Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 23:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 20. 09
PostNapisane: niedziela, 22 września 2013, 12:09 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 16 lipca 2009, 23:03
Posty: 981
kolego Zdzicho :) to "zapomniał" wygląda dla mnie jak literka "V" - w napisie otokowym jest wytarta, wciśnięta pomiędzy głowę byka a "C" - widoczna w jakości - "S" w SOL, a trochę lepiej od niej wygląda "G" w MAG :) A z "O" w SOL można by zrobić resztkę trójki, albo brzuszek "5" ... Nie wymyślajmy na siłę odmian :za Oczywiście destruktów, "kwiatków" pewnie jest dużo... ale tych ewidentnych.

Żeby inaczej wypowiedzieć się na temat monetki, trzeba by pooglądać zdjęcia, a najlepiej monetkę na żywo pod różnymi kątami, nie tylko "z lotu ptaka". Ale moje oczy tam jednak widzą zarys "V"...

Co do monetki javal66

Cytuj:
Najbardziej popularna boratynka z Oliwy.Porównaj R4 z katalogu z twoją ,szczególnie głowę króla

Cytuj:
Jak sama nazwa wskazuje "podręczny"katalog z istoty swojej obejmuje najbardziej istotne i charakterystyczne odmiany


A więc skoro wiadomo, że to bardzo rzadka odmiana z takim ułożeniem napisu w otoku, to przy nim głowa z popularnej odmiany musi być większą ciekawostką. Nie można wrzucić jej pomiędzy zwykłe popularesy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 20. 09
PostNapisane: niedziela, 22 września 2013, 15:06 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4409
Się nie rozumiemy.Kolega ma najbardziej popularną odmianę Oliwy.Ale z ciekawostką.Widać,że mincerzowi się pomyliło,bo C walnął na kropce z braku miejsca,którego jest sporo po MAG.Tak się zdarza np.z datą: 166,663,albo w REX E jest odwrotnie
i inne tego typu pomyłki./słynne IOANN/Ale to nie są żadne odmiany.Każdy wie,że trudno znależć dwie identyczne boratynki.
Przy tych monetkach w zasadzie to norma.Czy jest rzadka? Oczywiście,bo podobne błędy częste nie są.Podobnie rzadka jest z datą 163 lub innym błędem,że o destruktach nie wspomnę:trzy pogonie na monecie,5 głów króla itd.Każda to jednostkowy przypadek.Uważam,ze za to R nie ma,bo inaczej,to każda boratynka na R zasługuje z racji ręcznego wykonania.Takie jest moje zdanie,ale masz prawo oczywiście uważać inaczej.Z boratynkowym pozdrowieniem :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 20. 09
PostNapisane: niedziela, 22 września 2013, 16:53 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 16 lipca 2009, 23:03
Posty: 981
zdzicho napisał(a):
Się nie rozumiemy.Kolega ma najbardziej popularną odmianę Oliwy.Ale z ciekawostką.Widać,że mincerzowi się pomyliło,bo C walnął na kropce z braku miejsca,którego jest sporo po MAG.


Nie to żebym się mądrzył- nie o to chodzi, ale np kropka przed "1" też wchodzi na pole podstawy tej cyfry - nie wiem jak były wbijane na krążek i w jakiej kolejności dlatego sam fakt mnie interesuje :) Czyli jej dokładniejsze położenie 2mm bliżej czy dalej nie ma tu większego znaczenia- po prostu jest.

a co do boratynki z katalogu to większe zdjęcie:


Na tej katalogowej R4 "." jest wbita trochę dalej, ale również łączy się z literą "C". Ciężko nawet na dużym zdjęciu to wyłapać. No ale nawet autor uznał, że jest - no bo rzeczywiście jest. Jakby mincerz chciał klepnąć inną odmianę to nie przenosiłby łącznego "DUC" za głowę byka, tylko by to rozdzielił za wczasu.

To tylko wymiana poglądów Zdzicho i opinii - na luzie :) , czasem zestawiając je można dojść do nowych wniosków :za . z kolekcjonerskimi pozdrowieniami! :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 20. 09
PostNapisane: niedziela, 22 września 2013, 17:32 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4409
Fajnie by było gdyby heniek sie wypowiedział za co jest R4.Jako początkujący zbieracz przyjmę z pokorą opinię specjalisty :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL