https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Wykrywka na depozyty https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=46422 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Mayormayor [ poniedziałek, 3 września 2007, 21:54 ] |
| Tytuł: | Wykrywka na depozyty |
Z uwagi na to ze na polach w mojej okolicy robi sie coraz "tloczniej" pomyslalem o szukaniu zakopanych depozytow,choc to zdaje sie ciezka praca.Jesli zapal nie minie mi do wiosny chcialbym kupis jakis prosty sprzet ktory by sie do tego nadawal.Przy okazji pytanko do kolegow ktorzy sie w tym specjalizuja-jak gleboko?Mnie udalo sie trafic trzy razy-przypadek,szukalem czegos innego,we wszystkich trzech trafieniach zakopane ok. pol metra pod ziemia. |
|
| Autor: | graf_zero [ poniedziałek, 3 września 2007, 22:10 ] |
| Tytuł: | |
można wiedzieć jaką wyrywką ?? co do szukania depozytów myślałem o tym, żeby w tym celu nabyć Garretta Cx z ramą... |
|
| Autor: | Mayormayor [ poniedziałek, 3 września 2007, 22:21 ] |
| Tytuł: | |
Czesc.Chodze z Ace 250-dotychczas zwykle po polach,cos takiego jak "Garrett Cx z ramą... " odpada,powinno byc tanie i gleboko siegac :) .W mojej okolicy jest mnostwo opuszczonych poniemieckich gospodarstw,nawet cale ulice na ktorych budynki zostaly zniszczone lub rozebrane zaraz po wojnie.Troche sie w tych miejscach pokrecilem,gdzie niegdzie widac slady kopania,ale mysle ze jeszcze sporo mozna by z ziemi wyciagnac... |
|
| Autor: | SiD [ wtorek, 4 września 2007, 00:01 ] |
| Tytuł: | |
Osobistego doświadczenia w depozytach nie mam, ale z tego co opowiadali ludzie, depozyty zakopywane są na ogól na tyle płytko, że biorąc pod uwagę ich wielkość, wykrywane są prawie każdym rozsądnym wykrywaczem, również ACE. Są wyjątki, ale trzeba wiedzieć gdzie takich szukać. Pozdrawiam |
|
| Autor: | Wojtek [ wtorek, 4 września 2007, 00:09 ] |
| Tytuł: | |
graf_zero napisał(a): można wiedzieć jaką wyrywką ?? co do szukania depozytów myślałem o tym, żeby w tym celu nabyć Garretta Cx z ramą... Szczerze mówiąc rama jest zbyteczna. Depozyty o, których mowa wcale tak głęboko nie leżą. Z moich doświadczeń wynika, że przeważnie depozyty leża na głębokościach nie przekraczających pół metra. Teoretycznie nawet kanarek by sięgnął, ale i tak potrzeba czegoś mocniejszego. Robiłem kiedyś mały test z bańką zakopaną na pół metra. Kanarek nie widział jej. Wróciłem w to samo miejsce tym razem z Rutusem Solarisem i ten bez problemu zajęczał na bańkę, także sprzęt na depozyty nie musi być super głęboki - wystarczy coś ze średniej półki (oczywiście patrzę tu pod kątem kasy - bo inaczej to polecał bym coś z wyższej półki gdzie lepiej się pracuje dzięki pomocy bardziej rozbudowanych układów identyfikacji przedmiotu zalegającego w glebie) Cytuj: Czesc.Chodze z Ace 250-dotychczas zwykle po polach,cos takiego jak "Garrett Cx z ramą... " odpada,powinno byc tanie i gleboko siegac Ace jest za słaby na depozyty :( a jak coś taniego to Jabel z mega dużą cewką :666
A tak poważnie to zależy ile masz PLNów do wydania. Jak coś w granicach 1500 - 2000 to szukaj czegoś ze stajni Łajtsa. |
|
| Autor: | Mayormayor [ środa, 5 września 2007, 17:16 ] |
| Tytuł: | |
Dzieki za sugestie,pewnie sie zdecyduje na Rutusa Solarisa moze jeszcze tej jesieni :).Wrazenie troche topornych robia te pokretla,przelaczniki{jakby rodem ze wczesnej wersji Miga-19-wersja exportowa do Mongoli},ale ludzie go chwala...Pozdrawiam. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|