https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Między kroplami desczu
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=126&t=118102
Strona 1 z 1

Autor:  Zbyszek146 [ piątek, 20 września 2013, 22:20 ]
Tytuł:  Między kroplami desczu

Witam
W przerwie miedzy kroplami deszczu niektóre przedmioty ludzkiej/ i nie tylko/ działalności
pozwoliły się nam zaprezentować.. Kilka przedmiotów było już wcześniej prezentowane / nie wszystkie zidentyfikowane/ ale ,że łączy je miejsce znalezienia zostały tu pokazane razem/
1.,2- skamieniałe drewno
3- skała magnetyczna
4-fagment rdzenia wiórowego „po przejściach termicznych”
5-rdzeń mikrolityczny stożkowy
6-ułamany fragment ostrza
7- fragment wiórka
8- wiór
9- odłupek
10-11- ceramika pradziejowa
12-fragment dna i ścianki poczerniana
13-wylewka
14-wylewka siwakowa
15-dno i ścianka
12-15 -prawdopodobnie ceramika średniowieczna/
16- stopiona szyjka szklana
17-bulla ołowiana / trakcie badania/
18-guzik brązowy z krzyżem i liliami
19-fragment łezki / moneta lub guzik/ -prezentowane/
20-guzik „jajowaty” z sygnatura na odwrocie/-prezentowane/
21-czasza z otworem /jakiś stop z ołowiem/?/
22-5gr z brązu z 1949 roku
23- „obgryziony krążek /destrukt monety cynkowej?/
24-fragment obiektu z ołowiu z widocznym niebieskim nalotem/kobalt?/
25-spłaszczony obiekt ołowiany/ pocisk po zderzeniu//
26 -bryłka ołowiowa/ odpad hutniczy?/
27- zdeformowana bryłka miedziana lub brązowa /odpad hutniczy/
28-obejma z / mosiądz-brąz?/
29-zawór z mosiądzu/lub brązu/
30-zdeformowana tulejka /mosiądz-brąz/
31-blaszka miedziana
32-fragment brzuśca naczynia z metalu nieżelaznego
33- fragment tulejki z metalu nieżelaznego
34-fragment tulejki aluminiowej
35- odlew aluminiowy z stalowym sztyftem
36- miedziany pręt gwintowany
37-hak /prawdopodobnie brąz/
38-39- fragmenty łyżek aluminiowych
Poniżej galeria w całości
[ img ]
i wybrane obiekty
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

Autor:  gigo75 [ sobota, 21 września 2013, 20:29 ]
Tytuł:  Re: Między kroplami desczu

ważne jest aby mieć fantazję - dziadku :usta :D

Autor:  Coiner [ sobota, 21 września 2013, 21:19 ]
Tytuł:  Re: Między kroplami desczu

Ja jestem pod wrażeniem tych wszystkich detali. :usta
Kiedyś był taki post na temat specjalnych rang dla poszczególnych userów. I tak np. dla kolegi Zbyszek146 śmiało zadedykowałbym tytuł "NIEPRZEMAKALNY DETALISTA". :1

Autor:  alex_2013 [ sobota, 21 września 2013, 22:09 ]
Tytuł:  Re: Między kroplami desczu

ładne krzemienie..i chyba nie pierwsze Twoje..

Autor:  Zbyszek146 [ sobota, 21 września 2013, 23:04 ]
Tytuł:  Re: Między kroplami desczu

A co sądzicie o guziku z krzyżem kawalerskim i liliami ?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/