Teraz jest poniedziałek, 29 grudnia 2025, 00:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kopanie za Odra
PostNapisane: piątek, 20 kwietnia 2007, 23:53 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 29 kwietnia 2006, 19:53
Posty: 703
Czy ktos wie jak wyglada sprawa poszukiwan u naszych zachodnich sasiadow?Podobno w roznych landach przepisy roznia sie,jak z tym jest w Brandenburgi?Co z ew wwiezieniem wykopanych przedmiotow do kraju?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 kwietnia 2007, 18:11 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 29 kwietnia 2006, 19:53
Posty: 703
No nie wiem,albo nikt nie kopal ,albo wszyscy jeszcze siedza?? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 07:36 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): środa, 28 września 2005, 13:49
Posty: 2401
Lokalizacja: Arschbackenhausen
Witam , pozdrawiam .

Nie jestem obcykany co do przepisow w Brandenburgii ale trosze o Hessen i Rheinlandpfalz ( Hesja i Nadrenia-Palatynat ) moge wspomniec .
Kopanie w parkach ( krajobrazowych , ... ) i strefach ochronnych jest zakazane ( znak trojkatny z zielona obwodka i ptaszkiem ) , kopanie w poblizu stanowisk archeo ( exploatowanych lub nie ) jest zakazane - tracisz wykrywke a zyskujesz problemy , kopanie za materialami niebezpiecznymi i ich posiadanie - przyjazn z prokuratorem . Kopacz powinien byc zarejestrowany :kolko i kazde znalezisko z okresu przedwojennego powinno byc zglaszane ( zwlaszcza dotyczy to b.starych artyfaktow - Cesarstwo Rzymskie , epoka Brazu itd. ) .
Przyznaje , ze nie wszystkie warunki spelniam bo nie wiem gdzie sie zarejestrowac ale z usmiechem rozmawiam z ludzmi (??) , ktorzy mnie przylapia i cierpliwie odpowiadam na pytanka - nikt jeszcze :cop nie wezwal .
Ostatnio wdarlem sie do lasu prywatnego i niechcacy "sploszylem" drwali z pilami , ktorzy robili przerwe - pogadalismy , pokazalem co dotychczas znalazlem i zapytalem o droge . W drodze powrotnej przyczail mnie wlasciciel lasu i byl lekko zdziwiony a zarazem zaciekawiony fantami - jednak niektorzy niemcy sa ludzmi i nie gryza :1 .

Zastanawia mnie jednak bardzo dlaczego skoro maja takie "dobre" przepisy to widuje duzo nozy z brazu , fibulek , czesci amunicji i monet ( raj dla Elnio ) na pchlich targach ?

Pozdrawiam - Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 23:06 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 29 kwietnia 2006, 19:53
Posty: 703
Dzieki saper3791 za informacje,chyba sobie daruje,troche szkoda ,do wioski po drugiej stronie rzeki mam o rzut saperka.Jest tam pare ciekawych miejsc.Pozdrawiam.Marek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL