https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Jest sreberko - dzionek zaliczony https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=126&t=117429 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | andy65 [ niedziela, 8 września 2013, 19:58 ] |
| Tytuł: | Jest sreberko - dzionek zaliczony |
Po ubiegłotygodniowej "łezce" przyszła kolej na talarka. Pierwszy raz (powiedzmy prawdę) tej jesieni, wczesnym rankiem spotkałem szron na trawie, ale poranek był cudowny ( zdjęcie ). I jak tu nie kopać. Dzsiejszy wynik, to 67 moniaczków, najwięcej boratynek, groszów Augusta, no i talarek, z którego się cieszę. Relaks SUPER :8) , a i wynik nie najgorszy. Na zdjęciach dzisiejszy zbiór ( jeszcze nie czyszczony ) i "cosie", tj. wszystko inne, co nie trafiło na złom. Pozdrawiam! :lol: |
|
| Autor: | Szary8 [ niedziela, 8 września 2013, 20:02 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
Duuużo fancików, gratulacje :1 p.s. pokaż wreszcie tego talarka ;) |
|
| Autor: | Coiner [ niedziela, 8 września 2013, 20:04 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
U mnie na Kociewiu również dzisiaj o poranku zaliczyłem pierwszy przymrozek :ups: Człowiek nie przyzwyczajony do zimna ,więc łapki kostniały...ale kiedy słoneczko wyszło to szybko sie ociepliło. U mnie dzisiaj bez większych efektów monetkowych:jedno sreberko pruskie 3 grosze i solidek gdański plus parę fenioli. Szału nie było ,dupy nie urywa . Tak na marginesie to ub mnie z boratynkami to nie jest tak wesoło jak w waszych rejonach. Pozdro z Kociewia. |
|
| Autor: | papudrak22 [ niedziela, 8 września 2013, 20:06 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
Zbiór pokaźny ale gdzie ten talarek? |
|
| Autor: | stachu1969 [ niedziela, 8 września 2013, 20:08 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
witam gdzie te sreberko pozdrawiam :h |
|
| Autor: | Coiner [ niedziela, 8 września 2013, 20:08 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
papudrak22 napisał(a): Zbiór pokaźny ale gdzie ten talarek? ...koledze chyba chodziło o część talara :roll: ;) |
|
| Autor: | andy65 [ niedziela, 8 września 2013, 20:12 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
Coiner napisał(a): papudrak22 napisał(a): Zbiór pokaźny ale gdzie ten talarek? ...koledze chyba chodziło o część talara :roll: ;) Dokładnie. Czepiacie się za słówka! ;) |
|
| Autor: | sla31121968 [ niedziela, 8 września 2013, 20:16 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
Pięknie obfite pole . :1 |
|
| Autor: | plgkb [ niedziela, 8 września 2013, 20:27 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
24/ talarka ładny, widać na foto :8) |
|
| Autor: | Lucim [ niedziela, 8 września 2013, 20:30 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
Poletko widać, że sypie. Gratuluję. Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie. Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej. |
|
| Autor: | plgkb [ niedziela, 8 września 2013, 20:33 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
Lucim napisał(a): Poletko widać, że sypie. Gratuluję. Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie. Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej. już nie sypie :lol: |
|
| Autor: | jms-bytom [ niedziela, 8 września 2013, 20:47 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
Talar "znalazl sie" w Bytomiu... :1 |
|
| Autor: | kubaw [ poniedziałek, 9 września 2013, 08:11 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
Lucim napisał(a): Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie. Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej. Gdyby monetki z 'moich' pól były w takim stanie... :roll: Gratulacje fantów, talarek świetny, ciekawe kiedy upoluje swojego. :) |
|
| Autor: | gagor [ poniedziałek, 9 września 2013, 10:29 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
No gratulacje Kolego :1 , jest czego pozazdrościć :) |
|
| Autor: | andy65 [ poniedziałek, 9 września 2013, 14:58 ] |
| Tytuł: | Re: Jest sreberko - dzionek zaliczony |
plgkb napisał(a): Lucim napisał(a): Poletko widać, że sypie. Gratuluję. Szkoda, że moniaki są w kiepskim stanie. Po wyczyszczeniu pewnie będzie lepiej. już nie sypie :lol: Dla wyjaśnienia, dlaczego kolega tak napisał ? ( byliśmy tam razem ). Pole zostało zasiane, więc wykopki zostały "zawieszone", co nie znaczy, że moniaków tam nie ma i kiedyś tam nie wrócimy. W końcu ja znalazłem 1/24 talarka, on, na tym samym polu, znalazł "kawałek" grosza gdańskiego Zygmunta II Augusta ( jest w ID ), więc należy spodziewć się tylko czegoś więcej. I z tą nadzieją oczekuję kolejnego wypadu w te strony. ;) |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|