Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 14:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ukraina
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2011, 12:38 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 9 grudnia 2006, 14:55
Posty: 324
Lokalizacja: Bełchatów/Kraków
Będą przez ostatnie kilka dni na Ukrainie natknąłem się na stary, już nie zamieszkały dom z zabudowaniami i oto co w nich było. Szkoda tylko że dom był zamknięty i nie dało się do niego wejść bo myślę że na strychu i w piwnicy kilka ciekawych rzeczy można by było znaleźć :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2011, 13:57 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): wtorek, 28 grudnia 2010, 00:41
Posty: 1930
Sieczkarnia klasa :1 pasowała by do mojego skansenu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2011, 14:12 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 9 grudnia 2006, 14:55
Posty: 324
Lokalizacja: Bełchatów/Kraków
pawel47 napisał(a):
Sieczkarnia klasa :1 pasowała by do mojego skansenu :)


No ja myślę że sieczkarnia to i na chodzie była. Wszystkie te rzeczy ładnie wyglądały by w Polsce :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: sobota, 27 sierpnia 2011, 08:15 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 07:32
Posty: 4
Witam,

Na UA takich opuszczonych domów na wsiach jest dużo i coraz więcej (taka tendencja) - nikt już do nich nie wróci ludzie uciekają ze wsi, zresztą za pare setek $ kupisz taki domek.
Ja jeszcze nie posiadam wykrywacza ale w przyszłości wybiorę się na UA na skarby, mam znajomych kresowiaków na Podolu wiem że warto bo wiele rzeczy podczas rewolucji poszło w ziemię..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: sobota, 27 sierpnia 2011, 11:57 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 9 grudnia 2006, 14:55
Posty: 324
Lokalizacja: Bełchatów/Kraków
paskuda napisał(a):
Witam,

Na UA takich opuszczonych domów na wsiach jest dużo i coraz więcej (taka tendencja) - nikt już do nich nie wróci ludzie uciekają ze wsi, zresztą za pare setek $ kupisz taki domek.
Ja jeszcze nie posiadam wykrywacza ale w przyszłości wybiorę się na UA na skarby, mam znajomych kresowiaków na Podolu wiem że warto bo wiele rzeczy podczas rewolucji poszło w ziemię..


Ja też dostałem kilka ciekawych informacji od miejscowych. Jest tylko jeden problem...granica :) Jeśli znajdziemy coś większego, a zrobią nam przeszukanie samochodu to lipa. Ja rozumiem jakieś monetki, medaliki to przejdą pochowane po kieszeniach. Ale coś większego to już nie za bardzo. A z tego co słyszałem u nich jest takie prawo że nie można wywozić z Ukrainy rzeczy które mają więcej niż pięćdziesiąt lat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: sobota, 27 sierpnia 2011, 13:44 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 9 lipca 2010, 18:01
Posty: 746
Ja we Lwowie spedziłem 3 lata (studia :D ) i wracam za tydzien na kolejny rok. Ogolnie prawo jest dosc specyficzne i nie mozna przewozic rzeczy, ktore nie tylko sa antykami itp ale nawet sa podobne. Mowie to dlatego, ze znajoma (50 na karku) miala problem z obrazem kupionym za 100zł na straganie. Obraz byl nowy, tzn malowany przez sprzedawce. Na granicy wmawiano jej, ze to przemyt, sztraf iitp
Ponad to wykrywacz jest tam uznawany za sprzet wojskowy i moze zostac zarekwirowany

POLECAM poczytac to

http://www.poszukiwanieskarbow.com/arty ... dyseja.htm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: środa, 31 sierpnia 2011, 19:54 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 07:32
Posty: 4
Z granica to niestety jest loteria, jak wyjeżdżasz to ukraińscy celnicy raczej nie przeszukują dokładnie, ale nasi już są dokładniejsi, przeważnie patrzą pod kątem papierosów i alkoholu.
Najlepiej chyba jednak wracać z Ukraińcami , Ukrainiec inaczej patrzy na Ukraińca zarówno na granicy jak i na drogach..
Ale że wykrywacz to urządzenie wojskowe i mogą zarekwirować to już mi się nie podoba, bo Ci celnicy lubią robić ludziom pod górkę i mają chyba jakąś satysfakcję gdy mają nad Tobą władzę...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: czwartek, 1 września 2011, 00:11 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 9 grudnia 2006, 14:55
Posty: 324
Lokalizacja: Bełchatów/Kraków
Jak się dowiedziałem to od ponad roku już tam nikt nie mieszka jak umarł właściciel i teraz stoi zamknięty. Niby ktoś go odziedziczył ale z tego co się dowiedziałem to jakaś babiczka z 80-tką na karku. A ten równiutki trawnik to złudzenie. Po prostu mój "nowy" aparacik robi takie ładne zdjęcia :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: czwartek, 1 września 2011, 10:25 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 12 kwietnia 2009, 12:31
Posty: 285
Ta kosiarka to może kozy od sąsiada :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: czwartek, 1 września 2011, 14:46 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 2 sierpnia 2007, 18:54
Posty: 771
Lokalizacja: Podziemie
pajda napisał(a):
Ja we Lwowie spedziłem 3 lata (studia :D ) i wracam za tydzien na kolejny rok. Ogolnie prawo jest dosc specyficzne i nie mozna przewozic rzeczy, ktore nie tylko sa antykami itp ale nawet sa podobne. Mowie to dlatego, ze znajoma (50 na karku) miala problem z obrazem kupionym za 100zł na straganie. Obraz byl nowy, tzn malowany przez sprzedawce. Na granicy wmawiano jej, ze to przemyt, sztraf iitp
Ponad to wykrywacz jest tam uznawany za sprzet wojskowy i moze zostac zarekwirowany

POLECAM poczytac to

http://www.poszukiwanieskarbow.com/arty ... dyseja.htm



A moze jednak nie jest tak źle, skoro produkują cewki NEL i mają sieć sklepów z tym sprzętem. A skarby tam są ogromne szczególnie te po scytach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: piątek, 2 września 2011, 12:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 13 października 2009, 14:56
Posty: 1095
Lokalizacja: Warszawa
A może kolego ta "babiczka z 80-tka na karku",skoro odziedziczyła gospodarstwo,to byłaby zainteresowana także tym co jest na strychu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: poniedziałek, 5 września 2011, 18:46 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 9 lipca 2010, 18:01
Posty: 746
Produkują i mam namiary i cennik (mogę pomóc w kupnie cewki-wystawie na alledrogo). Tak jak mowie próbowałem się dowiadywać i wykrywka jest traktowana jako sprzęt wojskowy. Ja nie chce ryzykować podobnej historii do tej z linku


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL