https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Jest sreberko - dzionek zaliczony
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=126&t=117429
Strona 1 z 2

Autor:  andy65 [ niedziela, 8 września 2013, 19:58 ]
Tytuł:  Jest sreberko - dzionek zaliczony

Po ubiegłotygodniowej "łezce" przyszła kolej na talarka. Pierwszy raz (powiedzmy prawdę) tej jesieni, wczesnym rankiem spotkałem szron na trawie, ale poranek był cudowny ( zdjęcie ). I jak tu nie kopać. Dzsiejszy wynik, to 67 moniaczków, najwięcej boratynek, groszów Augusta, no i talarek, z którego się cieszę. Relaks SUPER :8) , a i wynik nie najgorszy. Na zdjęciach dzisiejszy zbiór ( jeszcze nie czyszczony ) i "cosie", tj. wszystko inne, co nie trafiło na złom. Pozdrawiam! :lol:

Autor:  Szary8 [ niedziela, 8 września 2013, 20:02 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

Duuużo fancików, gratulacje :1
p.s. pokaż wreszcie tego talarka ;)

Autor:  Coiner [ niedziela, 8 września 2013, 20:04 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

U mnie na Kociewiu również dzisiaj o poranku zaliczyłem pierwszy przymrozek :ups: Człowiek nie przyzwyczajony do zimna ,więc łapki kostniały...ale kiedy słoneczko wyszło to szybko sie ociepliło.
U mnie dzisiaj bez większych efektów monetkowych:jedno sreberko pruskie 3 grosze i solidek gdański plus parę fenioli.
Szału nie było ,dupy nie urywa .
Tak na marginesie to ub mnie z boratynkami to nie jest tak wesoło jak w waszych rejonach.
Pozdro z Kociewia.

Autor:  papudrak22 [ niedziela, 8 września 2013, 20:06 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

Zbiór pokaźny ale gdzie ten talarek?

Autor:  stachu1969 [ niedziela, 8 września 2013, 20:08 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

witam gdzie te sreberko pozdrawiam :h

Autor:  Coiner [ niedziela, 8 września 2013, 20:08 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

papudrak22 napisał(a):
Zbiór pokaźny ale gdzie ten talarek?

...koledze chyba chodziło o część talara :roll: ;)

Autor:  andy65 [ niedziela, 8 września 2013, 20:12 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

Coiner napisał(a):
papudrak22 napisał(a):
Zbiór pokaźny ale gdzie ten talarek?

...koledze chyba chodziło o część talara :roll: ;)


Dokładnie. Czepiacie się za słówka! ;)

Autor:  sla31121968 [ niedziela, 8 września 2013, 20:16 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

Pięknie obfite pole . :1

Autor:  plgkb [ niedziela, 8 września 2013, 20:27 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

24/ talarka ładny, widać na foto :8)

Autor:  Lucim [ niedziela, 8 września 2013, 20:30 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

Poletko widać, że sypie. Gratuluję.
Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie.
Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej.

Autor:  plgkb [ niedziela, 8 września 2013, 20:33 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

Lucim napisał(a):
Poletko widać, że sypie. Gratuluję.
Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie.
Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej.

już nie sypie :lol:

Autor:  jms-bytom [ niedziela, 8 września 2013, 20:47 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

Talar "znalazl sie" w Bytomiu... :1

Autor:  kubaw [ poniedziałek, 9 września 2013, 08:11 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

Lucim napisał(a):
Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie.
Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej.


Gdyby monetki z 'moich' pól były w takim stanie... :roll:

Gratulacje fantów, talarek świetny, ciekawe kiedy upoluje swojego. :)

Autor:  gagor [ poniedziałek, 9 września 2013, 10:29 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

No gratulacje Kolego :1 , jest czego pozazdrościć :)

Autor:  andy65 [ poniedziałek, 9 września 2013, 14:58 ]
Tytuł:  Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony

plgkb napisał(a):
Lucim napisał(a):
Poletko widać, że sypie. Gratuluję.
Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie.
Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej.

już nie sypie :lol:


Dla wyjaśnienia, dlaczego kolega tak napisał ? ( byliśmy tam razem ). Pole zostało zasiane, więc wykopki zostały "zawieszone", co nie znaczy, że moniaków tam nie ma i kiedyś tam nie wrócimy. W końcu ja znalazłem 1/24 talarka, on, na tym samym polu, znalazł "kawałek" grosza gdańskiego Zygmunta II Augusta ( jest w ID ), więc należy spodziewć się tylko czegoś więcej. I z tą nadzieją oczekuję kolejnego wypadu w te strony. ;)

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/