https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Cewka 2D i trzy pytania https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=46390 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Wawaludzik [ poniedziałek, 3 września 2007, 13:35 ] |
| Tytuł: | Cewka 2D i trzy pytania |
Przymierzam się do zakupu jakiegoś dobrego i stosunkowo prostego w obsłudze sprzętu na kolorek. Przyglądam się Minelabowi Explorer SE i mam trzy pytanka, głównie związane z jego cewką: 1 - czy to prawda, że cewka 2D "szerszy" zasięg od cewki koncentrycznej? Tzn., że jeżeli cewką 2D przemiatamy obok fanta to jest większe prawdopodobieństwo, że sprzęt go wykryje, niż w przypadku cewki koncentrycznej? 2 - Gdześ wyczytałem, że opinia o zaniku sygnału po wyjęciu fanta z ziemi to mit i w powierzu cewka 2D radzi sobie tak samo dobrze jak koncentryczna. 3 - Czy prawdą jest, że cewką 2D można przemiatać szybciej? Ba, czytałem gdzieś, że EX SE lubi szybkie przemiatanie - no chyba, że to nie ma nic wspólnego z rodzajem cewki, ale chętnie poczytam o tym. Dla Solarki według mnie przy wolniejszym przemiataniu diametralnie wzrasta efektywność szukania monetek głębiej schowanych, tak do ok. 0,7 m/s, a chciałbym szybciej :) (wiem, nie odkryłem ameryki). Oczywiście EX SE to inna bajka niż Solarka, różne częstotliwości pracy itp. więc trudno je porównywać ale... pozdrawiam! *poprawiałem babola co do szybkości przemiatania z odwołaniem do instrukcji |
|
| Autor: | RUTUS [ poniedziałek, 3 września 2007, 13:43 ] |
| Tytuł: | |
Witam ! Dla Solarisa wg. instrukcji to 0.5 do 2 m/s . pozdrawiam . |
|
| Autor: | Wawaludzik [ poniedziałek, 3 września 2007, 14:00 ] |
| Tytuł: | |
Faktycznie! Przepraszam, już poprawiam. Dlaczego mi sie tak ubzdurało? :drap |
|
| Autor: | DarekD [ poniedziałek, 3 września 2007, 21:01 ] |
| Tytuł: | . |
Na podstawie Sovereign GT(DD) i Prizm V (koncentryk): 1. DD sięga fant może nie obok, ale pod niemal cała powierzchnią cewki na podobną głebokość. W koncentryku zasięg największy łapiesz w centrum cewki. Tym samym cewką DD masz większe pokrycie terenu za jednym przesunięciem cewki (może o to też chodzi z tym szybszym przemiataniem). Ja wolę przemiatać wolniej, ale i to od terenu zależy. W DD trudniejsze jest namierzanie i mniej dokładny pin-point. 2. Tak, często fant na powierzchni ginie mi pod cewką DD czego nie zauważam przy koncentrycznej cewce Prizma. W powietrzu radzi sobie zupełnie beznadziejnie, w gruncie rewelacyjnie. 3. Wolę Sovereigna :) Darek |
|
| Autor: | SiD [ poniedziałek, 3 września 2007, 21:43 ] |
| Tytuł: | |
2) Kwestia ginięcia fantu przy powierzchni to sprawka wielu częstotliwości i specyfiki ich pracy a nie konstrukcji cewki 2D. Wykrywacze pracujące na wielu częstotliwościach po prostu lubią widzieć grunt, w powietrzu łatwo wariują. Jeśli rozkopiesz ziemię i jest dziura i luźna ziemia, to jest więcej powietrza w niej niż podczas standardowych poszukiwań. To duże uproszczenie. 3)Cewka 2D ma szersze pole w którym zasięg jest maksymalny, od cewki koncentrycznej, tak jak pisał DarekD. Prędkość przemiatania (czas reakcji wykrywacza) to sprawa tylko i wyłącznie elektroniki (porównując między wykrywaczami dynamicznymi). Co więcej Explorery zdecydowanie nie lubią szybkiego machania. W SE jest szybszy procesor co na pewno pozwoliło odrobinę przyspieszyć, tym nie mniej z Explorerami, Quatro i Sovereign-nami chodzi się powoli, wtedy dają znacznie lepsze efekty. |
|
| Autor: | Wawaludzik [ poniedziałek, 3 września 2007, 22:27 ] |
| Tytuł: | Re: . |
DarekD napisał(a): 3. Wolę Sovereigna :)
Darek UGHM! I tu zbaczamy z tematu. Myślałem o Soveregnie GT. Cena o połowę mniejsza :) Boję się trochę braku wyświetlacza. Rozmnumiem, że Twoim zdaniem po dobrym igarnięciu tego sprzętu nie zostaje on z tyłu za EX SE (również po dobrym poznaniu)? |
|
| Autor: | DarekD [ wtorek, 4 września 2007, 16:31 ] |
| Tytuł: | . |
Nie znam SE, myslę jednak że z "czegoś" ta różnica ceny się bierze :) Nie odstaje natomiast moim zdaniem zupełnie od Quattro. Wyświetlacza nie mam, ale zerkam na wskaźnik - dodatkowy koszt około 300zł. za używany. Darek |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|