nowości miał takie "farfocle" w sprężynce i były to resztki przezroczystej folii - przynajmniej tak je zinterpretowałem po wyjęciu pęsetą (bez rwania, były luzem), zaczynam się zastanawiać, czy rzeczywiście nie były to jakieś kawałki silikonu :) Inna sprawa to przeróżne pozostałości traw i nasion, które dostają się do sprężynki, ale to już kwestia utrzymania sprzętu w czystości przez użytkownika. Może coś zwinąłeś do sprężynki ;> vlado Ja również to wyjąłem pensetą bez rwania i mam jako dowód że to na 100% jakiś klej lub silicon :) Folia w żadnym wypadku :1 camelopardalis napisał(a): Tak sygnał wiodący to takie słabe buczenie, to co opisałem stosuję dla trybu dynamicznego a tam nie słychać sygnału wiodącego, chodzę w zasadzie tylko na tym trybie jest on najlepszy na monetki i kolorową drobnicę. Natomiast przy trybie statycznym sygnał wiodący ustawiam zgodnie z instrukcja musi być on słyszalny i o takim samym natężeniu przy zbliżaniu wykrywacza do ziemi z wysokości 30 cm., a uzyskuje się to przez odpowiednie skręcanie pokrętłem grunt zgodnie z instrukcją. Jeżeli masz jakiś poważny problem z ustawianiem gruntu proponuję kontakt telefoniczny z producentem on wszystko dokładnie wyjaśni.
Czyli rozumiem że mam zbliżać i oddalać wykrywacz od paru cm od ziemi do np.50cm a w tym czasie tak kręcić żeby sygnał był stale buczący ale nie zmieniał tonu :que Bo ja tak skręcałem że miałem sygnał tak jakby w pewnym zakresie zanikał - w różnych pozycjach pokrętła ale raczej zawsze ok.13-15 godziny :) Czyli do dynamika się gruntu nie stroi :que |
|
| Autor: | camelopardalis [ czwartek, 9 sierpnia 2007, 08:15 ] |
| Tytuł: | |
--- |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|