Teraz jest wtorek, 10 grudnia 2019, 19:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Niemcy
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2016, 21:41 
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

-warlock- napisał(a):
Ale w ladzie Branderburg nie ma takiego zakazu.

jeżeli wiesz lepiej to napisz chyba na tym polega dyskusja .
a nie zadajesz pytania na które znasz odpowiedzi napisałem " nie wiem czy to prawda"

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2016, 21:57 
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

hehe tu mnie złapałeś.
Ok. Umawiamy się, że ja przestanę zadawać pytania, na które odpowiedź już znam. Ty natomiast każdą następną, swoją wypowiedź rozpoczniesz od słów "Nie wiem czy to prawda".
Pasuje? :D

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2016, 22:01 
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

http://www.gutefrage.net/frage/ist-die- ... nd-erlaubt
Poczytaj

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2016, 14:45 
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Witam.
Pracuję sezonowo w Niemczech, i miałem okazję pospacerować z wykrywaczem po niemieckich polach (oczywiście za zgodą właściciela).
Moje spostrzeżenia są takie:
Dużo tzw. rolniczych śmieci czyli połamane, pourywane części maszyn rolniczych oraz fakt, że niemieccy rolnicy używają dużo chemii na polach.
Jeżeli trafi się ciekawa znajda, jest bardzo zniszczona przez opryski i nawozy sztuczne.
Pozdrawiam :)

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2016, 16:25 
Starszy Kapral
Starszy Kapral

do ub roku pracowałem w Bawarii - tam za pozwoleniem właściciela nie ma żadnych problemów w sprawie poszukiwań , z wyłączenie stref chronionych , parków przyrodniczych

znajdy sa znalazcy i właściciela terenu , jedynie ,,starożytności ,, należy zgłaszać , ale o ile wiem to za te są wypłacane ,,znaleźne ,,

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: niedziela, 14 lutego 2016, 15:48 
Chorąży
Chorąży

świetna dyskusja dziękuje wszystkim za cenne informacje.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 23 maja 2016, 10:11 
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Cytuj:
-warlock- napisał(a):
Ale w ladzie Branderburg nie ma takiego zakazu.

Zle coś wyczytałeś.

W Branderburgii jest całkowity zakaz kopania z detektorem.Kary duże.Nie radze.Z pola i lasu ganiają leśnicy.Nieraz podarują nieraz nie.Koledze z forum podarowali raz zadrugim razem trafił na tego samego leśnika .Grzywna i sprzęt zabrali.Piszę o Berlinie i okolicach.Ogólnie niemiaszki to kapusie i wszędzie sa ,tu rowerzysta tam biegają .A są tacy co ze stolikiem i krzesłami idą na pole posiedzieć z rodziną :D .Wszędzie nosa wtykają.Jak znasz niemiecki to się wytłumaczysz tu i tam.I to nie zawsze.

Cytuj:
Witam.
Pracuję sezonowo w Niemczech, i miałem okazję pospacerować z wykrywaczem po niemieckich polach (oczywiście za zgodą właściciela).
Moje spostrzeżenia są takie:
Dużo tzw. rolniczych śmieci czyli połamane, pourywane części maszyn rolniczych oraz fakt, że niemieccy rolnicy używają dużo chemii na polach.
Jeżeli trafi się ciekawa znajda, jest bardzo zniszczona przez opryski i nawozy sztuczne.
Pozdrawiam :)

W Berlinie i okolicach też bida.Dużo odłamków i resztek po flarach.
W lasach co innego ale ryzyko jak pisałem powyżej.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 23 maja 2016, 19:33 
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Nie mylę się.
JEDYNYM Landem, w którym wprowadzono całkowity zakaz używania detektorów jest Schleswig-Holstein.
Dlaczego to wiem? Ponieważ się tym interesuję i niestety mieszkam właśnie w SH.

Prawo dotyczące poszukiwań detektorem metalu jest w każdym Landzie inne i mniej więcej zbliżone do prawa polskiego. Poszukiwania ZABYTKÓW jak i przeszukiwanie terenów objętych ochroną archeologiczną jest zakazane. Oczywiście interpretacja prawa ze strony archeologów i detektorystów jest różna. Jednakże poszukiwanie metalowych obiektów, które nie są zabytkami, jest dozwolone (za wyjątkiem SH - tu należy posiadać zezwolenie, od lutego 2015, kiedy wprowadzono absolutny zakaz używania detektorów i zmieniono kwalifikację czynu z wykroczenia na przestępstwo.)

http://www.detektorforum.de/smf/rechtli ... randenburg

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 23 maja 2016, 19:50 
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Mylisz się i to grubo.Mieszkam w Brandenburgii od 2004 i wiem co pisze.Wejdź na niemieckie fora to się przekonasz co jest grane tutaj.Jest zakaz i tyle .Byłem w urzędach i głupa paliłem ze to i tamto i nic nie wskórasz.Trzeba mieć pozwolenie którego nie dostaniesz .Są tacy co maja ale to niemiaszki po znajomości pewnie.Jeżeli chcesz dam ci priva do kolegi który tu mieszka niedaleko mnie w Berlinie to ci napisze co go spotkało i ile razy gonili nas z pola.Ale widzę że z tego co piszesz to słabo się tematem interesujesz.Chyba że ja czegoś nie wiem i mnie zaskoczysz.Jeżeli tak podaj jakieś fakty.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 23 maja 2016, 19:53 
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Link masz w poście wyżej. :P

Praxis:
Was bedeutet das nun für das Hobby „Sondeln“? Mit einem Satz:

„Dieses Hobby ist auch in BRB vollkommen legal, wird aber durch diverse denkmalschutzrechtliche Vorschriften begrenzt.“

Das muss klar gesagt werden: Jeder, der in BRB sondeln möchte, darf dies machen. Ihr braucht keine Nfg zum Suchen. Nur wenn ihr nach BD sucht / grabt oder innerhalb von BD / GSG aktiv werden wollt, benötigt ihr eine "Nfg". Niemand ist gezwungen, sich der unwürdigen Praxis der Denkmalschutzbehörde zu unterwerfen und „Qualifizierungskurse“ mitzumachen, nur auf „ausgewählten Flächen“ zu gehen, andere Sondengeher zu denunzieren, seine Foren-Accounts preiszugeben oder das erste Jahr nur ohne Sonde suchen zu dürfen. Eine Nfg hat eigentlich zum Ziel, auf BD und innerhalb GSG nach BD zu suchen. Eben, um in den geschützten Flächen aktiv zu werden! Nur innerhalb dieser Flächen ist ernsthaft mit dem Entdecken von BD zu rechnen – auf den anderen Flächen geht die Chance, BD zu entdecken, praktisch gegen Null. Außerhalb der geschützten BD- und GSG-Flächen stellt jegliche Suche grundsätzlich ein sozialadäquates Verhalten dar, das sogenannte „erlaubte Risiko“. Dies bedeutet, dass die Chance, BD zu entdecken, an diesen Stellen einem geringfügigen Gefahrengrad unterliegt bzw. die Suche überwiegend einen anderen - erlaubten - Nutzen verfolgt, nämlich dem Suchen nach nicht-BD.

http://www.detektorforum.de/smf/rechtli ... randenburg

Tłumaczyć nie będę, tłumacz google powinien dać radę. Jeśli będziesz miał jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 23 maja 2016, 21:11 
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

warlock- NIE MASZ RACJI.
Jestem z Brandenburgii i tu kopac NIE WOLNO!!!
[ jak i w Berlinie ktory jest osobnym Landem]
A prawo w swoim rejonie znam.

Wkleiles tu NAM gadke z niemieckiego forum,w którym jakiś nadęty bufon pisze bzdury.

W samym Berlinie z tego co wiem zostało do dzis wydane tylko 9 pozwoleń na używanie piszczałek PO LEGALU. [Berlin i Brandenburgia].
2 posiadaczy takiego papierka znam osobiście.
I jak by ktoś takowy papierek chciał to może zapomnieć.
Najpierw niemieckie obywatelstwo z meldunkiem w Ber lub BRB jak kto woli.
To tyle z mojej strony.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 23 maja 2016, 21:31 
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

http://bravors.brandenburg.de/de/gesetze-211719#9

Skoro znasz prawo w swoim rejonie w/w link jest Ci znany.
Byłbyś tak uprzejmy i podał paragraf, który zakazuje poszukiwań detektorem metalu w Landzie Brandenburg.
Samo twierdzenie nie wystarczy, trzeba je poprzeć paragrafem.
Proszę więc o jego odnalezienie i zacytowanie.

I proszę, przestań pisać o pozwoleniach. Nfg jest potrzebne jeśli chce się szukać przedmiotów zabytkowych, bądź przeszukiwać obszary objęte ochroną zabytków.
Nie ma to nic wspólnego z domniemanym zakazem poszukiwań z użyciem detektora metalu.

Czekam na wskazanie paragrafu, który potwierdzi Wasze twierdzenie o istnieniu zakazu.
Doskonale wiem, że nie znajdziesz, ale szansę powinieneś dostać.
Do dzieła więc!!!

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: poniedziałek, 23 maja 2016, 22:06 
Chorąży
Chorąży

Witam
super dyskusja a ja postaram się w najbliższym tygodniu przekopać z Niemca okolice Hanoweru..
ktoś ma doświadczenia ? wrzucę po powrocie lub nie :( info na forum
Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: wtorek, 24 maja 2016, 12:16 
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Cytuj:
Do dzieła więc!!!

Ej.Kolego,nie podniecaj się tak :D
Obsypałeś watek paragrafami oki.To teraz napisze ci oraz kolegom z forum jak wygląda praktyka w Berlinie i Brandenburgii.
Jak wejdziesz na pole bez pytania to zaraz masz rolnika lub rolnika z policją.Chodzenie po domach i pytanie czy możesz wejść na pole to kompletna strata czasu. Na polu i w lesie nawet nie wiesz skąd zjawa się leśnik ,kilka razy wjechał na pole terenówką.Każdy ale to każdy z nich powiedział nam zanim coś wyjaśnialiśmy że w Branderburgii jest zakaz szukania detektorem metali.
Koledze któremu zabrano detektor się stawiał to zatrzymali wykrywacz i sprawa w sądzie.To jest praktyka!
Więc czas wyjść w teren kolego i się przekonać na własnej skórze tutaj na miejscu w Berlinie i okolicach.
Jak się nie przekonasz tu na miejscu to gadka z tobą nie ma sensu.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: wtorek, 24 maja 2016, 17:35 
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Kolego Warlock w\w link dotyczy
Gesetz über den Schutz und die Pflege der Denkmale im Land Brandenburg (Brandenburgisches Denkmalschutzgesetz - BbgDSchG)
czyli tlumaczac na POLSKI-
zbior przepisow i paragrafow dotyczących ochrony i konsewacji zabytkow w landzie Brandenburg.
I nie znajdziesz tu zadnego paragrafu dotyczącego hobbystycznego używania lub nie piszczałki.
Tym bardziej ja go nie bede szukal.
Sa 4 landy w Niemczech gdzie możesz to po legalu robic.I na pewno nie jest to Brandenburgia.
Widze ze znasz się na paragrafach lepiej niż sami Niemcy...
Poczytaj np.to co pisze Tytus albo inni koledzy po fachu na niemieckich forach.

NO COMMENT :usta

Odpowiedz z cytatem  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]