Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 15:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 czerwca 2005, 21:11 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Jankos - przepraszam ale nie zauważyłem Twojego wcześniejszego postu :skromny
Na Karaibach niestety nie byłem :n a mój komentarz odnośnie plaż tyczy się właściwie każdej plaży na której kąpią się zachodni turyści.. Do tego dochodzą wypłukiwane czasem fanty z wraków floty "Spanish Main" i inne atrakcje ;) A to że nie widać "konkurencji" lepiej rokuje ewentualnym znaleziskom. Ja sobie zresztą nie wyobrażam siebie bez sprzętu w takim miejscu.. Jeszcze do tego piraci.. Mmmm... :jump Od dawna planuję już taki "zawodowy" wypad ale to wymaga jeszcze trochę przygotowań..

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 czerwca 2005, 21:53 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 24 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 964
Witam.
VW - ja podtrzymuje swoją opinię.
Dokładanie sobie nieporęcznego sprzętu, który na dodatek wzbudzi sensację na każdym lotnisku uważam za robienie sobie niepotrzebnego kłopotu w kilkutygodniowej wyprawie. Realna jest też utrata sprzetu poprzez konfiskatę - i trudno będzie polemizować z policjantem lub celnikiem który jej dokona bo to naprawdę nie Europa.
Widzę tylko jedną możliwość swobodnego poruszania się po wyspach z wykrywką - na wyczarterowanym jachcie, co jest zresztą najlepszą i najtanszą formą podróżowania w tamtym regionie.

Pozdrawiam - jankos.
P.S. Większość plaż na których leżeli bogaci zachodni turyści, na wyspach na których byłem należała do hoteli - osoby postronne raczej nie miały tam wstępu. Na tych dzikich, na których ja plażowałem tłoku raczej nie było.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 czerwca 2005, 22:42 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Nie zgodzę się bo jeżeli mogą zabrać w samolocie to mogą to samo zrobić na jachcie, który także od czasu do czasu jest sprawdzany. Poza tym jest kwestia po co się tam jedzie bo jeśli tylko na wypoczyn to jasne że lepiej sobie odpuścić. Jak juz powiedziałem, ja nie wyobrażam sobie wakacji bez poszukiwań (zwłaszcza na Karaibach) i wybierając się tam można wcześniej zasięgnąć informacji w konkretnych ambasadach i konsulatach. Tam gdzie wykrywacza wwieźć nie wolno można go z pewnością kupić na miejscu. Co do poszukiwań w prywatnych hotelach to zetknąłem się z tym problemem w innych częściach świata i jeśli zwrócisz się kulturalnie i podkreśliśz że będziesz szukał poza godzinami plażowania a przy okazji usuniesz śmieci z plaży, to zwykle się zgadzają. Zresztą, szukanie na karaibskiej plaży to tylko odpoczynek bo prawdziwe skarby wciąż tam czekają na swoich odkrywców :1

Pozdrawiam

VW


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 czerwca 2005, 20:37 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 24 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 964
VanWorden,
z jachtu Ci nie zabiorą - sprzęt najwyżej trafi do depozytu na okres pobytu na wyspie.
Jeśli przylecisz samolotem, to nawet jeśli zamiast konfiskaty również wykrywka trafi do depozytu, łatwo może się okazać że w czasie odlotu depozyt będzie niedostępny. Samo życie.
Co do kupienia wykrywki na wyspie - podziwiam Twój optymizm :666
Być może jest to możliwe na Kajmanach czy Barbadosie które są najbardziej zamerykanizowane - ale tam gdzie ja byłem, a więc na T&T, Grenadzie, St. Vincent i całych Grenadynach możesz o tym zapomnieć.
Więcej polemizować na ten temat z Tobą nie zamierzam - jak widzę należysz do tych którzy zawsze wiedzą lepiej!

Pozdrawiam - jankos.
P.S. Szary Wilku - za taką cenę jaką podałeś w poście możesz mnie wpisać na listę wyjazdową na 10000000% jeśli będą wolne miejsca ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Prawo W Anglii, Szkocji i na Karaibach
PostNapisane: piątek, 1 lipca 2005, 14:36 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 21 kwietnia 2005, 23:38
Posty: 248
Jestem teraz w anglii -mam z soba wykrywke i zaplanowalem juz pierwszy wypad :)
W gazecie natrafilem na ciekawy artykol:
TU JEST SPECJALNY WYDZIAL POLICJI W KAZDYM REGIONIE ZAJMUJACY SIE WSPOLPRACA Z POSZUKIWACZAMI I SCIGANIEM TYCH NIEUCZCIWYCH -PRZEGLADAJA NA BIEZACO WSZYSTKIE GIELDY, STRONY I FORA POSZUKIWACZY CZESTO SIE ZA NICH PODAJAC - TOTALNA INWIGILACJA :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL