Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 07:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poszukiwania na Litwie
PostNapisane: środa, 3 marca 2004, 12:46 
Offline
Lew morski

Dołączył(a): wtorek, 9 września 2003, 12:54
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Czy ktos moze mi pomoc - interesuje mnie prawo i praktyka jesli chodzi o poszukiwania na terenie Litwy -jest tam wiele miejsc nt. ktorych jest sporo danych, relacji itp dostepnych w Polsce - np. ja mam tam tez rodzine.Moze juz ktos probowal tam kopac(jak znam zycie to "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! tak) i podzielilby sie doswiadczeniami - moze naiwnie mysle, ale dzieki dlugiej okupacji sowieckiej mozliwosci wykopow wczesniej byly tam b. ograniczone to tez moze wiecej sie tam uchowalo?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 marca 2004, 12:53 
Offline
Lew morski

Dołączył(a): wtorek, 9 września 2003, 12:54
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Halo! Halo! Jest tu jeszcze ktos??? Nie wierze zeby nikt nie kopal na Litwie - pewnie wszyscy sie czaja. To mam prosbe do doswiadczonych w kopaniu zagranica w ogóle, o podzielenie sie swoimi uwagami - dzis znalazlem troche nt. kopania w Rosji, wczesniej na Ukrainie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 marca 2004, 15:56 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 00:00
Posty: 1363
Lokalizacja: Gliwice
ja też czekam na odpowiedź na Twoje pytania, Pit. Wybieram się na Litwę latem na jakieś 2 tygodnie i ... well, na pewno zabieram wykrywkę. Jak jest z legalnościa kopania tam ... przyznam, że zakładam, że kopać nie wolno i że będę się musiał ukrywać. Ale jeśli ktoś oświeci mnie wiadomoscią, że nasi wschodni sąsiedzi wprowadzili prawa np. na wzór brytyjski i wykopki są tam legalne to, nie zmieniając planów, ucieszę się :666

za to jeśli znalazłes cos na temat kopania na Ukrainie (gdzie też się wybieram) i w Rosji (tak perspektywicznie myśląc) to podziel się wiedzą, proszę. Proponuję żebys albo zamieścił te informacje w dziale "prawo a poszukiwania" lub rosze o mail/priw.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 marca 2004, 21:51 
Offline
Lew morski

Dołączył(a): wtorek, 9 września 2003, 12:54
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Sluchaj - moja wiedza glownie z sieci - jesli chodzi o Ukraine to ladne opowiadanie bylo zamieszczone na naszym portalu, choc mimo nielegalnosci ktos kiedys na chacie chwalil sie ze przywiozl mg w bagazniku(przemycil) i ze tam to sa super miejsca. Ja tam bylem ostatnio 17 lat temu - coprawda, nie na wykopkach ale nie polecam jakichkolwiek kontaktow z tamtejsza milicja. Jesli chodzi o Rosje - to dzis czytalem wypowiedz kolegi " Szwagra" na ktoryms z forow - pisal o mozliwosci wspolpracy z tamtejszymi grupami poszukiwawczymi(rejon Petersburga) a jesli chodzi o Litwe to masz jakies konkretne namiary czy wykrywka to tak przy okazji?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 marca 2004, 08:46 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 00:00
Posty: 1363
Lokalizacja: Gliwice
:) co do Ukrainy, to jeżdżę tam od czasu do czasu, ale raz tylko byłem z wykrywką (której zreszta nie miałem czasu nawet użć- no, może z 5 dołków na przełęczy użockiej, ale bez sukcesów).

Na Litwe wybieram sie latem na rowarze więc wykrywkę zabieram "przy okazji". Jestem na etapie wymyślania trasy i na pewno będe patrzył na miejsca historycznych zdarzeń. (kuszą mnie niemieccy spadochroniarze i podwileńskie walki grupy gen Stahel'a z AK w 1944 ). Myślałem najpierw o podróży wzdłóż Niemna, z tym, że boję się, że Niemen za brudny do pływania, więc teraz zastanawiam się bardziej nad jeziorami między granicą a Wilnem. Ot, wycieczka krajoznawcza.

Myślałem też, żeby zahaczyć o pierwszowojenne okopy na wschód od Wilna, wspomina o nich także Guderian (generał, nie uczestnik Forum PS :) ), ale to już chyba na Białorusi... Jezioro Narocz ... mogłoby byc fajne miejsce... jeszcze spojrze na mapy... (może by tak pojechac wzdłóż przedwojennej granicy polsko-litewskiej?)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 marca 2004, 10:07 
Offline
Lew morski

Dołączył(a): wtorek, 9 września 2003, 12:54
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Szkoda, ze taki dlugi wyjazd planujesz bo ja to nie mam szans tak sobie wyskoczyc w lato...teren obiecujacy bardzo - tylko co z tym prawem??? A jak Ci szlo na Ukrainie - moze napiszesz troche?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 marca 2004, 13:25 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 00:00
Posty: 1363
Lokalizacja: Gliwice
Tak jak pisałem, na Ukrainie byłem na rowerze i jakoś sie tak złożyło, że nie miałem czasu szukać. Włączyłem wykrywkę tylko na chwile na przełęczy Użockiej - parę łusek, coś a la grot (?) i nic więcej bo juz ciemno było. Może z 5 dziur. Potem jeszcze przy zjeździe na Zakarpacie włączylismy wykrywke przy wysadzonym schronie bojowym. A tam- jak to przy wysadzonym schronie- kupa złomu pt. odłamki, zbrojenia etc. W koncu trafiliśmy na jakąs rure (?)/ Lufę (?) --- może pod 20 cm średnicy. Głęboko, może z metr. Kopaliśmy dłuższy czas, ale w końcu (mieliśmy tylko jedna łopatke- nawet nie saperkę) daliśmy spokój.

Z perspektywy czasu trochę żal, że nie pokopaliśmy więcej, bo byliśmy w naprawde ciekawych miejscach - przejechaliśmy na rowerach cała granice polsko-ukraińska po ichniejszej stronie- od Szacka na północy do Velkyj Bereznyj (czy jak mu tam) na południu (przejście ze ukraińsko-słowackie). A miejsc po drodze multum. Kiedys może zamieszczę (jeśli Robi sie zgodzi) troche więcej zdjęć. Na razie w Galerii są moje fotki z Waręża.

Co do Litwy w tym roku, to ... ale to juz wysle na priw. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL