Teraz jest czwartek, 16 maja 2024, 07:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: zima,głęboki zakop
PostNapisane: sobota, 11 grudnia 2010, 21:19 
Offline
Klucznik z Klucz

Dołączył(a): piątek, 10 listopada 2006, 20:23
Posty: 479
Lokalizacja: 32-310 Klucze
Podyskutujmy,zakopałem kanister alu na 1 m w piasku i (na standart cewce),bo na takiej glębokosci są zakopywane konkrety. DFX,ExplII,F75 na dyskryminacji ani nie pisknąl.Do wszystkich detektorow byli doswiadczeni operatorzy(kilka lat).Kanister ruski.
Klucznik z Klucz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: sobota, 11 grudnia 2010, 21:28 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 2 maja 2009, 01:25
Posty: 1615
Lokalizacja: Londyn
chlopie EX2 SE Etrac z SEF 15x12" nad takim celem by mnie z kamaszy wyrwal i czesciowa utrata sluchu gwarantowana


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: sobota, 11 grudnia 2010, 22:42 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 2 lipca 2006, 12:44
Posty: 114
Lokalizacja: Gostyń
Moim W5900 na dynamiku z dyskryminacją powyżej 3,5, kopałem aluminiowe monety PRL z głębokości nawet do 30 centymetrów, to nie widzę przeszkód żebym nie sięgnął tego kanistra.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: sobota, 11 grudnia 2010, 22:57 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): środa, 9 kwietnia 2008, 12:37
Posty: 653
Coś już było wczesniej na forum o problemach z namierzaniem dużych, aluminiowych przedmiotów. Trzeba by było poszukać. Ja dawno temu, jak testowałem nowo zakupionego Whites'a zobaczyłem, że przy pewnych (niestety nie zapisałem) ustawieniach duży aluminiowy gar nie był widoczny. Ale po zmianie nastaw (które były w miarę dobre i fajnie pokazywały drobnicę) było już ok. Więc coś musi być na rzeczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: sobota, 11 grudnia 2010, 23:30 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): wtorek, 1 czerwca 2004, 15:31
Posty: 3672
DZIAD napisał(a):
Podyskutujmy,zakopałem kanister alu na 1 m w piasku i (na standart cewce),bo na takiej glębokosci są zakopywane konkrety. DFX,ExplII,F75 na dyskryminacji ani nie pisknąl.Do wszystkich detektorow byli doswiadczeni operatorzy(kilka lat).Kanister ruski.
Klucznik z Klucz


dziadek a może po prostu zapomniałeś gdzie zakopałeś :D

sorry nie mogłem sie powstrzymać :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: sobota, 11 grudnia 2010, 23:31 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 2 lipca 2006, 12:44
Posty: 114
Lokalizacja: Gostyń
taganka napisał:
Ja dawno temu, jak testowałem nowo zakupionego Whites'a zobaczyłem, że przy pewnych (niestety nie zapisałem) ustawieniach duży aluminiowy gar nie był widoczny.


A może nagrałeś film, lub fotki zrobiłeś chętnie bym zobaczył i na pewno wszyscy użytkownicy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: sobota, 11 grudnia 2010, 23:38 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): środa, 9 kwietnia 2008, 12:37
Posty: 653
O tu http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=79412&p=461449&hilit=aluminiowy#p461449 było w wątku o tekneticsach, ale też w nawiązaniu do innych wykrywaczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: sobota, 11 grudnia 2010, 23:57 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 2 lipca 2006, 12:44
Posty: 114
Lokalizacja: Gostyń
Oczywiście czytałem, ale nic nie ma o twoim nowo zakupionym White's i teście na aluminiowym garze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: niedziela, 12 grudnia 2010, 15:15 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 5 września 2005, 20:12
Posty: 226
Należy problem rozdzielić dwa problemy:
1. Czy wykrywacz przy mniejszej odległości wykrywa duży przedmiot aluminiowy?
Np. Delta 4000 przy pewnych ustawieniach nie wykrywa [nowy "markowy" standard narzucany poszukiwaczom?]
2. Czy wykrywacz ma problem z wykryciem przedmiotu o powierzchni kanistra w gruncie zakopanego na głębokości 1m.

Jeżeli zadajecie jakieś pytanie, to usystematyzujcie problem, a nie łączcie dwóch problemów na raz.

Uważam, że dla głębokich zakopów należy używać trybu statycznego [lub pseudostatycznego] bez dyskryminacji. Wykrywacze zachodnie czyli angielskie, amerykańskie i australijskie czyli typowe dynamiki nie są konstruowane do głębokich zakopów[!] tylko do zagubionych przedmiotów metalowych. I do tego celu są doskonałe. U nich nie było działań wojennych typu I i II WŚ!
Generalizując, problem Dziada to jest jego osobisty problem, bo użył do swojego eksperymentu niewłaściwych wykrywaczy. To tak jak próbować galopować koniem pociągowym. Poza tym, Dziad nie sprawdził wcześniej, czy na mniejszej głębokości wymienione wykrywacze wykrywają duże aluminium.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: niedziela, 12 grudnia 2010, 15:27 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 7 października 2002, 00:00
Posty: 647
dfx na mixie widzie cel żelazny tej wielkosci na metrze ,co do alu powinno byc nawet lepiej . nie ma efektu maskowania duzego alu -najwyzej włacza sie overload.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: niedziela, 12 grudnia 2010, 20:04 
Offline
Klucznik z Klucz

Dołączył(a): piątek, 10 listopada 2006, 20:23
Posty: 479
Lokalizacja: 32-310 Klucze
Tez dalbym sobie łeb urwac ze moj F 75 to namierzy z silnym sygnalem,bo przeciez byle balustradę bierze na disk z 180 cm.Zbudowałem sobie poletko doswiadczalne w lasku ,mam taki tunel plastikowy na 1 m i Alu kanister ledwo,ledwo.A Kolega ten co ma DFX juz kilka lat (ten co ma buty 50 rozmiar-znacie go),to dopiero to wziąl na duzej cewce,tez cieniutko.A Kolego C H Y popróbuj Minela napisz jakie ustawienie?.Podobnie jest z duzym cedzakiem miedzianym,co ma setki dziurek,ledwie poł metra.
Ogólnie to mi chodzi o Wasze doswiadczenia z głębokimi przedmiotami-jak chodzilem z PI to conieco zgarnąlem a teraz jako monetkowiec ostatnie 3 lata to cieniutko
Klucznik z Klucz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: niedziela, 12 grudnia 2010, 20:14 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): czwartek, 3 sierpnia 2006, 12:50
Posty: 339
Lokalizacja: Brodnica
A można by sprawdzić jak się zachowa TM 808 na tym alu kanistrze?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: niedziela, 12 grudnia 2010, 20:22 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2006, 19:49
Posty: 717
Najlepiej, jakby Dziad mógł porównać zasięg na coś identycznej powierzchni jak ten kanister, ale z innego materiału i porównać sygnały.
Nie zapominajmy też, że świeżo zakopane przedmioty, czy nawet takie zakopane rok, czy 2 lata temu, to nie to samo, co przedmioty leżące w ziemi od 100 czy 500 lat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: niedziela, 12 grudnia 2010, 20:30 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 maja 2005, 20:00
Posty: 224
W podanym przez Taganke linku wypowiadałem się w sprawie Prizma .Jak również tego że manierke carską widzi dopiero z 10cm.W dwa tygodnie póżniej wyjąłem w lesie z prawie 50 cm carski aluminiowy zapalnik, bardzo duży, chyba 150 mm bez mosiężnego grzybka.Byłem tym bardzo zaskoczony jako że wcześniej brałem udział w tamtej dyskusji.Nie wiem jak to wytłumaczyć ale wydaje mi się że ma to związek z masą albo inaczej ciężarem celu.Jeżeli kanister byłby monolitem czyli nie byłby pusty,to każdy z wymienionych sprzetów go wykryje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: zima,głęboki zakop
PostNapisane: niedziela, 12 grudnia 2010, 21:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Kiedyś pociągnąłem F75 zakop składający się z kilku aluminiowych menażek i kociołków z ok. 80cm. Sygnał urywał uszy - na skali dobrze ponad 80. Oczywiście dźwięk czytelny, jednoznaczny.

Myślę, że gdyby zakop był na metrze, bez problemu bym go znalazł.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL