Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 17:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: poniedziałek, 7 lipca 2014, 19:13 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 22 lipca 2012, 22:51
Posty: 491
Lokalizacja: ZPL
Tak wygląda, był od razu czyściutki po wyjęciu z piasku. Ma jakąś próbę, ale nawet pod powiększeniem nie potrafię jej odcyfrować. Ale jest raczej wysokiej próby bo w niektórych miejscach jest mocno wytarty, czyli miękki. Ma wygrawerowaną datę 6-1-72. Najlepsze, że poszedłem śladem za czyszczarką, sygnał był jak od zrywki, ale taki trochę dłuższy i praktycznie był z 2 cm pod piaskiem. Czyli trochę głębiej i czyszczarka by go zgarnęła.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: wtorek, 16 września 2014, 22:09 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2005, 23:25
Posty: 799
Lokalizacja: warszawa
Poniżej kilka fotek z Costa Brava. Kilka porannych wyjść około 3 godzinnych dało jakieś 80 euro. Oczywiście trafiły się też nasze klimaty - 20 i 50 groszy. Dodatkowo wyszedł na którejś fotce konflikt rosyjsko-ukraiński (10 kopiejek ukraińskie i 1 rubel rosyjski). Po ilości Rosjan widać było, że nie posłuchali Putina i nie wspomagali nowych rodaków na Krymie, tylko dawali zarobić Katalończykom. Pierwszy raz trafiłem też banknot (zupełnie przypadkowo, było kilka drobniaków i ułamany kawałek suwaka, dzięki któremu wymacałem to 5 euro). Konkurencja dość duża, miejscowi chodzili głównie na garettach a turyści różnie (rozmawiałem z holendrem z tesoro) ale najbardziej wymiatał jeden koleś z e-trackiem (zaczynał około 21-ej, nie wiem o której kończył ale nad ranem o 5-tej odcinek plaży gdzie chodził był prawie pusty).


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: środa, 17 września 2014, 09:41 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2014, 11:46
Posty: 1987
Trzeba zwracać uwagę czy plaża nie jest prywatna mogą, być problemy,miałem tak w Włoszech - skończyło się na udzieleniu informacji, że rzeczy zostawione na plaży trzeba zgłaszać w hotelu. Ciekawe jak zapiszczała przy banknocie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: środa, 17 września 2014, 09:47 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 6 sierpnia 2013, 18:48
Posty: 575
Lokalizacja: Kraków
kawon30 napisał(a):
Pierwszy raz trafiłem też banknot (zupełnie przypadkowo, było kilka drobniaków i ułamany kawałek suwaka, dzięki któremu wymacałem to 5 euro).


Czytamy uważnie Kolego rom57, nie tylko oglądamy obrazki :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: środa, 17 września 2014, 22:18 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2014, 11:46
Posty: 1987
Czytałem, to była przenośnia do wrażeń poszukiwacza (nie pamiętam czy piątki maja wklejoną srebrną taśmę) :zb


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: środa, 17 grudnia 2014, 12:45 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 22 lipca 2012, 22:51
Posty: 491
Lokalizacja: ZPL
Kanarek (250) na plażach Teneryfy jest cienki jak barszcz. W piasku plażowym zasięg max 5 cm. Myślę, że to z powodu dużej ilości magnetytu. Chodziło mi się okropnie. Gdyby nie to, że "moja" plaża Paraiso była dziewicza to bym zaklął. Ale efekty na szczęście też były. Łącznie znalazłem 700 peset (23 sztuki w 1, 5, 10, 25, 50 100 i jednej 200) przy rozpiętości wiekowej od 1959 do 1999. Chodziłem też trochę po plaży Fanabe. Tam głównie Euro ale też już musiały trochę poleżeć bo 90% było strasznie skorodowanych i dodatkowo prawie wszystkie były na 10m2 (może kiedyś stał tam bar?) gdzie siedziałem 3 godziny i wybierałem je z pośród masy gwoździ i wkrętów. A tak to albo plaża przeszukana, albo nic nie zgubili, albo kanarek nic nie widział.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: środa, 28 października 2015, 20:46 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 22:36
Posty: 185
Dostałem w prezencie wyjazd na Gran Canaria.
W związku z zagranicznymi relacjami kolegów, mam pytanie dotyczące przewozu wykrywacza. Czyli rozumiem, że bezstresowo. Dodam, że przewoziłem w bagażu podręcznym do Włoch pro pointera i nikt mnie nie pyta co to za "wibrator"...może się wstydzili hehe. Teraz zabiorę do Hiszpanii dodatkowo wykrywkę.
Proszę o podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: środa, 28 października 2015, 21:09 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 6 marca 2011, 15:43
Posty: 1531
Lokalizacja: Planeta Ziemia
na Teneryfie bez stresu...a plażowy posterunek Policji przy Playa de Las Teresitas nastawiony pozytywnie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: środa, 28 października 2015, 21:33 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 22:36
Posty: 185
Dzięki Krystian.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: środa, 28 października 2015, 22:39 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 6 marca 2011, 15:43
Posty: 1531
Lokalizacja: Planeta Ziemia
daj znać jak rezultaty...i badź miły i przyjazny...a na pewno bedzie ok!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: środa, 28 października 2015, 23:19 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 22 lipca 2012, 22:51
Posty: 491
Lokalizacja: ZPL
maro_1955 napisał(a):
Dostałem w prezencie wyjazd na Gran Canaria.
W związku z zagranicznymi relacjami kolegów, mam pytanie dotyczące przewozu wykrywacza. Czyli rozumiem, że bezstresowo. Dodam, że przewoziłem w bagażu podręcznym do Włoch pro pointera i nikt mnie nie pyta co to za "wibrator"...może się wstydzili hehe. Teraz zabiorę do Hiszpanii dodatkowo wykrywkę.
Proszę o podpowiedzi.


A który region Gran Canarii?

Z moich doświadczeń Hiszpania (plaże) jest bezproblemowa.

Ja mam nadzieję, że pojawię się trochę za ponad miesiąc na Fuerteventurze. Ale jakoś nie liczę na wielkie łowy, bo w tym miejscu są tylko 2 hotele i wieeeeeeeeeeelka plaża dookoła.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 16:55 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 22:36
Posty: 185
W grudniu będę w San Agustin.
Tam raczej wszyscy są mili i przyjaźni(no chyba że ziomale), to dlaczego ja miałbym być niemiły.
Wykrywacz zabrać do bagażu podręcznego,czy spokojnie spakować do zwykłego?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 18:29 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 22 lipca 2012, 22:51
Posty: 491
Lokalizacja: ZPL
Dużo osób wozi w podręcznym, ale ja jeżdżę z kanarkiem to mi nie szkoda go włożyć do głównego. Zawsze (do tej pory 3 razy) nie było z nim problemu.
W San Agustin plaża jest ciemna, czyli może mieć też trochę magnetytu. Pewnie nie będzie tak kiepsko jak na Teneryfie, ale to już zobaczymy jak Twój sprzęt się sprawi. Zawsze możesz pojechać na wydmy Maspalomas. Tam nawet bez wykrywacza stare pesety można było zbierać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: środa, 16 grudnia 2015, 15:26 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 22 lipca 2012, 22:51
Posty: 491
Lokalizacja: ZPL
Tym razem grudniowa Fuerteventura.
Piaszczysta plaża i tylko dwa hotele. Dawno nikt na niej nie szukał, bo sporo monet już mocno skorodowanych. Byłem 6 poranków między 5 a 7 rano. Pierwszy dzień rewelacja, a potem każdego dnia coraz słabiej. Plaża ogromna (tak z 1 km z leżakami). Każda kupka to osobny dzień plus razem zebrane inne (poza euro) monety i kilka kolczyków. Poza tym dawno się tyle meteorów nie naoglądałem. Jednego nocnego poranka 6 razy. Jeden fajne eksplodował na niebie jak fajerwerk. A ja przecież głównie patrzyłem pod nogi :lol: . Słońce wschodziło koło 7.40


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hiszpania
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 19:27 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 22 lipca 2012, 22:51
Posty: 491
Lokalizacja: ZPL
Tym razem kwietniowa Majorka. A konkretnie efekt poszukiwań z kilku plaż z okolic Cala Millor. Plaże były oświetlone. Poszukiwania jak zwykle u mnie w godzinach od 5 do 7 rano. Dzieci się w hotelu budziły koło 7.30, a o 8 było już śniadanie :) .
Zaskoczeniem była 5 złotówka, oraz stosunkowo duża ilość starych hiszpańskich monet. Niektóre były wybite jeszcze za Franco.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL