Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 07:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prawo w Szwecji (?)
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2004, 09:32 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 27 czerwca 2004, 16:00
Posty: 1613
Witam szanowne grono !
Proszę osoby zorientowane o przybliżenie tematu poszukiwań z użyciem wykrywki w Szwecji - jadętam pod koniec lipca na miesiąc i chciałbym zabrać ze sobąsprzęcik :)
Czy samo posiadanie , lub też posługiwanie się takim wynalazkiem nie jest tam zabronione ?.
Pozdrawiam i liczę na pomoc


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2004, 17:12 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 2 października 2002, 00:00
Posty: 312
Lokalizacja: Mazowsze
Od razu mowie, ze nie wiem jak jest z wykrywkami ale na ryby mozesz tam isc gdzie chcesz i lowic lowic lowic co chesz :D
a sztuki plywaja tam piekne...
Jakby ci zabrali wykrywke to kup wedke, sadze jednak, ze nie powinienes miec problemow, bo to kraj ludzi wolnych...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2004, 18:35 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 27 czerwca 2004, 16:00
Posty: 1613
Witaj !
Niestety już wiem , że samo posiadanie wykrywacza w Szwecji jest nielegalne :(
a co do wędki to podstawa - Szwecja to raj dla wędkarzy i myśliwych !
Pozdrawiam i dzięki za info .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2004, 19:41 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 31 stycznia 2004, 20:44
Posty: 445
Lokalizacja: Szczecin
Nie całkiem masz rację METEORIT. Faktem jest , że Szwecja jak i cała Skandynawia jest rajem dla wędkarzy , wiem bo prawie całą przemierzyłem w pogoni za okazami od Danii poprzez Bornholm, Szwecję i Norwegię aż za koło podbienowe i Lofoty . Prawda jest taka , że prawie każda woda ma swojego właściciela i on dyktuje warunki. Wód dostępnych do wędkowania bezpłatnie jest niewiele (tych godnych uwagi ) Informacje o wodach są w każdym sklepie wędkarskim. Bezplatne na pewno jest wędkowanie w morzu z łodzi, z brzegu też jest różnie, bo na na Bornholmie pozwolenie takie kosztuje 100 koron (na rok ). No ale to nie portał wędkarski. Nawet gdybyś miał tam "po cichu" pomyszkować z wykrywką to i tak byłby kłopot znaleźć odpowiednie miejsce ponieważ np. w Norwegii tylko 2 % powieżcni jest wykorzystywaney rolniczo , reszta to skała bądź lodowiec. Plaży z piaskiem też ciężko znaleźć. Podobnie , chociaż trochę lepiej jest w Szwecji .Jednak należy pamiętać o tym, że kraje te słyną z rud żelaza i innych metali ( również ciężkich) , których na pewno sporo jest w glebie. Ciekawe jak radziły by sobie z tym wykrywki. :que :que :roll: :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2004, 19:48 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 27 czerwca 2004, 16:00
Posty: 1613
Dzięki !
Skutecznie wyleczyłem się z pomysłu zabrania wykrywki do Szwecji :D
A co do wędkowania to chętnie bym pomoczył kija - więc gdzie mam się dowiadywaćo możliwość wędkowania ?
Pozdro !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 lipca 2004, 16:28 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 17 lutego 2003, 01:00
Posty: 485
Dario napisał(a):
Dzięki !
A co do wędkowania to chętnie bym pomoczył kija - więc gdzie mam się dowiadywaćo możliwość wędkowania ?


Może w kółku łowieckim?

A tak przy okazji, czy my miesiąc temu nie rozmawialiśmy też o Tobie?:

viewtopic.php?t=5244


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 lipca 2004, 19:02 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 27 czerwca 2004, 16:00
Posty: 1613
Otóż kolego sylur chuba pomyliłeś adresy !
Zarejestrowałem się na tym forum 27 czerwca a więc jestem tu 6 dni - a to , że mam wiele czasu i napisałem więcej postów od Ciebie nie powinno wzbudzaćw Tobie tylu emocji -Następnym razem dobrze sprawdź dane i je porównaj a potem snuj swoje nietrafione domysły !
Z poważaniem Dariusz W.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 lipca 2004, 09:03 
Offline
Administrator Honorowy
Administrator Honorowy

Dołączył(a): środa, 27 marca 2002, 01:00
Posty: 3264
Dario, nie denerwuj się. To, że się zarejestrowałeś później nie ma nic do rzeczy do tamtej dyskusji - wtedy rozmawialiśmy o osobach, które nadmiernie produkują posty, co z tym zrobić itp. Twój przypadek jakoś tak - jak widzisz - podpada pod to zjawisko, dlatego sylur zwrócił Ci uwagę... Tamten mail miał też być niejako ostrzeżeniem dla osób, które się nadmiernie produkują. Również i dla osób przyszłych. :bat Przypominam też, że w pewnym sensie obowiązkiem dla nowych członków forum jest przeczytanie archiwum - to proste, aby poznać forum, zasady obowiązujące czy poruszone już tematy. :comp Bardzo często okazuje się, że nowe osoby pytają o tematy wielokrotnie już wałkowane. Nie wszyscy mamy ochotę czytać setny raz np. posta "Co kupić na monety za 1000 złotych", a tym bardziej na niego odpowiadać. Rzeczy niezwiązane z tematem też średnio nas interesują... :roll:

Acha - sylur nie ma Ci za złe, że napiszesz więcej od niego i będziesz miał wyższą rangę - on, jak i wielu innych nie zawsze ma ochotę i czas czytać posty nadmiernie wyprodukowane, niejako na siłę. Wyrażenie się sylura o Tobie: "A tak przy okazji, czy my miesiąc temu nie rozmawialiśmy też o Tobie?" miało Ci dać delikatnie do zrozumienia, żebyś sobie przeczytał ten wątek i się zastanowił, czy do Ciebie też się on nie odnosi... ;)

I nie unoś się tak szybko - wyluzuj, nie daj się ponosić emocjom. :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL