https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Między kroplami desczu https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=126&t=118102 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Zbyszek146 [ piątek, 20 września 2013, 22:20 ] |
| Tytuł: | Między kroplami desczu |
Witam W przerwie miedzy kroplami deszczu niektóre przedmioty ludzkiej/ i nie tylko/ działalności pozwoliły się nam zaprezentować.. Kilka przedmiotów było już wcześniej prezentowane / nie wszystkie zidentyfikowane/ ale ,że łączy je miejsce znalezienia zostały tu pokazane razem/ 1.,2- skamieniałe drewno 3- skała magnetyczna 4-fagment rdzenia wiórowego „po przejściach termicznych” 5-rdzeń mikrolityczny stożkowy 6-ułamany fragment ostrza 7- fragment wiórka 8- wiór 9- odłupek 10-11- ceramika pradziejowa 12-fragment dna i ścianki poczerniana 13-wylewka 14-wylewka siwakowa 15-dno i ścianka 12-15 -prawdopodobnie ceramika średniowieczna/ 16- stopiona szyjka szklana 17-bulla ołowiana / trakcie badania/ 18-guzik brązowy z krzyżem i liliami 19-fragment łezki / moneta lub guzik/ -prezentowane/ 20-guzik „jajowaty” z sygnatura na odwrocie/-prezentowane/ 21-czasza z otworem /jakiś stop z ołowiem/?/ 22-5gr z brązu z 1949 roku 23- „obgryziony krążek /destrukt monety cynkowej?/ 24-fragment obiektu z ołowiu z widocznym niebieskim nalotem/kobalt?/ 25-spłaszczony obiekt ołowiany/ pocisk po zderzeniu// 26 -bryłka ołowiowa/ odpad hutniczy?/ 27- zdeformowana bryłka miedziana lub brązowa /odpad hutniczy/ 28-obejma z / mosiądz-brąz?/ 29-zawór z mosiądzu/lub brązu/ 30-zdeformowana tulejka /mosiądz-brąz/ 31-blaszka miedziana 32-fragment brzuśca naczynia z metalu nieżelaznego 33- fragment tulejki z metalu nieżelaznego 34-fragment tulejki aluminiowej 35- odlew aluminiowy z stalowym sztyftem 36- miedziany pręt gwintowany 37-hak /prawdopodobnie brąz/ 38-39- fragmenty łyżek aluminiowych Poniżej galeria w całości [ img ] i wybrane obiekty [ img ] [ img ] [ img ] [ img ] [ img ] [ img ] [ img ] [ img ] [ img ] [ img ] [ img ] |
|
| Autor: | gigo75 [ sobota, 21 września 2013, 20:29 ] |
| Tytuł: | Re: Między kroplami desczu |
ważne jest aby mieć fantazję - dziadku :usta :D |
|
| Autor: | Coiner [ sobota, 21 września 2013, 21:19 ] |
| Tytuł: | Re: Między kroplami desczu |
Ja jestem pod wrażeniem tych wszystkich detali. :usta Kiedyś był taki post na temat specjalnych rang dla poszczególnych userów. I tak np. dla kolegi Zbyszek146 śmiało zadedykowałbym tytuł "NIEPRZEMAKALNY DETALISTA". :1 |
|
| Autor: | alex_2013 [ sobota, 21 września 2013, 22:09 ] |
| Tytuł: | Re: Między kroplami desczu |
ładne krzemienie..i chyba nie pierwsze Twoje.. |
|
| Autor: | Zbyszek146 [ sobota, 21 września 2013, 23:04 ] |
| Tytuł: | Re: Między kroplami desczu |
A co sądzicie o guziku z krzyżem kawalerskim i liliami ? |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|