Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 06:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bulgaria i poszukiwania
PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2010, 10:26 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 12:15
Posty: 31
Wybieram sie na wakacje do Bułgarii i mam pytanie jak wygladaja sprawy z poszukiwaniami w tym kraju.
Czy mozna chodzic z wykrywka po plazy (bo to glownie mnie interesowac bedzie) lub lesie czy drogach ? Moze ktos wie cos na ten temat jak to jest u nich ?

Nie znalezlem nic na ten temat wiec prosze o jakies info lub linki.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2010, 11:37 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Nie sądze, żeby w ambasadzie wiedzieli ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2010, 14:00 
Offline
Złosliwy Nieludzki Doktor

Dołączył(a): piątek, 15 marca 2002, 01:00
Posty: 2242
Bałkany są dosyc problematyczne chyba jeśli chodzi o poszukiwania z wykrywkami, Bułgaria to trochę to wschodni kraj a z drugiej strony już EU....trzeba uważać


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2010, 14:08 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2006, 16:00
Posty: 864
Z tego co zauważyłem to uprzejma rozmowa i "10 ojro" załatwia większość problemów...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2010, 14:50 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 12:15
Posty: 31
Generalnie to i w Polsce wożę w samochodzie flaszeczkę na takie ewentualności :))

Ciekawy jestem jak to prawnie jest rozwiązane w Bułgarii, czy tak jak u nas czy możne łagodniej podchodzą do tematu - możne ktoś wie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2010, 14:51 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 13 lipca 2009, 12:57
Posty: 99
Ostatnio byłem za komuny. ;)
Ale z tego co obserwuję, to lokalna rzesza poszukiwaczy skarbów (a właściwie rozkopywaczy dla zarobku), stopniowo zraża do siebie wszystkich.
Do tego władza sieje odpowiednią propagandę. Można więc zarobić widłami na cudze konto.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 lutego 2010, 10:32 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 12:15
Posty: 31
Co to sie narobiło, tutaj wiezienie, tam widły w plecy czy to nie mozna sobie joz spokojnie pokopac a jak cos znajdziesz to to legalnie oddac do muzezum tak zebys i ty coz z tego mial i panstwo ..ech.. do dupy ta polityka im wiecej zamordyzmu tym wiecej nielegalnosci bedzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 marca 2010, 02:35 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 8 sierpnia 2009, 18:16
Posty: 45
witam ja tutaj mieszkam w Bułgari i powiem że niemożna kopać tak samo jak w Polsce ale sami wiecie kopiemy hehehe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 marca 2010, 12:50 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): niedziela, 3 grudnia 2006, 17:47
Posty: 449
Lokalizacja: WhiteStok
Witam
Bedac dwa lata temu w Sozopolu, popijajac popoludniowe piwko na balkonie zobaczylem człowieka wracajacego z plazy z wykrywka na ramieniu ;) tak jakby szedl sobie z mopem :) nasze zdumienie było duże, gdyż u nas raczej nie chodzi sie z wykrywka uczeszczanymi ulicami, a jesli juz to maskuje sie ten fakt :) Dodam tylko, ze na tej plaży były prowadzone badania archeologiczne ;) ale archeolodzy w soboty nie pracuja.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 marca 2010, 23:30 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 23 kwietnia 2004, 18:15
Posty: 770
Lokalizacja: Polska
Bułgaria to kraj kopaczy, przynajmniej taki był. Wszystkie co bardziej znaczące stanowiska archeologiczne są regularnie walone przy pomocy traktorów i koparek. Tam na osadniczych terenach nie podnosi się jakiś pojedynczych denarków albo połamanych fibulek tylko konkretne fanciory. Jeżeli jakaś wieś leży przy dużym stanowisku to kupę luda ma w niej wykrywacze. Piękny obrazek znajoma archeo mi opowiedziała - dziadek uczy wnuczka machać małym wykrywaczem na stanowisku. Jakiż piękny pomost międzypokoleniowy. A jednak dialog jest możliwy ;) Tutaj trochę więcej o szabrownikach http://www.bulgaricus.com/forum/viewtopic.php?id=4573.
Znajoma Bułgarka opisała swój rodzimy kraj jako gniazdo korupcji, przestępstw, syfu politycznego i generalnie bez rewelacji cywilizacyjnej.

Pozdrawiam,
Ardengard


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 kwietnia 2010, 16:30 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 8 sierpnia 2009, 18:16
Posty: 45
masz racje tak właśnie jest kopią koparkami na miejscach arheologicznych i nikt sie tym nie zajmuje hehehe ale czasami robią naloty na takich kopaczy i wtedy ciężko bywa.ogólnie to niemożna kopać inni mówią że można ale co znajdziesz to musisz oddać takie tam głupoty jak kopie i niemiałem do teraz problemu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 23:42 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 10 września 2004, 08:38
Posty: 169
Lokalizacja: Gliwice
Witam. Myślę, że mówienie o kopaniu na stanowiskach takich jak np. Sozopol, czy Nesebar to lekka przesada, choć jak zerkniecie na zdjęcia to pewnie się przerazicie tak jak ja, robiąc te zdjęcia. Myślę, że im dalej od kurortów tym spokojniej. Na plażach proponuję uważać, bo mogą być pod "nadzorem" lokalnych ... "przedsiębiorców". Ja osobiście wypatrzyłem jedynie trochę ceramiki w ziemi. Pozdrawiam - Jasiu.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bulgaria i poszukiwania
PostNapisane: czwartek, 21 stycznia 2016, 11:11 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 19:14
Posty: 534
Temat stary ale odświeżam.
Rodzina wysyła mnie w wakacje na "wypoczynek" w Bułgarii. Chciałem sobie pochodzić po plażach (nigdzie więcej) bo w miejscu nie wysiedzę - opalanie się , pływanie to nie moja bajka.
Czy ktoś wie jak tam wygląda sytuacja - czy nikt na plaży nie czepia się, czy da się sprzęt przewieźć samolotem?

Jeśli ktoś tam był ze sprzętem to poproszę o opinie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bulgaria i poszukiwania
PostNapisane: czwartek, 21 stycznia 2016, 11:59 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Trochę poczytałem opinie miejscowych (znam bułgarski). Sporo osób szuka na plażach, ale nie wszędzie jest różowo.
Generalnie lepiej nie rzucać się w oczy, czyli albo dzika plaża, albo o zmroku. Policja zatrzymuje rzadko, ale lepiej ich unikaj. Problemy mogą być zwłaszcza ze strony miejscowych - podobno na wielu plażach poszukiwacze mają teren rozdzielony na odcinki i jeżeli wejdzie ktoś obcy, to gonią, niszczą sprzęt albo wzywają policję. Brzmi śmiesznie, ale jak znam Bułgarię, to zupełnie możliwe. Co do policji - sprawy w sądzie nikt ci nie założy, ale doraźną grzywnę mogą wlepić (200-500 euro), a cudzoziemcowi to nawet bardzo chętnie.
Poza tym upewnij się, że nie ma tam stanowiska archeologicznego - zazwyczaj są znaki po bułgarsku i angielsku.

Powodzenia! Daj znać, jak ci poszło.

P.S. 1. Gdyby przypadkiem policja chciała ci jednak skonfiskować patyk, dadzą ci do podpisania dokument o dobrowolnym oddaniu tegoż. W żadnym przypadku nie podpisuj!
2. Jeżeli policja znalazłaby przy tobie cokolwiek wyglądającego zabytkowo, będziesz miał duże problemy.
3. Bułgarska policja jest w jakichś 90% skorumpowana i przyjmuje mniejsze i większe łapówki. Oczywiście niczego nie sugeruję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bulgaria i poszukiwania
PostNapisane: czwartek, 21 stycznia 2016, 23:49 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 19:14
Posty: 534
Dzięki za te uwagi. Ja zabytków nie chcę szukać, interesuje mnie tylko rekreacja na plaży żeby nieco wyparował nadmiar alkoholu all inclusive :)
Jadę do Nessebar jeśli dobrze pamiętam, jest nieco plaż, rejon też historyczny więc obawy mam żeby ktoś nie przyczepił się

Fajnie jakby wypowiedział się ktoś kto tam był z z wykrywką na plażach


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL