Teraz jest środa, 17 kwietnia 2024, 01:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Francja Drome zameczki
PostNapisane: poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 15:00 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 1 listopada 2003, 16:36
Posty: 494
Lokalizacja: Poznań
Cześć !

Za 2 tygodnie moja wykrywka będzie robić w dolinie rzeki Drome na południu Francji. Na wzgórzach widać z daleka różne ruiny ale wiem że francuzi potrafia sobie robić jaja i budują sztuczne obiekty dla turystów. Dojście do takich gruzów z drogi zajmuje czasem ze 2 godziny a czas będzie ograniczony (winobranie). Czy we francuskim internecie można sprawdzić które obiekty mają jakąś historię a które są imitacją ? Chodzi o 30 km odcinek rzeki pomiędzy Crest a Die. Doliną Drome maszerowały rzymskie legiony na Brytanię i do dzisiaj podczas zbiorów winogron można bez wykrywki znaleźć stare monety. Sam bym sprawdził ale znam chyba nie ten francuski :)


Dzięki i Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 15:52 
Offline
Templariusz

Dołączył(a): niedziela, 24 lutego 2002, 01:00
Posty: 111
Lokalizacja: Zduńska Wola
Z mojego podwórka powiem, że w Die stał kiedyś zamek Templariuszy.
Jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej to myślę, że w dwa, trzy dni dowiem się.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 16:15 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 1 listopada 2003, 16:36
Posty: 494
Lokalizacja: Poznań
Byłoby super !!!

Znasz Die ? Ja całkiem nieźle chociaż nigdy się tam nie kręciłem z wykrywką. Są fajne ruiny w Saillans, Pontaix (moja baza wypadowa) St. Croix; inne widziałem z daleka ale nóg mi było szkoda. Wzdłuż rzeki jest całkiem dobrze widoczny starożytny szlak kurierski z czasów rzymskich.
Napisz co znajdziesz a ja pochwale się fantami na początku października.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 września 2004, 19:45 
Offline
Templariusz

Dołączył(a): niedziela, 24 lutego 2002, 01:00
Posty: 111
Lokalizacja: Zduńska Wola
Z tego co udało mi się ustalić na szybko:

- Die było własnością Templariuszy na poły z Cystersami, znajdował sie tam folwark, mały zameczek i kościół p.w. Najświętszej Marii Panny (jak większość kościołów Templariuszy), które były własnością Templariuszy oraz opacstwo Cysterskie dziś prawdopodobnie w rękach prywatnych. Die podobno nie rozbudowało się bardzo więc jest szansa, że będziesz mógł kopać na terenie dóbr Zakonnych :D

- Pontaix w okresie od X do XVI w. było faktycznym centrum strategicznym regionu (ze względu na obserwacyjny donzon), tu właśnie krzyżowało się większość szlaków dzisiejszego departamentu Drôme.

Resztę będę dopisywał sukcesywnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 września 2004, 21:53 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 1 listopada 2003, 16:36
Posty: 494
Lokalizacja: Poznań
Według tego co twierdzi mój znajomy Jean Francois Poulet Pontaix w dawnym tłumaczeniu znaczyło "Bród przez rzekę".
Faktycznie przełęcz tu ma około 100-120m szerokości i spora strażnica łatwo kontrolowała przejście. Jest tu sporo częściowo zasypanych pomieszczeń podzamcza. Trochę dziwnych ruin znalazłem w sąsiedniej wsi Barsac, też wyglądają na jakiś punkt kontrolny. Jeśli pogoda dopisze to dam fotki Die z masywu Glandasse (2040m). Mam to na kamerze ale jakość kiepska. Co do Die to nie wiem czy część kompleksu Templariuszy nie stanowił kościół na rynku, nadal jest czynny chociaż wygląda na niemożebnie stary.
Jeszcze jako ciekawostkę powiem że w małych miejscowościach kilkusetletnie opuszczone budynki można kupić od państwa za 1 euro, pod warunkiem niezmieniania zewnętrznej architektury. Byłem światkiem jak belgowie kupowali 2 sąsiednie kamienice za 2 euro. Teraz jak już jesteśmy w unii to my chyba też możemy, tylko ten język opanować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 września 2004, 18:24 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 1 listopada 2003, 16:36
Posty: 494
Lokalizacja: Poznań
Tak obecnie wygląda Die, zaznaczyłem fragment moim zdaniem będący dawnym terenem Templariuszy. Jak widać szukanie raczej odpada.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 września 2004, 18:27 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 1 listopada 2003, 16:36
Posty: 494
Lokalizacja: Poznań
A tak Pontaix, widać ruiny strażnicy. Śladów jakiegokolwiek kopania nigdy nie znalazłem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL