https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

wykopki 16. 09. 13 nieznany medalik
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=126&t=117959
Strona 1 z 1

Autor:  rafko2222222 [ wtorek, 17 września 2013, 21:05 ]
Tytuł:  wykopki 16. 09. 13 nieznany medalik

Witam zależy mi aby się dowiedzieć coś więcej o tym medaliku z tego co udało mi się zobaczyć widnieje tam data 1830 z góry dziekuję za informacje

Autor:  borsia [ wtorek, 17 września 2013, 21:13 ]
Tytuł:  Re: wykopki 16. 09. 13 nieznany medalik

Wydaje mi się, że może to być medalik pamiątkowy w rocznicę pontyfikatu papieża Leona XIII. Data chyba inna. O papieżu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leon_XIII

Autor:  miras134 [ wtorek, 17 września 2013, 21:29 ]
Tytuł:  Re: wykopki 16. 09. 13 nieznany medalik

Przód jak z cudownego medalika treść ta sama.

Autor:  joop [ środa, 18 września 2013, 10:36 ]
Tytuł:  Re: wykopki 16. 09. 13 nieznany medalik

WITAM
jeśli data 1830 to zapewne medalik wybity na pamiątkę objawienia http://rozeslanie.pl/swieta-uroczystosc ... lik-swiata
Nazwę "cudowny medalik" zatwierdziła Stolica Święta, a papież Leon XIII dekretem z dnia 23 lipca 1894 roku zezwolił na coroczne obchodzenie święta Objawienia Cudownego Medalika (dnia 27 listopada)pozdr.

Autor:  borsia [ środa, 18 września 2013, 10:37 ]
Tytuł:  Re: wykopki 16. 09. 13 nieznany medalik

Nie mół byc wybity tak wcześnie, wszak Leon XIII był papieżem w okresie od 20 lutego 1878 do 20 lipca 1903, co mogłeś wyczytać w Wiki.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/