Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 22:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 19:58 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2012, 18:50
Posty: 294
Po ubiegłotygodniowej "łezce" przyszła kolej na talarka. Pierwszy raz (powiedzmy prawdę) tej jesieni, wczesnym rankiem spotkałem szron na trawie, ale poranek był cudowny ( zdjęcie ). I jak tu nie kopać. Dzsiejszy wynik, to 67 moniaczków, najwięcej boratynek, groszów Augusta, no i talarek, z którego się cieszę. Relaks SUPER :8) , a i wynik nie najgorszy. Na zdjęciach dzisiejszy zbiór ( jeszcze nie czyszczony ) i "cosie", tj. wszystko inne, co nie trafiło na złom. Pozdrawiam! :lol:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 20:02 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 7 października 2011, 22:17
Posty: 277
Duuużo fancików, gratulacje :1
p.s. pokaż wreszcie tego talarka ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 20:04 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 6 lutego 2012, 21:06
Posty: 1684
Lokalizacja: Od Kociewia aż po Minehead (UK)
U mnie na Kociewiu również dzisiaj o poranku zaliczyłem pierwszy przymrozek :ups: Człowiek nie przyzwyczajony do zimna ,więc łapki kostniały...ale kiedy słoneczko wyszło to szybko sie ociepliło.
U mnie dzisiaj bez większych efektów monetkowych:jedno sreberko pruskie 3 grosze i solidek gdański plus parę fenioli.
Szału nie było ,dupy nie urywa .
Tak na marginesie to ub mnie z boratynkami to nie jest tak wesoło jak w waszych rejonach.
Pozdro z Kociewia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 20:06 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2013, 09:38
Posty: 170
Zbiór pokaźny ale gdzie ten talarek?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 20:08 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): wtorek, 4 czerwca 2013, 21:49
Posty: 964
witam gdzie te sreberko pozdrawiam :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 20:08 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 6 lutego 2012, 21:06
Posty: 1684
Lokalizacja: Od Kociewia aż po Minehead (UK)
papudrak22 napisał(a):
Zbiór pokaźny ale gdzie ten talarek?

...koledze chyba chodziło o część talara :roll: ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 20:12 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2012, 18:50
Posty: 294
Coiner napisał(a):
papudrak22 napisał(a):
Zbiór pokaźny ale gdzie ten talarek?

...koledze chyba chodziło o część talara :roll: ;)


Dokładnie. Czepiacie się za słówka! ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 20:16 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): środa, 14 grudnia 2011, 21:22
Posty: 427
Pięknie obfite pole . :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 20:27 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): środa, 24 marca 2010, 18:06
Posty: 259
Lokalizacja: manamana
24/ talarka ładny, widać na foto :8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 20:30 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 15 kwietnia 2012, 19:24
Posty: 49
Poletko widać, że sypie. Gratuluję.
Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie.
Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 20:33 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): środa, 24 marca 2010, 18:06
Posty: 259
Lokalizacja: manamana
Lucim napisał(a):
Poletko widać, że sypie. Gratuluję.
Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie.
Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej.

już nie sypie :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: niedziela, 8 września 2013, 20:47 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Talar "znalazl sie" w Bytomiu... :1


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: poniedziałek, 9 września 2013, 08:11 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 10:45
Posty: 7
Lucim napisał(a):
Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie.
Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej.


Gdyby monetki z 'moich' pól były w takim stanie... :roll:

Gratulacje fantów, talarek świetny, ciekawe kiedy upoluje swojego. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: poniedziałek, 9 września 2013, 10:29 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2012, 23:54
Posty: 209
No gratulacje Kolego :1 , jest czego pozazdrościć :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony
PostNapisane: poniedziałek, 9 września 2013, 14:58 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2012, 18:50
Posty: 294
plgkb napisał(a):
Lucim napisał(a):
Poletko widać, że sypie. Gratuluję.
Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie.
Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej.

już nie sypie :lol:


Dla wyjaśnienia, dlaczego kolega tak napisał ? ( byliśmy tam razem ). Pole zostało zasiane, więc wykopki zostały "zawieszone", co nie znaczy, że moniaków tam nie ma i kiedyś tam nie wrócimy. W końcu ja znalazłem 1/24 talarka, on, na tym samym polu, znalazł "kawałek" grosza gdańskiego Zygmunta II Augusta ( jest w ID ), więc należy spodziewć się tylko czegoś więcej. I z tą nadzieją oczekuję kolejnego wypadu w te strony. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL